کد خبر: 49235523
تاریخ انتشار: پنجشنبه 27 خرداد 1395
خانه » حواشی » رسالت » گفتمان قرآنی در ماه رمضان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:

دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در ایام برپایی یازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد با دعوت از اساتید قرآنی، موضوعات مختلف مرتبط با آخرین کتاب الهی را بررسی می کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و مرکز پژوهش‌های علوم اسلامی و انسانیِ پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، همزمان با برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد، موضوعات مختلف قرآنی را با حضور اساتید برجسته و تحت عنوان «گفتمان قرآنی» بررسی می‌کنند.

بر اساس این گزارش پنج‌شنبه 27 خردادماه و در روز افتتاحیه این نمایشگاه حجت‌الاسلام والمسلمین سید موسی صدر، مدرس حوزه علمیه خراسان و مدیر اجرایی فصلنامه پژوهش‌های قرآنی به موضوع «اولویت‌های معارف قرآنی در پژوهش‌های قرآنی» می‌پردازد.

هم‌چنین محمد خامه‌گر، استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و حسن حکیم‌باشی، پژوهشگر دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی به ترتیب در روزهای جمعه و شنبه، 28 و 29 خردادماه موضوعاتی چون «اصول و قواعد کاربرد روایات در تفسیر قرآن کریم» و «نقش علوم قرآنی در تفسیر قرآن کریم» را بررسی خواهند کرد.

موضوع «قرآن و جامعه‌شناسی» را سید علی نقی ایازی، استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در روز یکشنبه 30 خردادماه ارائه می‌کند و محمد بهرامی، نیز در آخرین روز خردادماه پذیرای مخاطبان در موضوع «هرمنوتیک و تفسیر قرآن» می‌باشد.

علاقمندان به پژوهش‌های مربوط به ترجمه قرآن کریم نیز می‌توانند روز سه‌شنبه 1 تیرماه در محل غرفه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی حاضر شده و از صحبت‌های کاظم مصباح، دانشجوی دکترای علوم قرآن و حدیث و کارشناس گروه تفسیر و علوم قرآنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بهره ببرند.

غرفه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در روز پایانی نمایشگاه نیز میزبان سید مصطفی احمدزاده، استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و مدیر گروه تفسیر و علوم قرآنی این مرکز می‌باشد. وی در این روز به بررسی «روش‌شناسی تفسیر قرآن کریم» می‌پردازد.

یادآور می‌شود مطابق برنامه اعلام شده از سوی برگزارکنندگان، تمامی گفت‌وگوهای قرآنی قید شده در متن خبر از ساعت 21 الی 23 در محل غرفه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد واقع در سالن فردوسی، ورودی 8، راهرو 3 برگزار می‌شود.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین