کد خبر: 49363750
تاریخ انتشار: جمعه 28 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - خانواده » حواشی جشن روز مهندس به روایت فارس نیوز
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - خانواده:

آکاایران: شب گذشته سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان برای بیش از ۴ هزار نفر از مجموعه مهندسان خود در غرب استان گلستان جشنی را به مناسبت روز مهندس برگزار کرد که این جشن حاشیه‎هایی حاشیه‎سازتر از متن را در خود جای داده بود؛ حاشیه‎هایی که آنقدر قابل توجه بود که به نوعی می‎توان گفت متن مراسم هم بود.

به گزارش آکاایران: این مراسم در محل دائمی نمایشگاه‎های بین‎المللی استان گلستان برگزار شد که نخستین سوال در ذهن این است که نام این مکان با نوع برنامه‎ای که اجرا شد چه سنخیتی دارد؟ آیا ما در شهر گرگان مکانی را نداریم که گنجایش برگزاری مراسم‎های بزرگ را داشته باشد؟ پس به واقع مسئولان استان و مرکز استان باید بیش از پیش به فکر چاره‎ای برای این موضوع باشند.

* در لحظه نخست ورود به این مراسم میزی با طول بسیار زیاد چشمان را خیره می‎کرد که به نظر می‎آمد خانم‎های محترمی که در پشت آن میزها قرار گرفته‎اند کارکنان سازمان نظام مهندسی ساختمان هستند که به ترتیب حروف الفبا به مهندسانی که در مراسم حاضر می‎شوند پکیجی را با محتوی فرم نظرسنجی، ویژه‎نامه مراسم، ساندویچ کالباس و خیارشور به عنوان شام، کارت قرعه‎کشی و مسائلی از این دست می دادند؛ اینکه آن ساندویچ‎ها تا چه میزان بهداشتی و در شان مهندسان این سازمان به آن عظمت با هزینه میلیونی که برای مراسم شد، بوده موضوعی است که در نوع خود جالب توجه است.

* در سالن اصلی مراسم نیز صندلی‎ها رنگ‎های متفاوت داشت و گویا صندلی‎های جلوتر برای مهندسانی خاص پیش‎بینی شده بود؛ با دیدن این رنگ‎ها و تفاوت در محل نشستن مهندسانی که این مراسم برای تقدیر از آنها برگزار می‎شد به یاد انتقاد یکی از مهندسان ساختمان استان گلستان افتادم که در انتقاد از نظام ارجاع در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان و دادن نظارت پروژه‎های ساختمانی برای آنکه خبرنگاران بهتر انتقادش را متوجه شوند گفته بود در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان برخی مهندسان کیک‎های گران قیمت و خوشمزه می‎خورند و برخی از مهندسان با نان خشک شکم خود و خانواده‎شان را سیر می‎کنند.

دست زدن برای شادی روح اموات اقدامی شگفت انگیز در این جشن

* مراسمی که اعلام شده بود در ساعت چهار بعداز ظهر آغاز می‎شود در ساعت شش نخستین سلامش از دهان مجری پرسابقه کشورمان که وظیفه اجرای این مراسم را بر عهده داشت به گوش حاضرانی رسید که با دیدن ظاهر برخی از آنها اگر در ابتدای مراسم قرائت قرآن و اجرای سرود مقدس کشورمان اجرا نمی‎شد فراموش می‎کردی در استان گلستان و در ایران اسلامی قرار داری.

* مهندسانی که بیشترین سهمشان از فرهنگ مهندسی در کشور اسلامی بدحجابی بود و با برخی که گفت‎وگو می‎کردی این نوع ظاهر و پوشش را بخش مهمی از یک مهندس موفق می‎دانستند؛ شاید به دلیل آنکه نام جشن را بر روی این مراسم گذاشتند برخی از مهندسان سازمان نظام مهندسی این جشن سازمانی را با یک جشن خانوادگی به اشتباه گرفته بودند و حضور با این ظاهر را نوعی کلاس در شخصیت خود می‎دیدند.
 

* هیجان در این مراسم آنقدر موج می‎زد که طنزپردازی که برای اجرای برنامه با اجرای موزیک‎ها و شعرهای خوانندگان غربی آمده بود برای قدردانی از خداوند رحمان و رحیم از حاضران خواست که دست بزنند، که این درخواست وی باعث اجرای دست و سوت خانم‎ها و آقایان با همان ظاهر ذکر شده در بالا در کنار هم بود و حتی برای شادی روح اموات کف و سوت خواستار می‎شدند که در نوع خود شگفت انگیز بود.

* اما به واقع سهم این مهندسان از فرهنگ مهندسی و یا حتی مهندسی فرهنگی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است چیست؟ چرا ما نمی‎توانیم جشن‎های خود را آن هم جشن‎هایی که یک سازمان به این مهمی متولی برگزاری آن است براساس فرهنگ ایرانی و اسلامی که داریم نهادینه کنیم تا برگرفته از فرهنگ غربی و غیراسلامی نباشد؟

* دست زدن‎ها و سوت زدن‎ها در این مراسم تنها در اجرای طنزپرداز مراسم خلاصه نشد و در ادامه این هیجان‎ها و شادی‎های بیش از اندازه در واکنش به اجرای کنسرت بهنام صفوی خواننده جوان کشورمان نیز وجود داشت، چه بسا در صورتی که چراغ‎های خاموش و رقص نورهای انجام شده در این مراسم اجازه می‎داد تصاویر جالب‎تری از این مراسم می‎شد تهیه کرد.

مراسمی با چند صد میلیون هزینه و میهمانانی که مشکل سرویس بهداشتی داشتند

* قرعه‎کشی شش دستگاه تلویزیون ال‎سی‎دی، پنج گوشی تلفن همراه، چندین کمک‎ هزینه سفرهای داخلی و خارجی و جوایز دیگر از نکات جالب توجه این مراسم بود که نمی‎شد منطقی را بین تعیین ساندویچ کالباس برای شام میهمانان و این جوایز گران قیمت دید.

* وجود بیش از ۴ هزار میهمان برای چهار ساعت مراسم که با در نظر گرفتن دو ساعت تاخیر در ابتدای مراسم که این زمان را به شش ساعت افزایش داد و وجود تنها دو سرویس بهداشتی بحث‎برانگیزترین موضوع در بین حاضران بود که صف‎های بسیار طولانی را برای استفاده از سرویس بهداشتی برای میهمانان به وجود آورده بود که مورد اعتراض شدید میهمانان مهندس بافرهنگ قرار گرفته بود.

* در ابتدای مراسم اعلام شد که پس از برگزاری این مراسم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان برای مهندسانش هدایایی را هم در نظر گرفته و در اینجا پس از دقت به این هزینه چند صد میلیونی این سوال مطرح است که خروجی این مراسم چه بود؟ آیا فقط قصد از اجرای این مراسم با هزینه بالا خلق چهار ساعت مهیج بوده است؟ آیا نمی‎شد در این مراسم که جامعه آماری از مهندسان ساختمان حاضر هستند بخشی را به عنوان چالش‎ها و خطاهای موجود در مهندسان ساختمان که مورد تاکید نماینده ولی‎فقیه در استان گلستان در خطبه‎های نماز جمعه ظهر روز گذشته هم بود توجهی می‎شد؟

اخبار اجتماعی، صفحه اجتماعی -

حواشی جشن روز مهندس به روایت فارس نیوز

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین