کد خبر: 49363751
تاریخ انتشار: جمعه 28 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - خانواده » تبلیغات گسترده فرزند بیشتر، زندگی شادتر +عکس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - خانواده:

آکاایران:  انجمن طراحان گرافیک انقلاب اسلامی که پیش از این با طراحی و اجرای پروژه های “صداقت آمریکایی” و “شمر زمانه ات را بشناس” در جامعه شناخته شده است با طراحی پوسترهای جدیدی در نقد تک فرزندی به بیلبوردهای شهر تهران بازگشت.

به گزارش آکاایران: عباس صانعی، مدیر خانه طراحان گرافیک انقلاب اسلامی در مورد پروژه جدید گروه طراحان زیرنظر خود گفت: “با یک گل بهار نمی شه” از نمونه آثاری است که اولیت سنجی، تعریف و تولید آن از ابتدا تا مرحله چاپ در آتیله خانه طراحان انقلاب اسلامی صورت گرفت و ما بر اساس وظیفه خود درباره حساسیت های اجتماعی اقدام به طراحی و اجرای آن کردیم.

,فرزند بیشتر زندگی شادتر,نصب بیلبورد فرزند بیشتر زندگی شادتر+عکس,اجتماع و جامعه,[categoriy]

تبلیغات گسترده فرزند بیشتر، زندگی شادتر عکس

تبلیغات گسترده فرزند بیشتر، زندگی شادتر +عکس -آکافرزند بیشتر زندگی شادتر,نصب بیلبورد فرزند بیشتر زندگی شادتر+عکس,اجتماع و جامعه

آکاایران: تبلیغات گسترده فرزند بیشتر، زندگی شادتر +عکس

وی افزود: روند رو به رشد ایران اسلامی امروز و سبقتی که در مسائل علمی، صنایع موشکی، هوا فضا و… از بسیاری کشورها گرفته ایم مرهون جامعه جوان ماست. در عین حال کم توجهی به مساله جمعیت و حفظ این نیروی جوانی در جامعه هشدارهایی را پدید آورده است که همین مساله بارها در بیانات مقام معظم رهبری نیز مورد تاکید بوده است.

مدیر خانه طراحان انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت حفظ جمعیت جوان و پویای کشور بیان کرد: هشدار در باره معضلات تربیتی ناشی از تک فرزندی، هشدار درباره کمبود نیروی جوان و آماده به کار و پیر شدن جامعه آینده، هشدار در باره معضلات اجتماعی، رفاهی و خانوادگی سالمندان در آینده کشورمان و… . از جمله این مواردی است که باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد و همین مساله ما را بر آن داشت که با ابزار هنر به این موضوع اجتماعی بپردازیم.

وی به بیانات مقام معظم رهبری در مورد روند پیر شدن جمعیت در ایران اشاره کرد و گفت: از باب تاکیدی که مقام معظم رهبری بر معضل تک فرزندی و پیر شدن جمعیت داشتند و دارند، پرداخت به این موضوع را در مقام هنرمند بر خویش فرض دانسته ایم.  به اعتقاد ما زبان هنر بهترین و تاثیرگذارترین زبان است که می تواند در خدمت مفاهیم اجتماعی کشور درآید و به همین منظور در مساله مهمی چون پیر شدن جمعیت از این ظرفیت استفاده کردیم.

صانعی با ذکر این جمله که “پیش تولید این آثار با بررسی نمونه های موجود در سطح بین اللمل در موضوع سبک زندگی و به صورت خاص جمعیت آغاز شد”، بیان کرد: این پروژه نیز با ایده پردازی گروهی آغاز شد و با جمع آوری ایده ها در یک بازه زمانی مشخص کار را آغاز کردیم. در مرحله بعد ایده ها با توجه به مخاطب (مخاطب عام)، امید بخش بودن، تاکید بر نکات مثبت فرزندآوری و … پالایش شد و پس از آن با توجه به زمانبندی تعریف شده، ایده حاضر برای اجرا انتخاب و وارد مرحله تولید شد.

این فعال فرهنگی خاطرنشان کرد: در مرحله تولید ابتدا پیش طرح های اولیه به منظور دستیابی به ترکیب بندی مناسب و جانمایی عناصر موجود، صورت گرفت و پس از آن نوبت به پیش طرح پس زمینه ها و اجرای نهایی هر یک رسید.

وی در مورد چرایی و چگونگی روند استفاده از نام “با یک گل بهار نمی شه” برای این مجموعه توضیح داد: بعد از پالایش طراحی های اولیه به طراحی شخصیت و جزئیات مورد نظر رسیدیم و با جاگذاری نهایی هریک از عناصر تصویر، نوبت به پردازش نهایی و اصلاحات کیفی تصایر رسید که در این مرحله می بایست با توجه به تغییرات جزئی ایجاد شده در حین اجرا، عنوان بندی اثر، مناسب سازی می شد که عنوان “با یک گل بهار نمی شه” به همین منظور انتخاب شد.

صانعی در پایان سخنان خود در مورد نمایش این آثار در سطح شهرها گفت: بسترهایی که برای اکران آثار در نظر گرفته شده است تفاوت هایی در ابعاد و بعضا ملاحظات و محدودیت های اساسی دارند. برای مثال آماده سازی آثار برای نمایش بر روی بدنه اتوبوس ها، منوط به یک اجرای مجدد بود. برای عرشه پل هایی که ارتفاع کمی دارند نیز این نیاز احساس می شد که درباره برجستگی و تخت بودن قسمت های مختلف آن تصمیم گرفته شود که با تمام بررسی ها بالاخره کار اکران این آثار در شهر تهران از شب گذشته آغاز شد.

 

اخبار اجتماعی، صفحه اجتماعی -

تبلیغات گسترده فرزند بیشتر، زندگی شادتر عکس

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین