کد خبر: 49536296
تاریخ انتشار: شنبه 29 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » آیا میوه هم چاق کننده است؟ مصرف زیاد میوه باعث چاقی خواهد شد!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:

آکاایران: یک متخصص تغذیه و رژیم ‎درمانی گفت: دیابت، بیماری‎های قلبی و عروقی، فشار خون بالا، سندروم متابولیک و … از چاقی ناشی می‎شوند.

به گزارش آکاایران: دکتر ابراهیم فلاحی در گفتوگو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از معضلات سلامت و بهداشت جامعه بشری، چاقی است که در کل کشورها چه توسعهیافته و چه در حال توسعه وجود دارد.

وی ادامه داد: عدم تحرک و دریافت بیش از حد غذا منجر به عارضه چاقی میشود. بنابراین در خوردن باید حجم غذا را در نظر بگیرید و چنانچه حجم زیادی دریافت کنید باعث افزایش کالری و در نهایت افزایش وزن میشود.

این استادیار دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه حجم غذا در چاقی مهم است، افزود: حتی خوردن میوه زیاد نیز منجر به بروز چاقی میشود.

همچنین بخوانید: آیا شیرموز چاق میکند؟

فلاحی، بروز بیماریهای مزمنی همچون دیابت، قلبی، عروقی، سکتههای قلبی، سرطانهای سینه و فشار خون بالا را از علل چاقی برشمرد.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه ابتلا به این بیماریها و شیوع آنها در جامعه زیاد شده است، یادآور شد: اولین علت مرگ و میر در استان و کشور بیماریهای قلبی و عروقی و سکتههای قلبی اعلام شده که بیشتر علل ابتلا به این بیماریها چاقی است؛ هر چند ژنتیک و کمتحرکی نیز مزید بر علت است.

رئیس انجمن

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین