کد خبر: 49642962
تاریخ انتشار: شنبه 29 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » 5 روش برای افزایش کالری سوزی ورزش های استقامتی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:

,ورزش های استقامتی, تاثیر ورزش های استقامتی بر روی استرس و اضطراب, انواع ورزش های استقامتی,[categoriy]

5 روش برای افزایش کالری سوزی ورزش های استقامتی

ورزش های استقامتی, تاثیر ورزش های استقامتی بر روی استرس و اضطراب, انواع ورزش های استقامتی, همه چیز درمورد ورزش های استقامتی, انتخاب های خوب ورزش های استقامتی, تاثیر ویتامین های محلول در چربی در ورزش های استقامتی

آکاایران: 5 روش برای افزایش کالری سوزی ورزش های استقامتی

آکاایران ورزش های استقامتی دو برابر بیشتر از آنچه تصور می شود، کالری می سوزانند‎

 

به گزارش آکاایران ورزش های هوازی مانند دویدن، دوچرخه سواری و شنا همگی برای سوزاندن کالری مناسب هستند اما پنج روش ویژه برای این کار وجود دارد.
مطالعات انجام شده در دانشگاه آریزونا نشان داده است ورزش های استقامتی دو برابر بیشتر از آنچه تصور می شود، کالری می سوزانند. محققان با اندازه گیری میزان مصرف اکسیژن مصرفی ورزشکاران دریافتند که ورزش های استقامتی در میزان کالری سوزی تاثیرگذار هستند.
گزارش ها نشان داده است اگر یک فرد 80 کیلوگرمی 5 مایل در ساعت بدود، به ازای هر ساعت 606 کالری می سوزاند. بنابراین انجام ورزش استقامتی در کنار ورزش هوازی می تواند به کاهش وزن کمک کند.
پنج روش برای افزایش کالری سوزی و کاهش وزن عبارتند از:
1- بر روی استقامت عضلات کار کنید
ورزش هایی که بر استقامت عضلات کار می کنند، بر کالری سوزی تاثیر بسزایی دارند. وزنه زدن یکی از ورزش ها برای افزایش استقامت عضلات است. بنابراین اگر وزنه ای که می زنید سبک است، باید تعداد تکرار حرکت را افزایش دهید.
2- افزایش شدت
برای انجام ورزش موثر بهتر است تمرین های قلبی عروقی، قدرتی و استقامتی را با هم ترکیب کنید. می توانید این ورزش ها به صورت شدید و کوتاه مدت انجام دهید. تمرین هایی همچون برپی، اسکات و حرکت مانند کوهنوردان می تواند موثر باشد.
3- ورزش های ترکیبی انجام دهید
با انجام ورزش های ترکیبی می توانید بر روی گروه های عضلاتی مختلف کار کنید. برای مثال انجام حرکت اسکات باعث کاهش چربی بدن و افزایش حجم عضلات می شود. در صورتی که همراه با اسکات وزنه بزنید، هم بر روی بالاتنه و هم پایین تنه کار کرده اید.
4- مصرف پروتئین را افزایش دهید
تحقیقات نشان داده است انجام ورزش های استقامتی باعث کاهش وزن می شود. همراه با انجام این ورزش ها دریافت پروتئین باعث افزایش کیفیت ریکاوری می شود.
5- قبل از انجام ورزش های قلبی – عروقی وزنه بزنید
با وجود اینکه بررسی ها نشان داده است ورزش های استقامتی همراه با ورزش های هوازی به کاهش وزن کمک می کنند، ترتیب انجام این ورزش های نیز می توانستند مهم باشد. بررسی ها نشان داده است افراد اگر قبل از انجام ورزش های قلبی – عروقی وزنه بزنند، بیشتر این حرکت را تکرار خواهند کرد. به علاوه وزنه زدن باعث آماده تر شدن بدن و بهتر انجام دادن ورزش های بعدی می شود.
می توانید یکی از ورزش ها را صبح و یکی را عصر انجام دهید.
آموزش بدنسازی و پرورش اندام - ایسنا

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین