کد خبر: 49698733
تاریخ انتشار: شنبه 29 خرداد 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » 4 اشتباه رایج ورزشی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:

,تاثیر ورزش بر سلامتی, فواید ورزش, ورزش و سلامتی,[categoriy]

4 اشتباه رایج ورزشی

تاثیر ورزش بر سلامتی, فواید ورزش, ورزش و سلامتی, اشتباه ورزشی, اصول ورزش, اصول ورزش و سلامت, ورزش برای لاغری, موفقیت در ورزش

آکاایران: 4 اشتباه رایج ورزشی

آکاایران انجام ورزش زیاد گاهی اوقات باعث ایجاد آسیب دیدگی و سوزش عضلات می شود

 

به گزارش آکاایران کاهش وزن و افزایش آمادگی جسمانی یک شبه به دست نمی آید. انجام ورزش زیاد گاهی اوقات باعث ایجاد آسیب دیدگی و سوزش عضلات می شود. می توان با انجام ندادن اشتباهات خاص، از بروز آسیب دیدگی ها جلوگیری کرد.
اشتباهاتی که باید از آن ها در حین ورزش برای کاهش بروز آسیب دیدگی ها جلوگیری کرد، عبارتند از:
1- انجام سریع ورزش شدید:
اصول ورزش بدین شکل است که هر هفته میزان شدت فعالیت را افزایش دهید. باید به بدن خود زمان بدهید تا به ورزش و افزایش شدت آن عادت کند. پرورش بدن به آرامی این امکان را می دهد که موفقیت بیشتری در ورزش داشته باشید. داشتن روز استراحت نیز می تواند مفید باشد.
2- توجه نکردن به بدن:
معمولا همه فکر می کنند که درد در تمرین های ورزشی عادی است. با این حال بعضی دردها به هنگام ورزش پیامی از سوی بدن هستند. در صورتی که درد بسیار شدید باشد باید به آن توجه کرد. اگر این علائم را نادیده بگیرید دچار آسیب دیدگی شدید می شوید و به هدف ورزشی خود نمی رسید.
3- وضعیت نامناسب بدن:
به هنگام ورزش بدن باید در وضعیت مناسب قرار بگیرد. در صورتی که این اتفاق نیفتد به مفاصل فشار می آید. در برش وضعیت نامناسب بدن به پاها فشار می آورد. در شنا در صورتی که بدن در وضعیت مناسب قرار نگیرد، دست ها و شانه ها دچار آسیب دیدگی می شوند. در صورتی که به هنگام انجام ورزش دچار آسیب شدید باید به وضعیت بدنی خود شک کنید و اشکالات آن را برطرف کنید.
4- کفش نامناسب:
کفش مناسب می تواند از آسیب دیدگی جلوگیری کند. باید کفشی پیدا کنید که به پاهای شما امکان فعالیت درست را بدهد. کفش مناسب برای هر فرد متفاوت است و به رشته ورزشی نیز بستگی دارد. راحتی در انتخاب کفش اهمیت زیادی دارد.
آموزش بدنسازی و پرورش اندام - ایسنا

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین