کد خبر: 51621304
تاریخ انتشار: سه شنبه 08 تير 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » کتابی که شاید نخوانده باشید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معرفی کتاب

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:
Untitled-1
به گزارش فاطر 24؛ شنیدن و خواندن وقایع از زبان کسی که خود در متن و بطن اتفاق حضور داشته است همیشه جذابیتر و شنیدنی تر از بیان آنها توسط دیگران  است.
 
کتابی که این هفته در پی معرفی آن هستیم کتاب کردستان تالیف دکتر مصطفی چمران است که به وقایع نگاری حوادث کردستان و علی الخصوص وقایع پاوه پرداخته است.
 
این کتاب علاه بر اینکه حاوی تصاویر دکتر چمران در مناطق جنگی و همرزمان وی است شامل دست نوشته های چندی از این شهید بزرگوار نیز می باشد.
 
در صفحات ابتدایی این کتاب نیز پیام امام خمینی(ره) به مناسبت شهادت دکتر چمران آورده شده است.
در بخشی از این پیام آمده است:
"چمران عزیز با عقیده پاک و خالص، غیر وابسته به دستجات و گروه های سیاسی و عقیده به هدف بزرگ الهی، جهاد را در راه آن، از آغاز زندگی شروع و به آن ختم کرد. او در در حیات با نور معرفت و پیوستگی به خدا قدم نهاد و در راه آن به جهاد برخواست و جان خود را نثار کرد.او با سرافرازی شهید شد و به حق رسید".
 
همانطور که اشاره شد این کتاب شامل خاطرات شهید چمران از منطقه کردستان است. در بخشی از کتاب شهید چمران چنین می نویسد:
 
همه چیز آماده شد و آخرین پیام ها را به خلبان دادم و نوشته کوچکی نیز برای تیمسار فلاحی نوشتم و به دست خلبان دادم و هلی کوپتر صعود کرد، اما از روی اضطراب زیر رگبار گلوله ها ؛ که خلبان می خواست هرچه زودتر اوج بگیرد، کنترل خود را از دست داد و پروانه هلیکوپتر به تپه جنوبی تصادم کرد و شکست.
 
هلیکوپتر که چند متر بیشتر  بالا نرفته بود بزمین نشست و دوباره بلند شد و دوباره در نقطه دیگری به زمین خورد و مثل فنر از نقطه ای بلند می شد و در نقطه ای چند متر آن طرف تر به زمین اصابت می کرد، و از آنجا که نیمی از پروانه اش شکسته بود، نیم دیگر پروانه تعادل خود را از دست داده بود و پائین تر از حد معمول پائین می آمد و در هر چرخش خود؛ هنگامی که به زمین نزدیک می شد، کسی را ضربه می زد و بی جان به زمین می انداخت.
 
هلی کوپتر هنگامی که بلند می شد در کنار من بود و از بالای سرم گذشت ولی هنگامی که به زمین آمد کمی از من دور شده بود، ولی دوست پاسدارم را که در دو متری من بود ضربه زد و کاسه سرش را از بدن جدا کرد و در یک لحظه جسد بی جان او در کنار من به خاک افتاد، آنچنان سریع و آنقدر مهلک، که گویی این جوان اصلا حیات نداشته است و هیچگاه زنده نبوده است....
 
کتاب کردستان نوشته شهید دکتر مصطفی چمران بوده و انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی آن را در 174 صفحه به چاپ رسانده است.
برای مطالعه این کتاب به کتابخانه های عمومی مراجعه نمایید.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین