کد خبر: 51678888
تاریخ انتشار: سه شنبه 08 تير 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » آداب روزه داری برای بدنسازان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:

آکاایران: آداب روزه داری برای بدنسازان

,آداب روزه داری برای بدنسازان,بدنسازی و فیتنس,[categoriy]

آداب روزه داری برای بدنسازان

آداب روزه داری برای بدنسازان -آکاآداب روزه داری برای بدنسازان,بدنسازی و فیتنس

آکاایران: آداب روزه داری برای بدنسازان

به گزارش آکاایران: بدنسازان هم مثل بقیه اقشار جامعه در خوبیهای این ماه سهیم میشوند اما معمولا با کمی دقت و تفکر بیشتر.
میپرسید چرا؟؟چون بدنسازان اغلب در طی ماه رمضان هم تمرینات خود را ادامه میدهند و از این جهت نیازمند برنامه ریزی دقیقتری در رابطه با تمرین و تغذیه میباشند.به همین دلیل بر خود واجب دیدیم تا اطلاعات مختصری را در این زمینه تقدیم حضورتان کرده و روزه داری را برای شما همراهان همیشگی ادکوان آسانتر کنیم.

تمرین : در یک تحقیق بسیار جدید محققان تونسی به مقایسه اثر تمرین با زبان روزه(ناشتا)در مقابل تمرین پس از افطار(صرف غذای مختصر)در دو گروه ۸نفری از بدنسازان روزه دار پرداخته و نشان داده که در هر دو حالت تفاوت خاصی در تعداد تکرارها و حجم تمرین و نیز تغییرات ترکیب بدنی و حجم عضلانی(درپایان یک ماه روزه داری) مشاهده نمیشود.لازم به ذکر است که این افراد در طی ماه رمضان حجم تمرین و همچنین کالری دریافتی روزانه را مشابه روزهای عادی حفظ کرده بودند و دلیل عدم تغییر ترکیب بدنی هم احتمالا همین بوده است.
به هر حال زمان تمرین در ماه رمضان بیشتر به سطح انرژی هر شخص و برنامه زندگی او بستگی دارد. اگر شرایط برایتان مهیا است میتوانید یکی دو ساعت پس از صرف افطار به باشگاه بروید.اگر قصد تمرین در طول روز را داشتید در ساعات اولیه صبح به باشگاه بروید چون ذخایر کربوهیدرات در این ساعات هنوز چندان کاهش پیدا نکرده است. یادتان باشد که در این روزها نیاز به قهرمان بازی و تمرین تا ناتوانی و … ندارید و صرفا برای حفظ دستاوردهای قبلی تلاش میکنید.
تغذیه: سه وعده اصلی شما در این ایام عبارتند از افطار بعد از تمرین و سحر.پس از یک گرسنگی طولانی پرخوری در وعده افطار به راحتی اتفاق می افتد اما بهتر است خودتان را کنترل کنید. یادتان باشد که یک جلسه تمرین را پیش رو دارید و نباید معده تان را سنگین کنید.از آنجاییکه صرف وعده های متعدد در طول شب های کوتاه تابستان نسبتا دشوار است در صورت تمایل میتوانید از زمان تمرین هم استفاده کنید مقداری bcaa ,گلوتامین و پودر کربوهیدرات ساده(مثل دکستروز)را در آب مخلوط کرده و جرعه جرعه در حین تمرین بنوشید. چنین ترکیبی تقریبا نیازی به هضم نداشته و برای بازسازی ذخایر گلیکوژن تامین امینواسیدها و آبرسانی بدن بسیار مفید خواهد بود. وعده بعد از تمرین را بیشتر به پروتئین و کربوهیدرات (هر دو زود هضم) اختصاص داده و میوه و سبزیجات و چربی ها را برای وعده های دیگر(افطار و سحر)نگه دارید. وعده سحر باید ترکیب مناسبی از کربوهیدرات کند هضم (برنج.سوپ جو و ..)پروتئین زیاد(گوشت.ماهی.کازیین و ..) و مقداری سبزیجات(ساقه کرفس یا کاهو یا کلم بروکلی یا گوجه + فلفل یا پیاز) و چربی مفید(کره بادام زمینی یا روغن زیتون یا کنجد )باشد. هدف از صرف این وعده ها تامین یک آموزش بدنسازی و پرورش اندام - انرژی مداوم برای طول روز است.از دیگر موارد بسیار مهم در زمینه تغذیه میتوان به مصرف اب کافی مصرف یک مولتی ویتامین مینرال مرغوب و افزایش میزان ویتامین ث دریافتی و همچنین از ویتامین های گروه ب و امگا۳ و… اشاره کرد.جهت رفع تشنگی از سبزی جعفری در تمام وعده هایی غذایی و همچنین کمی گلاب به همراه خاکشیر و عرق کاسنی زمان افطار تا سحر مصرف شود

آموزش بدنسازی و پرورش اندام -

آداب روزه داری برای بدنسازان

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین