کد خبر: 51990153
تاریخ انتشار: پنجشنبه 10 تير 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » مرجع عالیقدر : قدامات علیه رژیم صهیونیستی عملی و شدید تر شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی بر لزوم افزایش اقدامات جدی و شدید مسلمانان و گروه های اسلامی علیه رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له در دیدار اعضای ستاد انتفاضه و قدس گفتند: پس از اینکه دلیل و موعظه و نصیحت در مقابل دشمنان اثر نکرد، راهی به جز جهاد وجود ندارد.

ایشان افزودند: در قرآن کریم، بیان شده، راهی جز جهاد برای اعتلای عزت و عظمت اسلام وجود ندارد؛ امنیت امروز کشور به برکت جهاد و خون های پاک شهدا است؛ اگر پاسداران و بسیجیان و قوای مسلح کشور به میدان ها نیایند خون و جان ندهند، این قدرت و عزت امنیت ایجاد نمی شد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی بیان کردند: امروز نیز که دشمن قدرت و توان حمله به ایران اسلامی را ندارد به برکت همین فرهنگ ایثار و شهادت است، زیرا در این کشور میلیون ها جوان عاشق فرهنگ ایثار و شهادت وجود دارد که در هیچ کشوری این شرایط وجود ندارد

مرجع عالیقدر اظهارکردند: برای حفظ عزت و استقلال مسلمانان راهی جز خون و شهادت وجود ندارد؛ مبارزات علیه طواغیت در کشورهای اسلامی باید مستحکم و جدی و همراه با مبارزه باشد. معظم له گفتند: در مساله فلسطین نیز باید شدت عمل بیشتری به خرج داد؛ گروه های تکفیری و صهیونیستی برای مقابله با اسلام اصیل مصالحه کردند و در این برهه غیر از جهاد راهی دیگر وجود ندارد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله افزودند: امروز صهیونیست ها قدرتی پیدا کرده اند که درب مسجد الاقصی را به روی مسلمانان بسته اند؛ دلیل این قدرت نیز سستی مسلمانان است؛ قدس مساله اسلام است نه فلسطین؛ نسبت به مساله قدس همگان باید تلاش کنند. ایشان با انتقاد از رفتار دوگانه ترکیه در رابطه با رژیم صهیونیستی تصریح کردند: نباید یک کشور اسلامی با اسراییلی ها این گونه قول و قرار بگذارد و به آنها تعهد بدهد و به طور رسمی به آنها رسمیت دهد؛ ولی در ظاهر در گذشته بیان می کردند که ما با اسراییلی ها مخالف هستیم.

مرجع عالیقدر شیعیان ادامه دادند: قدس مثل مکه و مدینه از آن همه مسلمانان است؛ مسجد الحرام از آن همه مسلمانان است و برای عربستان نیست؛ ما مسلمانان باید حساسیت بیشتری داشته باشیم؛ اگر قدرت بیشتری از سوی مسلمانان به صهیونیست ها نشان داده می شد درب مسجد الاقصی را نمی بستند. معظم له گفتند: رجز خوانی مطرح نیست، مهم این است که سعی کنیم که یک حرکت جدی در این زمینه انجام شود؛ نباید یک کشور اسلامی با اسراییلی ها تعهد ببندد و این مساله بیانگر سستی مسلمانان است؛ نمی توان گرایش با اسلام و اسراییل را با هم جمع کرد و قرآن این ادعا را یک دروغ می داند و این افراد دو رو را مسلمان نمی داند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی گفتند: امام راحل فرمود، تا زمانی که غده سرطانی اسراییل وجود دارد رفاه و آسایش برای کشورهای اسلامی ایجاد نخواهد شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین