کد خبر: 52016354
تاریخ انتشار: پنجشنبه 10 تير 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » اگر ایران و حمایت هایش نبود موضوعی به نام فلسطین باقی نمی ماند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
قدس فراموش نمی شود/ کارشناس مسائل استراتژیک لبنان:

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

GDXUCu7z3KRZ

ماه رمضان سال 1358 خورشیدی بود که  امام خمینی، در پیامی، آخرین جمعه ماه رمضان هر سال را به‌عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز حیات اسلام نامیدند. از آن پس، همه‌ساله در آخرین جمعه ماه رمضان، مردم با شعارهای «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «امریکا عدوّالله» و «اسرائیل عدوّالله»، خواستار رهایی بیت المقدس از چنگال نظام صهیونیستی می‌شوند و با حضور پرشور خویش، حمایت خود را از مردم فلسطین و مبارزات آنان تا آزادی قدس شریف اعلام می‌کنند. این روز را نه‌تنها ملت ایران بلکه مردم بسیاری از کشورهای مسلمان دیگر و حتی دیگر کشورها پاس می‌دارند.

"هشام جابر" کارشناس استراتژیک لبنان در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به گفت‌وگو درباره روز جهانی قدس پرداخت.

اکثر کشورهای عربی به دوستان اسرائیل تبدیل گشته‌اند

هشام جابر در این مصاحبه گفت: موضوع فلسطین به موضوع فراموش شده‌ای تبدیل شده است و اگر جمهوری اسلامی ایران و حمایت‌هایش از ملت فلسطین نبود اصلاً دیگر موضوعی به‌نام فلسطین باقی نمی‌ماند. ایران همواره به‌صورت مداوم درباره حقوق ملت فلسطین و لزوم حمایت از آنها سخن می‌گوید. البته مایه تأسف است که میان فلسطینی‌ها گسستگی وجود دارد. در آنجا تشکیلات خودگردان و گروه‌های مبارز و دیگر گروه‌ها وجود دارد. هم‌اکنون درگیری اعراب با اسرائیل دیگر پایان یافته است و دیگر درگیری وجود ندارد چون اکثر کشورهای عربی به دوستان اسرائیل تبدیل گشته‌اند مگر آنکه نسل جدیدی بیاید و بار دیگر به مبارزه با اسرائیل بپردازد یا آنکه محور مقاومت به پیروزی برسد چون در حال حاضر محور مقاومت درگیر مبارزه با دشمن دائمی خود یعنی تروریسم بوده و امید است که طی سال‌های آتی گشایشی در زمینه موضوع فلسطین ایجاد شود اما خواسته‌ای که از ملت فلسطین وجود دارد آن است که با یکدیگر متحد باشند، خواسته‌ای که متأسفانه تاکنون محقق نشده است.

باعث تأسف است که کشورهای عربی هیچ حمایتی از مسجدالاقصی و قدس نمی‌کنند

وی در پاسخ به سؤال دیگری گفت: اگر امام خمینی نبود شاید هیچ کسی روزی را به نام روز قدس نام‌گذاری نمی‌کرد چون قدس به موضوع فراموش شده‌ای تبدیل شده بود. در حال حاضر صهیونیست‌ها در حال اخراج اعراب و مسلمانان از قدس هستند و بعید نیست که اسرائیل چند سال دیگر بگوید که "چرا درباره قدس صحبت می‌کنید حال آنکه هیچ عرب یا مسلمانی در آن زندگی نمی‌کنند؟". همچنین وضعیت مشابهی نیز مسجدالاقصی را تهدید می‌کند. باعث تأسف است که تعدادی از کشورهای عربی و به‌خصوص کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هیچ حمایتی از مسجد الاقصی و قدس نمی‌کنند و حتی ائتلاف مخفیانه‌ای را با اسرائیل تشکیل داده‌اند.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین