کد خبر: 5249060
تاریخ انتشار: دوشنبه 19 خرداد 1393
خانه » بانوان » آی بانو » یافتن شغلی با رضایتمندی مالی و روانی 1
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

چگونه می توانیم شغل خوبی داشته باشیم که از آن لذت هم ببریم ،تنها راه برای ایجاد شغلی که هم از نظر مالی و هم از نظر عاطفی شما را تامین کند اینجاست !

به گزارش چی 24 به نقل از آی بانو:

منبع : مجله فوربز  ، نوشته خانم Kathy Caprino ،مشاور کارآفرینی

در طول 18 سال سابقه کاری ام ، تمام چیزهایی که در اطرافم دیدم کارهایی بود که مردم در هنگام کار انجام می دهند و عبارت بودند از خوب ، بد و زشت. جلساتی که بصورت راه دور برگزار می شوند، دعواهای سیاسی مضحک ، رهبران خودفریفته ، مدیرانی تشنه قدرت که روی کارمندان خود حکومت می کنند، عبور از خط قرمزها برای ترفیع گرفتن برای اینکه کارایی کافی ندارند و امثال اینها. همچنین نمونه هایی دیدم از افرادی که در کار خود به خوبی رشد می کردند و رییسهایی که الهام بخش دیگران بودند اما صادقانه ، این افراد خیلی نادر و انگشت شمار بودند.

حالا که از محیط کاری قبلی خود فاصله گرفته ام و کسب و کار خودم را دارم ، همه چیز را متفاوت می بینم. می توانم ببینم که چه چیزهایی باعث می شوند که من ودیگران در کار موفقتر باشیم موفقیتها و رضایتمندی دیگران را تجربه کنیم ،حتی اگر کسب و کار کوچکی راه انداخته باشیم و می توانم ببینم که بعضی از مردم در موقعیتهای کاری مستقل بعنوان کارگر، کارآفرین ، مشاور، پزشک خصوصی و یا در ظرفیتهای دیگر به مراتب بهتر عمل می کنند.

با کمک کردن به افرادی که عدم رضایت شغلی داشتند و هدایت آنها به سمت لذت و پیشرفت شغلی ،متوجه شدم که برای موفق شدن و لذت بردن از کار و تجربه و انجام کارهای هدفمند و معنا دار که دارای ارزشهای والاتری باشند باید 7 مرحله را طی نمود.

7 مرحله ای که باید برای ایجاد شغلی که رضایتمندی مالی و روانی شما را تامین کند طی کنید عبارتند از :

job1-1


1. باید بدانید که شما بیشتر از نقش کنونیتان هستید!


هر سال یک درس مهم درباره مدیریت شغلی و دردهایی که قبل از آن وجود دارد یاد می گیرم. درس امسال من این است که مردم نمی توانند کمک کنند اما می توانند حس کنند که در کار خود چگونه هستند – با کمک آنچه که رئیس و همکارانشان درباره آنها می گویند و بوسیله عملکرد خود و فرهنگ ضعیف کاری خود. اهمیتی ندارد که آنها در شغل قبلی خود چقدر مهم و ستاره بوده اند ؛ اگر در حال حاضر رنج می برند، از آنها قدردانی نمی شود، شناخته و با ارزش نمی شوند، تنها چیزهایی است که می بینند و باور دارند.

با این حال، واقعیت طور دیگری است. شما فقط برای این کار یا این نفش بوجود نیامده اید- شما گنجینه ای از استعداد ، هدیه ، تجربیات ، دیدگاه ، موفقیت و مشارکت هستید. تنها به این دلیل که این کار با روحیات شما جور نیست و در آن موفق نیستید، به این معنی نیست که شما فرد بازنده ای هستید. شاید در کار درست، تیم درست و مکان درست قرار نگرفته اید!

نکته: بدانید که چه زمانی باید وضعیت فعلی خود را ترک کنید. در جایی نمانید که ارزشهای شما را باور ندارند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین