کد خبر: 53049111
تاریخ انتشار: سه شنبه 15 تير 1395
خانه » حواشی » رسالت » بدرود ای ماه خدا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
بیانات رهبر انقلاب درباه وداع با ماه مبارک رمضان:

بدرود ای بزرگ ترین ماه خدا و ای جشن اولیاء خدا. بدرود ای شریف ترین و عزیزترین مصاحب، از وقت ها و زمان ها و ای بهترین ماه از لحاظ روزها و ساعت ها.

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 
 

سرخی غروب رمضان نزدیک می ‌شود. کم‌ کم موعد خواندن دعای چهل ‌و ‌پنجم صحیفه ‌ی سجادیه فرا می‌ رسد و بهترین و شریف ترین روزها و ساعات سال با حلول هلال ماه نو به پایان خواهد رسید.

در روزهای پایانی ماه رمضان و با نزدیک شدن به عید سعید فطر، پایگاه اطلاع‌ رسانی KHAMENEI.IR  بخش ‌هایی از یکی از بیانات قدیمی حضرت آیت ‌الله خامنه‌ ای درباره دعای وداع امام سجاد علیه‌ السلام با ماه رمضان را برای اولین ‌بار منتشر کرده است:

«السلام علیک یا شهر الله الاکبر»؛ بدرود اى بزرگ ترین ماه خدا و اى جشن اولیاء خدا.

«السلام علیک یا اکرم مصحوب من الاوقات»؛ بدرود اى شریف ترین و عزیزترین مصاحب، از وقت ها و زمان ها و اى بهترین ماه از لحاظ روزها و ساعت ها.

«السّلام علیک من شهرٍ قربت فیه آلامال»؛ بدرود اى ماهى که آرزوها در آن به ما نزدیک شد یعنى ما با تلاش خودمان، تلاش مضاعفان به آمال و آرزوهاى حقیقى و انسانى خودمان نزدیک شدیم...

و به همین ترتیب با این جملات و کلمات این ماه مبارک را بدرود مى ‌گوید امام سجاد (علیه‌السلام) و از لیلة القدر و از دعا و از قرآن و از مغفرت در این ماه به گرمى و مشتاقانه حرف مى ‌زند و بعد از خداى متعال درخواست مى ‌کند که...

خدایا آن چه را که در این ماه به ما رسیده، این را براى ما نگه دار و آن چه را که از این ماه ما به ‌دست نیاوردیم، این محرومیت ما را به عنوان یک نقص، به عنوان یک ضعف، مورد ترحم خودت قرار بده و براى ما جبران کن و بعد هم آرزو مى ‌کند امام سجاد (علیه‌السلام) که یک بار دیگر این ماه برگردد.

سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز ۲۹ رمضان در نهاد ریاست جمهوری 1366/3/7

منبع: KHAMENEI.IR

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین