کد خبر: 53065742
تاریخ انتشار: سه شنبه 15 تير 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » فطریه هر نفر 6 هزار تومان است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

photo_2016-07-05_13-56-55

به گزارش فاطر 24 ، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی میزان زکات فطریه در این استان را اعلام کرد

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام‌جمعه ارومیه گفت: زکات فطریه خانواده‌هایی که قوت غالب آنها نان گندم می‌باشد با احتساب سه کیلوگرم گندم به ازای هر نفر 6 هزار تومان است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید مهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام‌جمعه ارومیه با اشاره به میزان زکات فطره در سال جاری گفت: با توجه به این‌که قوت غالب ما ایرانیان نان می‌باشد لذا مؤمنان بایستی قیمت سه کیلوگرم گندم را بر طبق قیمت محل زندگی خود محاسبه کرده و به عنوان فطریّه پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: در استان آذربایجان غربی نیز با توجه به پرس و جوهایی که بنده داشته‌ام قیمت هر کیلو گندم که بتوان با آن نان تهیه کرد 2 هزار تومان است که با احتساب 3 کیلوگرم گندم به ازای هر نفر 6 هزار تومان می‌شود.

امام‌جمعه ارومیه افزود: البته خانواده‌هایی که استطاعت مالی بیشتری دارند می‌توانند بیشتر از این میزان نیز فطریه پرداخت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی زکات فطره را یکی از این واجبات مهمی عنوان کرد که از زمان غروب آخرین روز ماه مبارک رمضان بر هر مسلمانی واجب می‌شود و سرپرست خانواده بایستی برای خود و همه کسانی که نانخور او هستند زکات فطره پرداخت کند.

امام‌جمعه ارومیه با بیان اینکه بهتر است زکات فطره به همسایگان و خویشاوندان نیازمند پرداخت شود افزود: اگر کسی هم نتوانست زکات فطره را به دست نیازمندان واقعی برساند، ستاد زکات فطره استان صندوق‌هایی را به منظور دریافت فطریه در پایگاه‌ها، مساجد، مصلاها و محل‌های برگزاری نماز عید فطر تدارک دیده‌اند.


انتهای پیام /

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین