کد خبر: 53945564
تاریخ انتشار: شنبه 19 تير 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » فواید چند گانه ال کارنیتین
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:

آکاایران: فواید چند گانه ال کارنیتین

,فواید چند گانه ال کارنیتین,l carnitine,ال کارنیتین,[categoriy]

فواید چند گانه ال کارنیتین

فواید چند گانه ال کارنیتین -آکافواید چند گانه ال کارنیتین,l carnitine,ال کارنیتین,کارنیتین,l-carnitine,مکمل های کاربردی متفرقه

آکاایران: فواید چند گانه ال کارنیتین

به گزارش آکاایران: ال کارنیتین در بدن از آمینو اسید های لیزین و متیونین ساخته می شود بدون توجه به اینکه بدنسازی را با چه هدفی دنبال می کنید خواه چربی سوزی و خواه عضله سازی مصرف مکمل ال کارنتین می تواند احتمال موفقیت شما در دستیابی به اهدافت تان را افزایش دهد مروری بر تاریخچه تحقیقات انجام گرفته در مورد نحوه عمل ال کارنتین به ما نشان می دهد که این مکمل از سال ۱۹۳۷ میلادی مورد توجه بود است ! بنابراین بیایید با هم نگاهی بیندازیم به برخی از فوایدی که مصرف آن می تواند برای سلامتی و اهداف بدنسازی شما به ارمغان بیاورد .

۱- چربی سوزی
اگر به دنبال کاهش وزن و چربی سوزی هستید از این آمینو اسید غافل نشوید. ال کارنیتین موجب تسهیل انتقال اسید های چرب با زنجیره طولانی مثل تری گلیسیریدها به درون میتوکندری می شود یعنی همان جایی که برای تولید انرژی مورد استفاده قثرار می گیرند همچنین اثبات شده است که کارنتین موجب کاهش خستگی شده و در سرکوب کاهش اشتها نیز موثر است بنابراین ال کارنتین می تواند به عنوان یک مکمل حیاتی در سید مکمل های رژیمی قرار بگیرد مصرف این مکمل نه تنها از ذخیره بیش از حد چربی در بدن جلوگیری می کند بلکه ظرفیت هوازی شما را هم افزایش می دهد تا بتوانید کالری بیشتری بسوزانید .
۲- حجم عضلانی
افراد به اصلاح دیر رشد می توانند برای عضله سازی از این سلاح موثر کمک بگیریند مصرف ال کارنتین به افزایش قدرت کمک می کند و همانطور که می دانید استفاده از وزنه های سنگین تر در دراز مدت برابر خواهد بود با عضلات بزرگ تر!
۳- توده استخوانی
کاهش توده استخوانی ناشی از افزایش سن مشکلی است که بسیاری از کهنسالان و زنان یائسه از آن وحشت دارند این اتفاق موجب افزایش خطر بروز مشکلاتی مثل شکستگی پوکی استخوان و آرتروز می گردد خوشبختانه با مصرف ال کارنتین شما می توانید فرآیند کاهش توده استخوانی را به تاخیر بیندازید و ویژگی های ریزساختاری استخوانهایتان را از طریق کاهش تجزیه استخوان بهبود ببخشید.
۴- بیماری قلبی
کارنیتین در درجه اول برای ردمان بیماری های قلبی به کار می رود چندین مطالعه کلینیکی نشان داده اند که مصرف ال کارنتین در کنار درمان های رایج آنژین صدری می تواند در کاهش نیاز به مصرف دارو موثر باشد و توانایی افراد مبتلا به آنزین را برای اجرای فعالبت بدون درد قفسه سینه یا ناراحتی بهبود ببخشد برخی تحقیات مشخص کرده اند که مصرف ال کارنتی پس از یک حمله قلبی موجب کاهش خطر بروز حمله احتمالای بعدی در آینده خواهد شد در واقع مدت ها است که کارنتین برای کمک به درمان افراد مبتلا به بیماری های قلبی مورد استفاده قرار گرفته است .
۵- درمان کلیوی
کلیه های شما کارنتین تولید می کنند بنابراین طبیعتا وقتی فردی به بمیاری کلیوی مبتلا می گردد به او توصیه می شود تا برای جبران کمبود کارنتین (که دیگر توسط کلیه ها تولید نمی گردد) از مکمل آن استفاده کند .
۶- ناباروری در مردان
مشخص شده است که مصرف کارنیتین موجب بهبود کیفیت و تعداد اسپرم در مردانی می شود که از شمارگان اسپرم اندکی برخوردار بوده و برای بچه دار شدن تلاش می کنند.
۷- عملکرد مغز
سالمندان می توانند برای بهبود عملکرد مغزشان از این مکمل ارزشمند استفاده کنند ال کارنیتین در مقابل آسیب های مرتبط با افزایش سن و استرس از مغز محافظت نموده و به عملکذد بهتر و طولانی تر آن کمک می کند .
چطور و چه مقدار مصرف کنیم ؟
به طور کلی مصرف ۲-۴ گرم ال کارنتین در روز از فواید بی شماری برای سلامت عمومی بدن برخوردار بوده و دستیابی به اهداف بدنسازی را نیز تسریع و تسهیل می کند مکمل های ال کارنتین به شکل کپسول قرص و مایه در بازار وجود دارند از سوی دیگر اگر ترجیح می دهید که کارنتین مورد نیاز بدن را از طریق غذا تامین کنید منابع غذایی بیساری هستند که حاوی کارنتین می باشند گوشت قرمز و محصولات لبنی می توانند بهترین انتخاب های شما برای تامین کارنتین باشند اما دیگر منابع خوب این ماده عبارتند : از مغزها ,مارچوبه, کلم بروکلی ,سیر ,جعفری ,کلم پیچ , زردآلو ,موز, مخمر آبجو ,گندم ,ذرت, جوی دو, سر سبوس ,برنج و گندم کامل

تغذیه ورزشکاران و اصول تغذیه در ورزش -

فواید چند گانه ال کارنیتین

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین