کد خبر: 54091769
تاریخ انتشار: یکشنبه 20 تير 1395
خانه » حواشی » رسالت » بی حجابی، زیر پاگذاشتن امر به معروف و نهی از منکر است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
حجت الاسلام سلطانی مطرح کرد:

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این که وظیفه رسانه ها، نهادها و دولت هاست تا بر موضع عفاف و حجاب کار و کوشش کنند، گفت: رسانه ها باید بی حجابان را با حرکت هنرمندانه شان به پوشش همراه با عفاف اسلامی دعوت کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 
 

حجاب، مساله ای فطری است که از دیرباز در فرهنگ باستانی و ديني ما ایرانیان وجود داشته و به همین دلیل استعمارگران جهانی و برخی از روشنفکران غرب زده بی‌حجابی و کشف حجاب را از سال‌های بسیار دور، مورد توجه قرار داده بودند.

اهمیت واقعه کشف حجاب، به عنوان نماد و نشان استیلای فرهنگ غرب بر برهه‌ای از تاریخ ایران، که عده ای از آن با نام عصر تجدد یاد می کنند، بر کسی پوشیده نیست. اما با وجود اینکه توطئه کشف حجاب یکی از پلیدترین توطئه های دشمنان اسلام در تاریخ معاصر به شمار می رود ولی مبارزه فرهنگی با حجاب، از سال‌ها پیش از رضاخان و آن هم توسط روشنفکران غرب زده و خودباخته در برابر افکار بیگانه باب شده بود. مبارزه‌ای که بی‌تردید سهم آن در برداشتن حجاب از سر زنان ایرانی و هماهنگ ساختن آنان با زنان اروپایی کمتر از زور سرنیزه و قلدری امنیه و شهربانی رضاشاهی نبود.

بسیاری از این روشنفکران غرب زده، از همان ابتدای آشنایی با تمدن غرب، از موضع فرهنگی مغلوب و عقب مانده خود کوشیدند با تشبه‌جویی و تمسک کورکورانه به غرب، خود را به عالم تجدد وارد کنند. به مناسبت فراررسیدن 21 تیرماه، سالروز قیام گوهرشاد دقایقی را با حجت‌الاسلام سلطانی، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به گفتگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید.

لزوم نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب با تبلیغ و فرهنگسازی در میان مردم
حجت الاسلام سلطانی، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، در ابتدای این گفتگو با اشاره به قیام عظیم مردمی در 21 تیر 1314، می‌گوید: امروز از قیام مردم مشهد در مسجد جامع گوهرشاد بالغ بر 80 سال می گذرد و همه ملت اسلامی ایران نسبت به این قانون عفاف و حجاب حساس هستند و واکنش نشان می‌دهند.

وی این طور ادامه می دهد: همه امت اسلامی باید مطابق با فرموده رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، چادر را حجاب برتر دانسته و آن دسته از پوشش‌هایی که برجستگی های بدن را بپوشاند، شرعی و حجاب اسلامی تلقی می شود.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این که عفاف و حجاب کار فرهنگی و هنرمندانه است که باید با فرهنگسازی و تبلیغ مبلغان دین در میان مردم نهادینه شود، تصریح کرد: در جوامع اسلامی باید به حجاب به عنوان یک پوشش برتر از کودکستان و اوایل زندگی پرداخته شود تا با حرکت زیربنایی در ذهن و منش هر کس جایگاه پیدا کند.

وظیفه نهاد های فرهنگی برخورد با مظاهر بدحجابی است

حجت الاسلام سلطانی با بیان این که امروز نیز هر فرد بالغ و متعهدی می تواند ضرورت پایبندی به حجاب و عفاف را درک کند و بفهمد، خاطر نشان کرد: وظیفه نهادهای اداری و دولتی و دستگاه‌های فرهنگی برخورد با مظاهر بدحجابی و بی عفتی است که جامعه را جریحه دار می کند و نقطه تعارض با ارزش‌های انقلاب و نظام اسلامی به حساب می آید.

وی بد حجابی را خلاف عقیده، فکر و ارزشهای انقلاب و نظام دانسته و می افزاید: برخی مقابله با بد حجابی را به شکل ضد دینی و ضد اسلامی دنبال کرده و باید با این رفتار که از اصول امر به معروف و نهی از منکر شمرده می شود، برخورد کنند تا افراد خطاکار برای اصلاح آن، از پس راهکارها و راهبردها برآیند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان این که برخورد با بد حجابی و ریشه کن شدن آن نیاز به همت همه دستگاه های قضایی و تشکیلات دولتی دارد، گفت: باید همه هماهنگ با هم و همسو با یکدیگر برای نابودی آن حساس باشند.

حجت الاسلام سلطانی حضور رسانه ها و اطلاع رسانی آنان پیش از برخورد قهر آمیز را گام اول برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب می داند و می گوید: باید از کسانی که نسبت به این مقوله فرهنگی دغدغه دارند، قدردانی و تمجید کرد.

فرهنگ‌سازی رسانه های جهان؛ شاخص اثرگذار در نشر فرهنگ عفاف و حجاب

وی با اشاره به تنوع اقلیم ها و فرهنگ های کشور و احتمال نشر بی حجابی در پایتخت معنوی ایران اسلامی بیان کرد: مشهد، این کلانشهر معنوی در ایام تابستان زائر پذیر بوده و وظیفه رسانه ها، نهاد ها و دولت هاست تا بر موضع عفاف و حجاب، کار و کوشش کنند و بی حجابان کشور را با حرکت هنرمندانه خودشان به پوشش در عین عفاف اسلامی دعوت کنند.

حجت‌الاسلام سلطانی با بیان این که از هر جامعه ای قریب به 20 درصد آن ها نگاه به شرایط می کنند و مطابق با شرایط زمان و وضعیت، جامعه پایبندی خود را به اصول اسلامی و اخلاقی معین می کنند، یادآور شد: رسانه های امروز با فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی به موقع و مناسب خود در این گروه از بانوان جامعه تاثیر گذارند تا آنان را با حجاب و متدین کنند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی حساسیت دولت روی دستگاه‌های اداری و حجاب زنان برای ممانعت از نشر مفاسد اخلاقی را کاملاً به جا و ستودنی خواند و تاکید کرد: سنگر زن، حجاب است و پوشش سبب می‌شود تا کسی به بانوان تعرض و تجاوز نکند؛ بنابراین بهترین بستر حجاب، خانواده‌ها و مجموعه‌های فرهنگی هستند.

منبع: سایت حوزه علمیه خراسان

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین