کد خبر: 54106827
تاریخ انتشار: یکشنبه 20 تير 1395
خانه » حواشی » رسالت » خانم من اهل حجاب نیست، چکار کنم؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:

واقع قضیه این است که زمانی که زنی حجاب را رعایت نمی کند توجه به تقسیمات این مسئله خیلی مهم است. زنان به چند دلیل حجاب را رعایت نمی کنند؟ توجه به علت ها بسیار مهم است. گاهی علت سخت گیری شدید مرد است وگرنه او قبلاً رعایت می کرده است. گاهی مرد تعارض رفتار دارد...

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 
 

21 تیرماه در تقویم، روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است. به همین مناسبت برخی از مباحث مطرح شده در بیست و ششمین جلسه دانش‌‌‌‌افزایی تخصصی علمی - مهارتی کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، ویژه کارشناسان بخش پاسخگوی مشاوره دینی که توسط فاضل ارجمند سید محمد علی واعظ موسوی مطرح شده است را بازنشر می کنیم:

از ما می‌پرسند که خانم من اهل حجاب نیست من باید چکار کنم؟

مهار زندگی دست مرد است و چون مهار زندگی دست مرد است و انتظاری که دارد رعایت حجاب است و انتظار او یک انتظار عرفی و شرعی است، مخالف کم دارد. مخالف او احتمالاً فقط همسرش است که رعایت نمی‌کند. این را باید مد نظر داشت.

واقع قضیه این است که زمانی که زنی حجاب را رعایت نمی‌کند توجه به تقسیمات این مسئله خیلی مهم است. زنان به چند دلیل حجاب را رعایت نمی‌کنند؟ توجه به علت‌ها بسیار مهم است.

گاهی علت سخت‌گیری شدید مرد است وگرنه او قبلاً رعایت می‌کرده است.

گاهی مرد تعارض رفتار دارد؛ مشروب می‌خورد و سخت‌گیری روی حجاب هم دارد.

مرد رفته از شهرستانی که حجاب در میان آن‌ها متفاوت با حجاب شهر خودش است همسر انتخاب کرده است. او بد نیست اما حجابش همین است. عرف آن‌جا این حجاب را بد نمی‌داند. او عادت کرده است. او غرضی ندارد. مدلش این است.

اگر علتش عدم صلابت مرد باشد اصلاً نباید زن را درمان کرد، باید مرد را درمان کرد. روش‌هایی برای تقویت صلابت مرد وجود دارد و باید آن‌ها را بکار بست.