کد خبر: 54710909
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 تير 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » مرجع عالیقدر: مهم ترین وظیفه آستان قدس رضوی باید معرفی چهره اسلام واقعی در دنیا باشد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی با حضور در محل اقامت حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در مشهد مقدس با معظم له دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر در این دیدار با قدردانی از فعالیت های انجام شده در مدت مسؤولیت آقای رئیسی ، وی را شخصیتی انقلابی، پر تحرک و دارای فکر و اندیشه انقلابی توصیف کردند و گفتند : خوشبختانه با اقداماتی که انجام شده، شاهد تحول بنیادین در آستان قدس رضوی بویژه در زمینه خدمت رسانی به زائران هستیم که این مساله باید گسترش یابد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با تاکید بر بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های آستان قدس رضوی به عنوان یکی از بزرگ ترین قطب های فرهنگی در جهان اسلام تصریح کردند: مهم ترین وظیفه آستان قدس باید معرفی چهره اسلام واقعی در دنیا باشد.امروز اسلام های انحرافی همچون اسلام داعشی، اسلام وهابیت و اسلام آمریکایی در دنیا مطرح می شود و باید در مقابل اسلام ناب محمدی را به جهانیان عرضه کنیم.

ایشان افزودند: در این راستا باید ظرفیت ها و امکانات آستان قدس در جهت پاسخگویی به شبهاتی که در عرصه های مختلف مطرح می شود، بکار گرفته شود. معظم له ارتباط با جهان اسلام را از وظایف آستان قدس رضوی دانستند و خواستار پیشبرد علمی آستان قدس به عنوان یک مرکز علمی در جهان اسلام شدند.

مرجع عالیقدر شیعیان  وظیفه دیگر آستان قدس رضوی را خدمت رسانی به زائران و مجاوران حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) دانستند و گفتند: خوشبختانه گام های ارزنده ای در این راستا برداشته شده که باید گسترش یابد. معظم له همچنین خواستار ایجاد تسهیلات اقامتی برای افراد کم درآمد و اقشار ضعیف جامعه از سوی آستان قدس رضوی شدند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی  مدظله العالی در بخش دیگر توصیه هایی خود خطاب به تولیت آستان قدس رضوی خواستار ترویج فرهنگ انقلابی با بهره گیری از امکانات موجود شدند. مرجع عالیقدر یادآورشدند: امروز هجمه های فراوانی از سوی مثلث استکبار، صهیونیسم و جریان نفاق علیه انقلاب صورت می گیرد و باید تمام ظرفیت های خود را برای مقابله با این هجمه بسیج کنیم.

در ابتدای این دیدار تولیت آستان قدس رضوی ضمن تشکر از ایشان گزارشی از فعالیت های انجام شده در چند ماهه مسؤولیت خود را ارائه کرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین