کد خبر: 55160077
تاریخ انتشار: جمعه 25 تير 1395
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
استادیوم های مشهور جزیره:

استادیوم های تیم های حاضر در رقابت های لیگ برتر انگلیس همواره یکی از نکات قابل توجه این رقابت ها بوده است. معماری و فضای منحصر به فرد این استادیوم ها به شدت مورد توجه هواداران فوتبال قرار دارد.

به گزارش چی 24 به نقل از varzesh3:

به گزارش "ورزش سه"، هواداران فوتبال در لیگ برتر انگلیس، همواره مشهورترین هواداران محسوب می شوند. هوادارانی که جو استادیوم های تیم های حاضر در لیگ برتر نیز کمک زیادی به جذاب شدنشان می کند. سایت تلگراف در حالی که رفته رفته به آغاز رقابت های لیگ برتر انگلیس نزدیک تر می شویم، به انتخاب 20 استادیوم برتر تاریخ این رقابت ها پرداخته است.

 


20 - استادیوم پورتمن رود - ایپسوییچ تاون

 

 

ورزشگاه ایپسوییچ تاون با 30 هزار ظرفیت به عنوان یکی از صمیمی ترین استادیوم های لیگ برتر مشهور است. البته ایپسوویچ مدت هاست نتوانسته در لیگ برتر انگلیس حضور داشته باشد.

 

19 - استادیوم لیبرتی - سوانسی سیتی

 

 

ورزشگاه سوانسی با 20 هزار ظرفیت، در بیشتر اوقات مملوء از جمعیت است. آن ها از سال 2011 رنگ و بوی خاصی به لیگ برتر انگلیس بخشیده اند.

 

18 - استادیوم بریتانیا - استوک سیتی

 

 

از سال 2008 به این سمت، استادیوم بریتانیا استوک سیتی تبدیل به کابوس بسیاری از غول های جزیره شده است. این ورزشگاه 27 هزار گنجایش دارد.

 

17 - ورزشگاه سیتی گراوند - ناتینگهام فارست

 

 

ناتینگهام از سال 1999 به این سمت در لیگ برتر نبوده اما یاد و خاطره ورزشگاه منحصر به فردش همواره در اذهان هوادارن قرار دارد. این ورزشگاه 30 هزار نفر ظرفیت دارد.

 

16 - الند رود - لیدز یونایتد

 

 

تیم خاطره انگیز لیدز یونایتد با ستاره های جذاب خود، یکی از جذاب ترین استادیوم ها را دارد. الند رود با 37914 نفر گنجایش، میزبان بازی های بزرگی در تاریخ لیگ برتر بوده است. لیدز از سال 2004 به این سمت نتوانسته در لیگ برتر حاضر باشد.

 

15 - سنت ماری - ساوتهمپتون

 

 

ساوتهمپتون این سال ها در سنت ماری، به شدت غول های جزیره را اذیت کرده است. این ورزشگاه 32 هزار نفر گنجایش دارد اما می تواند تا 50 هزار نفر نیز در آینده به ظرفیتش اضافه شود.

 

14 - استادیوم ماکرون - بولتون

 

 

بولتون واندررز 4 سال است که در لیگ برتر حضور ندارد اما همواره پیش از آن حضور با ثباتی در این رقابت ها داشته است. ورزشگاه ماکرون 28723 نفر ظرفیت دارد.

 

13 - استادیوم لایت - ساندرلند

 

 

با 49 هزار نفر گنجایش، ورز شگاه لایت شاهد خاطره سازی های زیادی از ساندرلند بوده است. آن ها فصل گذشته در این استادیوم به شکلی معجزه آسا از سقوط گریختند.

 

12 - استادیوم بولین گراند - وستهام

 

 

استادیوم تاریخی وستهام، فصل گذشته با پیروزی مقابل یونایتد برای آخرین بار شاهد تاریخ سازی مردانش بود. بولین گراند 35016 نفر ظرفیت داشت.

 

11 - وایت هارت لین - تاتنهام

 

 

از سال 92 به این سمت، وایت هارت لین یکی از مشهورترین استادیوم های لیگ برتر بوده است. این ورزشگاه 36284 نفر گنجایش دارد.

 

10 - گودیسون پارک - اورتون

 

 

ورزشگاه خانگی اورتون مدت هاست تبدیل به محلی خطرناک برای غول های جزیره شده است. این ورزشگاه 39572 نفر گنجایش دارد.

 

9 - کراون کاتیج - فولام

 

 

ورزشگاه کوچک 25700 نفری فولام، یکی از خاص ترین معماری های جزیره را دارد. فولامی ها البته 2 فصل است که در لیگ برتر حضور ندارند.

 

8 - ویلا پارک - استون ویلا

 

 

ورزشگاه 42788 نفری استون ویلا دست کم 1 فصلی نمی تواند بازی های لیگ برتر را تجربه کند. ویلا پارک ورزشگاهی خاص برای هواداران لیگ برتر محسوب می شود.

 

7 - استمفوردبریج - چلسی

 

 

از ابتدای آغاز لیگ برتر با فرمت جدید، استمفوردبریج همواره حضور فعالی در این رقابت ها داشته است. با 41798 هزار نفر گنجایش، چلسی توانسته عناوین تاریخی را در این استادیوم کسب کند.

 

6 - هایبوری - آرسنال

 

 

ورزشگاه 38419 هزار نفری سابق آرسنال، بدون شک حتی می تواند نوستالژیک ترین استادیوم تاریخ رقابت های لیگ برتر باشد. آخرین بازی آرسنال در این ورزشگاه با آن جو تکرار نشدنی، در تاریخ رقابت های لیگ برتر ماندگار است.

 

5 - اتحاد - منچسترسیتی

 

 

با مالکان جدید، سیتی توانسته تاریخی ترین روز خودش را در دیدار مقابل کیو پی آر در ورزشگاه 55 هزار نفری اتحاد خلق کند. آن ها توانستند عناوین قابل توجهی را در این ورزشگاه به دست آورند.

 

4 - آنفیلد - لیورپول

 

 

با 45522 هزار نفر گنجایش، آنفیلد نه تنها یکی از تاریخی ترین استادیوم های فوتبال انگلیس، بلکه یکی از تاریخی ترین استادیوم های فوتبال دنیا محسوب می شود. شعار معروف " تو هیچ گاه تنها قدم نخواهی زد" معروف ترین شعار این ورزشگاه به حساب می آید.

 

3 - سنت جیمز پارک - نیوکاسل

 

 

با 52405 هزار نفر گنجایش، ورزشگاه خانگی نیوکاسل یکی از پر ظرفیت ترین استادیوم های تاریخ لیگ برتر است. با این حال هواداران لیگ برتر، فصل آینده به علت سقوط این تیم به دسته 1، از تماشای بازی های نیوکاسل در این ورزشگاه محروم خواهند بود.

 

2 - امارات - آرسنال

 

 

پس از خروج از هایبوری، آرسنال از سال 2006 به این سمت در ورزشگاه 60432 هزار نفری امارات بازی می کند. امارات یکی از مدرن ترین استادیوم های دنیای فوتبال محسوب می شود.

 

1 - الدترافورد - منچستریونایتد

 

 

75731 هزار نفر تقریبا هر هفته بازی های یونایتد را در الدترافورد تماشا می کنند. تئاتر رویاها بیش تر از هر مکان دیگری در انگلیس قهرمانی لیگ برتر به خود دیده، و بدون شک مهم ترین ورزشگاه تاریخ لیگ برتر محسوب می شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین