کد خبر: 55283506
تاریخ انتشار: شنبه 26 تير 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » نگاهی به سخنان احمدی نژاد در جمع مردم ملارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

محمود احمدی نژاد پنجشنبه شب برابر با ۲۴ تیرماه در اجتماع مردم ملارد که در مسجد جامع خامس آل عبای این شهر برگزار شد، در باره عزت و کرامت انسانی سخن گفت و به تبیین ابعاد با عظمت این ویژگی به ودیعه نهاده شده از سوی خداوند متعال در وجود انسان پرداخت. محورهای مهم سخنان […]

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

محمود احمدی نژاد پنجشنبه شب برابر با ۲۴ تیرماه در اجتماع مردم ملارد که در مسجد جامع خامس آل عبای این شهر برگزار شد، در باره عزت و کرامت انسانی سخن گفت و به تبیین ابعاد با عظمت این ویژگی به ودیعه نهاده شده از سوی خداوند متعال در وجود انسان پرداخت.

محورهای مهم سخنان احمدی نژاد به شرح زیر است:

– مردم ایران همیشه قانع و شکرگزارند، هیچ گاه باری بر دوش کشور نبوده و نیستند و همواره بویژه در شرایط سخت، یاور کشور و انقلاب بوده اند.

– مطالب زیر در پاسخ به فراخوانی رهبر معظم انقلاب برای تبیین مبانی و آرمانهای انقلاب و بازخوانی خط امام است.

– معرفت انسان و شناخت حقیقت او ، پایه همه برنامه ها و جهت گیری های فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و اقتصادی است.

– انسان ذاتاً دارای کرامت است چرا‌‌‌که خداوند از روح خود در انسان دمیده است و روح خداوند نیز عین کرامت و عزّت است.

– خداوند ضعف و ذلّت و پستی را برای انسانها نمی پسندد.

– عزّت یک صفت و احساس درونی ناشی از عظمت و حکمت و علم و بزرگی و بی نیازی است که مانع از اعمال و رفتار سبک، بی بنیان، غیر حکیمانه، غیر عالمانه و بی ارزش می شود.

– رمز و راز عزّتمند زیستن ؛ اولاً به معرفت خداوند ، ثانیاً به ایمان و اعتماد مستحکم به او و عبودیت محض او و ثالثاً به توکل و تکیه به او در تمام حالات و شر ایط وابسته است.

– کسی که از عزّت برخوردار است همه چیز دارد و کسی که عزّت ندارد ولو همه ثروت و قدرت عالم تحت سیطره او باشد آیا می توان گفت چیزی دارد؟

– کرامت و عزّت انسانی اقتضاء می کند که جز در برابر بی نهایت و کریم و عزیز مطلق و اوامر و نواهی او تسلیم نباشیم و تبعیت نکنیم.

– آزادی اقتضاء کرامت انسانی است.

– خداوند همه انسانها را آزاد خلق کرده است و خواسته است که: اولاً ؛ قدر آزادی خود را بدانند و ثانیاً ؛ آزادی دیگران را به رسمیت بشناسند و از حریم آزادی انسانها صیانت کنند.

– در سایه آزادی و حق انتخاب انسانها است که عزّت و کرامت در وجود انسانها شکوفا و متجلی می شود و اندیشه ها ، تصمیمات و اعمال صالح ارزشمند می گردد.

– محدود کردن آزادی اندیشه و اراده انسانی که در حقیقت از بین بردن عزّت و عزّتمداری و کرامت است ، نتیجه ای جز ذلّت و رواج فساد و بحران های اجتماعی ندارد و به همین دلیل ناپسند و نادرست است.

– عدالت ضامن عزّت انسانی ، مقوم آزادی ، تامین کننده حقوق انسانی و دادن فرصت برای عزّتمداری انسانهاست.

– انسان عزیز ؛ اولاً عاشق دیگران است چرا که عاشق خداوند عزیزی است که او لطف و مهر و رافت مطلق است و ثانیاً حرمت و عزّت نوع انسان را در همه جای جهان پاس می دارد.

– انسان عزیز بر عزّت و قدرت خداوند تکیه دارد و مستکبران و دیگر سلطه‌گران را به عنوان قدرت به رسمیت نمی شناسد . پس ترس در وجود او معنا ندارد.

– اعتماد به نفس ، رمز و راز موفقیت ، پیشرفت و آرامش یک ملت است و فرصت بهره مندی از قدرت عقل و اندیشه را فراهم می کند.

– ظلم و بی عدالتی و تبعیض اولاً برآمده از انسانهای غیر عزیز است و ثانیاً موجب تحقیرخود ظالم و همچنین انسانهایی است که ظلم را می پذیرند. ظلم جامعه را از تعادل خارج می کند و عده ای را به عنوان طبقات برتر و دیگران را فرودست قرار می دهد.

– ظلم ناشایست و بد است چرا که عزّت انسان ها را مخدوش می کند و لباس ذلّت بر آنان می پوشاند.

– نگاه طبقاتی به انسانها بر آمده از نفس غیر عزیز و موجب تحقیر و ذلّت جامعه است.

– نفس اشغالگری ، تجاوزگری ، استکبار و وجود انبارهای بمب اتم و سلاح‌های کشتار جمعی گرچه ابزار و نشانه و موجب تحقیر ملت ها است لیکن نشان دهنده حقارت صاحبان آن نیز هست.

– وجود و رفتار رژیم اشغالگر و تجاوزگر و جعلی صهیونیستی توهین به همه بشریت و در واقع خدشه به عزّت همه انسانها است.

– فقر از آنجا که کرامت و عزّت انسانی را از بین می برد، شخصیت انسانها را در نظر دیگران تضعیف و تخریب می کند و موجب اظهار عجز و درماندگی می گردد، غیر قابل قبول و مردود است.

– کسانی که با برنامه های استعماری و خودخواهانه ، ثروت دیگران را غارت و فقر را به جوامع تحمیل می کنند در واقع عزّت ملت ها و افراد را مورد هجوم قرار می دهند.

– کسانی که در درون خود احساس عزّت نمی کنند با توهین و تحقیر دیگران و تحمیل فقر به آنان سعی می کنند عزّت ظاهری برای خود دست و پا کنند.

– اشرافی گری خوی کسانی است که احساس عزّت ندارند و به جای اصلاح نگاه و باور خود و توجه به منبع لایزال عزّت بخش ، به اشیاء متوسل می شوند.

– کاخ نشینان مستکبر و خودخواه در طول تاریخ ، عموماً انسانهای حقیر و پستی بوده اند که با نمایش فیزیکی و مادی و زورگویی و یا تحمیل خود بر دیگران خواسته اند خود را عزیز جلوه دهند.

– گناه ، عزّت انسانی را ملکوک می کند و او را از اوج کرامت به حضیض ذلّت پایین می کشد. به همین دلیل زشت است و نهی می شود.

– دروغ گویی و فریب کاری و دست اندازی به بیت المال ، محصول کسانی است که در درون خود خوار شده اند و احساس عزّت خود را از دست داده اند ولو در ظاهر بسیار پر ادعا باشند.

– مگر می شود کسی که کرامت ذاتی خود را می فهمد و از آن صیانت می‌کند ، خود را برتر از میلیونها و میلیاردها انسان بشمارد و به خود اجازه دهد با استفاده از فرصت قدرت دست در جیب آنها بکند و منابع آنان را به خود اختصاص دهد و تصرف کند .

– مگر می شود کسی که خود را عزیز می پندارد ، از گرسنگی دیگران با خبر باشد و با شکم سیر و با خیال راحت چشم بر هم بگذارد و بدتر آنکه مسبب گرسنگی دیگران نیز باشد.

– از کارهای شیطانی که متاسفانه به واسطه طراحی های مستکبران در فضای رفتاری فعالان و سیاست ورزان وارد و نهادینه شده است ، تخریب دیگران برای اثبات خود ودسته و گروه خود است.

– به جای بیان نقاط مثبت خود، دائماً دیگران را با بدترین روش ها و توهین ها و افترائات تخریب می کنند و نتیجه می گیرند که خودشان خوبند.

– پایه گذار اخلاق زشتی مانند بدبینی ، بی اعتمادی ، فاصله طبقاتی، جنگ ، اشغالگری ، کینه ورزی و کشتارهای هر روزه ، شیاطین و مستکبران و باند های قدرت و ثروتند.

– کسانی که دوره تاریک و ضد انسانی استعمار را به بشریت تحمیل کردند و امروز ن

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین