کد خبر: 55662517
تاریخ انتشار: دوشنبه 28 تير 1395
خانه » حواشی » رسالت » همایش ملی نماز در فرهنگ رضوی برگزار می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در مشهد:

معاون ارتباطات پژوهشکده مجازی تربیت اسلامی از برگزاری همایش ملی نماز در فرهنگ رضوی، از سری برنامه های چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام در پژوهشکده مجازی تربیت اسلامی بنیان سازمان بسیج طلاب خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 

به گزارش پايگاه فرهنگی تبلیغی رسالات به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه خراسان، محمد احمدآبادي در این رابطه بيان داشت: به مناسبت میلاد با سعادت حضرت امام رضا (علیه السلام) و حضرت معصومه (سلام الله علیها) و بزرگداشت حضرت احمد بن موسی (علیه‌السلام) و هم زمان با دهه کرامت، پژوهشکده مجازی تربیت اسلامی بنیان سازمان بسیج طلاب و روحانیون خراسان رضوی همایش ملی نماز در فرهنگ رضوی را برگزار می کند.

وي تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب با تمرکز و پرداختن جدی به امر نماز و توسعه و ترویج فرهنگ نماز به لحاظ کمی و کیفی در سطح جامعه را فلسفه برگزاری این همایش بزرگ عنوان کرد.

احمد آبادي در خصوص اهداف این همایش ابراز داشت: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی در عرصه نماز، گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و پژوهشی مرتبط با نماز و سیره امام رضا (علیه السلام)، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان برتر آثار پژوهشی در زمینه نماز با الهام از آموزه های رضوی و اهل بیت(علیهم السلام) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار از اهداف این همایش است.

وی الزامات فراگیری فرهنگ نماز در سطح جامعه بر پایه فرهنگ رضوی، چگونگی نهادینه سازی فرهنگ نماز مبتنی بر فرهنگ رضوی در جامعه، توسعه کمی و کیفی فرهنگ نماز با تاکید بر آسیب شناسی فرهنگ نماز در بازار و گفتمان سازی نماز مبتنی بر فرهنگ رضوی زمینه ساز ایجاد تمدن اسلامی را از جمله محورهای این همایش برشمرد.

گفتنی است این همایش در تاریخ 21 مرداد سال جاری در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار می شود.

شایان ذکر است علاقه مندان می توانند آثار خود را به ایمیل پژوهشکده به نشانی pmbonyan@yahoo.com  و یا به آدرس پستی دبیرخانه همایش استان به همراه لوح فشرده و قید مشخصات کامل نام و نام خانوادگی، مدرک و رشته تحصیلی، شماره تلفن و همراه، نشانی مکاتباتی و پست الکترونیکی ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت پژوهشکده مجازی تربیت اسلامی بنیان به نشانی ebonyan.ir، شمس توسshamstoos.ir  و یا دانشگاه امام رضا(علیه‌السلام) به نشانی conf.imamreza.ac.ir مراجعه نمایند.

در خور ذکر است که به 8 مقاله برتر این همایش هدایایی جمعاً به مبلغ 100 میلیون ریال اهدا خواهد شد.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین