کد خبر: 5598324
تاریخ انتشار: یکشنبه 15 تير 1393
خانه » بانوان » آی بانو » امیلیا ارهارت "دوباره" دور دنیا پرواز میکند!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شاید شما هم امیلیا ارهارت را بشناسید ، نخستین بانوی خلبانی که تصمیم داشت به دور دنیا پروار کند ولی سفرش ناتمام ماند ، حالا امیلیا ارهارت تلاش میکند که `دوباره` دور دنیا پرواز کند!

به گزارش چی 24 به نقل از آی بانو:

وقتی امیلیا ارهارتAmelia Earhart )  در سال 1937 شروع به پرواز دور دنیا کرد،با اینکه نخستین فردی بود که از روی اقیانوس خروشان اطلس پرواز کرد اصلا فکرش را هم نمی کرد چنین شهرتی کسب کند!

مطمئنا ناپدید شدن او مرموز و عجیب است. این قضیه مردم را برای سال ها گیج کرد و پس از  گذشت سالها  از این اتفاق که مرموزترین فاجعه هوایی نامیده می شود هنوز کسانی هستند که به دنبال او می گردند ! اما مهمتر از این ها، میراث پرابهت زنیست که یک وسیله هوایی را که در زمانش به گوش کمتر کسی خورده بود، به پرواز در آورد. امیلیا از زنان انگشت شماری بود که توانست دنیای پرواز را که تحت سلطه مردان بود شکست دهد.

حالا که 77 سال از آن زمان می گذرد، امیلیا رُز ارهارت می خواهد قدم در راه آن اسطوره بگذارد. این دختر 31ساله تمام طول عمرش سعی کرده افراد را راضی کند که با اینکه هیچ ارتباط خانوادگی با امیلیا ارهارت اصلی ندارد اما هم نام اوست. آنها هم چنین علاقه مشترکی هم دارند: پرواز . دوم ماه جون، امیلیای جوان با جشن گرفتن دهمین سالگرد اولین پروازش ارهارت اصلی را سربلند کرد. و در 26 ام جون برنامه ریزی کرد تا از اوکلند کالیفرنیا شروع به پرواز کند و سفر هم نام خود را کامل کند.

امیلیا ارهارت

او گفت "من دوست دارم که زنان و دختران را به ریسک کردن وماجراجویی کردن تشویق کنم." درآمد های این پرواز به موسسه "با امیلیا پرواز کنید" که بورسیه و سرمایه در اختیار دختران علاقه مند به پرواز قرار می دهد، تعلق می گیرد.


زنان بال دار

خب این علاقه از چه زمانی شروع شد؟  ارهارت پرواز را از سن 21 سالگی آغاز کرد. او گفت "من بیشتر به دلایل مالی دیر شروع به پرواز کردم. کارهای دیگری میکردم مثل کار در زمین های گلف و پیش خدمتی در رستورانها." بعد از پس انداز کردن همه پولهایش او به سوی آسمان رفت.

البته از زمانی که امیلیا سفر خود را شروع کرده خیلی چیزها عوض شده است. مسیری که ارهارت از آن پرواز خواهد کرد کمی با مسیر اصلی متفاوت است (وضعیت سیاسی بعضی کشورها آن مسیر را ناامن کرده است). هواپیمای پیلاتوس با یک مخزن 200 گالونی اضافه فرستاده می شود تا مطمئن باشند که سفر بدون مشکل به اتمام می رسد.

وقتی از او پرسیدیم که چه خوراکی هایی برای سفرش خواهد برداشت. امیلیا خندید و گفت "خیلی شبیه به جمع کردن خوراکی برای یک سفر جاده ای است: مقدار زیادی گرانولا ،چیزهایی که پروتئین زیادی دارند و هم چنین پاستیل." او هم چنین اضافه کرد " برخی پروازها خیلــــــــــــــــــی طولانی اند مثلا یکی تقریبا نه ساعت خواهد بود."

از او پرسیدیم که آیا نگران این نیست که حوصله اش سر برود یا اینکه در تماس با دوستانش روی زمین نیست؟ او گفت " خوشبختانه آیفون هایمان در ارتفاع های مشخصی کار می کنند."

امیلیا رز ارهارت

تکمیل این مسیر دور دنیا امیلیا را به جوانترین زنی تبدیل می کند که تا کنون این کار را انجام داده است. اما برای ما سوال بود که این کار چه امتیاز شخصی ای برای خود او دارد. او گفت "در هر پرواز موفق شما می خواهید یک برنامه آغاز پرواز و یک برنامه اتمام پرواز داشته باشید اما امیلیا هیچ وقت این فرصت را نداشت که پروازش را به اتمام برساند، من دوست دارم این کار را برایش انجام دهم."

امیلیا چه پیشنهادی یا نصیحتی برای خانم های خلبان مشتاق دارد؟ او گفت "کافی است فقط یک بار در یک هواپیما بنشینید. آن وقت است که می فهمید که آیا برای شما مناسب است یا نه. اگر بفهمید که شما برای این کار ساخته شده اید دیگر چیزی نمی تواند جلوی شما را بگیرد."

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین