کد خبر: 55989376
تاریخ انتشار: سه شنبه 29 تير 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » دیدار مدیر و معاونین حوزه علمیه خراسان با آیت الله العظمی نوری همدانی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیر و معاونین حوزه علمیه خراسان با حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی مرجع عالیقدر شیعیان در مشهد دیدار کردند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

 در این دیدار که در بیت حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در مشهد مقدس برگزار شد، مرجع عالیقدر سخنان مهمی را درباره حوزه های علمیه، وظایف و ماموریت های خطیر روحانیت و تهدیدها و آسیب های متوجه روحانیت بیان کردند.

ایشان ماموریت نخست و مهم حوزه های علمیه را بالا بردن سطح علمی و به روز کردن علوم در حوزه دانستند.

معظم له  یکی دیگر از نیاز های امروز حوزه های علمیه را تخصصی کردن علوم و طبقه بندی طلاب مطابق با استعداد و علایق آنان عنوان کردند و خواستار تمرکز زدایی از حوزه های علمیه شدند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی  خالی شدن بلاد و مناطق از حضور علمای برجسته را مصیبتی برای جامعه و حوزه های علمیه دانستند و تصریح کردند: طلاب علوم دینی بعد از کسب مدارج علمی باید به شهرهای خودشان برگردند و رسالت تبلیغی شان را انجام دهند.

مرجع عالیقدر  در ادامه به فرمایشات مهم رهبر انقلاب اشاره و انقلابی نگه داشتن حوزه ها را در دنیای امروز ضروری برشمردند و گفتند: در دنیایی که اسلام های بدلی، دروغین و انحرافی به ملت ها معرفی می شود، باید فرهنگ اسلام ناب محمدی را به جهانیان معرفی کنیم.

ایشان  بخشی از این وظیفه مهم را متوجه علمای دینی و حوزه های علمیه دانستند و اظهار داشتند: باید با بهره گیری از ابزارها و امکانات مختلف، فرهنگ اسلام ناب به جهانیان معرفی شود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در بخش دیگری از سخنانشان با بیان این که امروز ولایت فقیه به عنوان یک رکن و تبلور فقه در عرصه مدیریت و حکومت اسلامی است، تصریح کردند: امروز حوزه های علمیه باید آنقدر مجهز باشند که همه شبهات را پاسخ دهند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین