کد خبر: 56012398
تاریخ انتشار: چهارشنبه 30 تير 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » آیا می دانید علت عدم تناسب اندام تان چیست؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:
,[categoriy]

آیا می دانید علت عدم تناسب اندام تان چیست؟

آیا می دانید علت عدم تناسب اندام تان چیست؟ -آکاآیا می دانید علت عدم تناسب اندام تان چیست؟ -آکا

آکاایران: آیا می دانید علت عدم تناسب اندام تان چیست؟

آکاایران: دلایلی برای آنکه اندام شما تناسب ایده آل شما را ندارد

آیا می دانید علت عدم تناسب اندام تان چیست؟ تناسب اندام یکی از دغدغه های اصلی هر فرد به خصوص در بانوان است. برای رسیدن به اندامی ایده آل باید راهکار هایی را بکار گرفت . راهکار هایی که بتواند در زمانی کوتاه شما را به وزن ایده آلتان برساند. در این مطلب به شما این روش ها را ارائه خواهیم داد:

 

 

به گزارش آکاایران: قدرتتان به آن سرعتی که دوست داشتید افزایش نمی یابد، چربی بدنتان هنوز هم سر جایش است، و تمریناتتان هم بنظر می رسد آن چیزی نیست که قهرمان ها را ساخته است.حتی اگر اینطور بنظر برسد که همه چیز را بدرستی انجام می دهید، هیچکس کامل نیست، و ممکن است شما در یک یا چند مورد از موارد زیر، دچار اشتباه شوید.

 

یک چیزی کم است. مطمئن نیستید که چه چیزی، اما شما بطور کامل به اهدافتان نمی رسید (چه مقابل آینه، و چه در دفترچه تمرین تان). قدرتتان به آن سرعتی که دوست داشتید افزایش نمی یابد، چربی بدنتان هنوز هم سر جایش است، و تمریناتتان هم بنظر می رسد آن چیزی نیست که قهرمان ها را ساخته است. حتی اگر اینطور بنظر برسد که همه چیز را بدرستی انجام می دهید، هیچکس کامل نیست، و ممکن است شما در یک یا چند مورد از موارد زیر، دچار اشتباه شوید.

 

6دلیل برای آنکه شما متناسب نیستید

1. وزنه هایی که بلند می کنید، به اندازه کافی سنگین نیستند

افراد بسیاری معتقدند وزنه هایی که بتدریج سنگین تر می شوند، باعث ساخت عضله می گردند. با اینحال هنوز هم افرادی وجود دارند که موفق به بلند کردن وزن کافی نمی شوند تا بتوانند تغییر مشخصی در ترکیب بدنشان ایجاد کنند. آنها به این باور نادرست چسبیده اند که ست های با وزنه های سبکتر، کالری بیشتری می سوزاند.

 

تحقیق جدیدی نشان داده ست های با وزنه های سبکتر که با حدود ۳۰ تکرار باعث شکست شدند، به اندازه ی ست های سنگین تر در محدوده ۶ تا ۸ تکرار، هیپرتروفی ایجاد کردند. با این حال تمرین سبک تر، همان تاثیر را بر افزایش قدرت نگذاشت! ثابت شده که بلند کردن وزنه های سنگین تر، تاثیر بسیار بالاتری بر آزادسازی هورمون های عضله سازی و چربی سوزی مانند تستوسترون و هورمون رشد دارند.

 

همچنین محققان دریافتند استفاده از یک وزنه که فقط امکان انجام ۶ تکرار را می دهد، نسبت به ست های شامل ۱۲ تکرار، میزان متابولیسم در حالت استراحت را به مقدار بیشتر و بمدت طولانی تری بعد از تمرین، افزایش داد. اگر استراحت بین ست ها را ۶۰ ثانیه یا کمتر حفظ کنید، بعد از تمرین کالری بسیار بیشتری خواهید سوزاند.

 

برای دستیابی به یک بدن قوی تر و بزرگ تر که چربی بدن بیشتری می سوزاند، وزنه های سنگین بلند کنید و کمتر استراحت کنید. در لیفت های اصلی تان، ست های سنگین تر را با ۶ تا ۸ تکرار انجام دهید، و زمان استراحت تان را ۳۰ ثانیه یا کمتر در نظر بگیرید.

۲. به اندازه کافی سریع نمی دوید

دویدن خوب است، اما سریع دویدن بهتر است. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که تمرین اینتروال با شدت بالا (HIIT) که اکثر آنها هم روی دوی سرعت تمرکز می کنند، در چربی سوزی، حفظ عضله، و به حداکثر رساندن عملکرد تمرینی، بهتر از تمرین کاردیوی کم شدت می باشد.

 

مزیت اصلی HIIT، تاثیر آن بر مصرف اکسیژن اضافی پس از تمرین است. بعلت مقدار ریکاوری بیشتری که باید بعد از دوی سرعت شدید انجام شود، شما در ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از یک تمرین، کالری به مراتب بیشتری خواهید سوزاند. خوشبختانه، تمرین دوی سرعت می تواند اکسیداسیون چربی بعد از تمرین را تا ۷۵ درصد افزایش دهد.

 

همچنین ثابت شده که دوی سرعت، کیفیت و کمیت میتوکندری (نیروگاهی از سلولها که مسئول تولید و استفاده از انرژی هستند) بدن شما را بهبود می بخشد. این بدان معناست که شما قادر خواهید بود در طول تمرین شدید، بطور موثرتری از سوخت استفاده کنید.

 

در هفته، ۲ تا ۳ جلسه دوی سرعت را در تمرینتان جای دهید. یک مطالعه نشان داد که ۴ تا ۶ بار، دوی سرعت ۳۰ ثانیه ای، سه بار در هفته، دو برابر دویدن بمدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه با یک سرعت ثابت، چربی می سوزاند. همان مطالعه دریافت که گروه دوی سرعت به توده خالص بدنی ۱ درصد دست یافتند، و نشانگرهای استقامت را بهبود بخشیدند.

 

 

 

۳. آب کافی نمی نوشید

در طول روز چه مقدار آب می نوشید؟ احتمال دارد که این مقدار، کافی نباشد. با گذشت زمان، شما تشنه می شوید، اما متوجه آن نیستید و احتمالا در همان زمان از کاهش عملکرد فیزیکی رنج می برید. فقط ۲ درصد کاهش آب بدن، می تواند تاثیر زیادی بر نحوه عملکرد شما در ست بعدی حرکت اسکات بگذارد. هیدراتاسیون مناسب، گوارش (و در نتیجه جذب مواد مغذی) و عملکرد مغز را نیز بهبود می بخشد و می تواند به جلوگیری از گرسنگی کمک کند.

 

کسانی که همیشه یک ظرف بزرگ آب با خودشان دارند، مشکلی در این مورد پیدا نخواهند کرد، اما بقیه شما باید به اندازه وزن بدنتان تقسیم بر ۳۰، به لیتر، آب مصرف کنید. بعنوان مثال برای یک فرد ۱۰۰ کیلویی، می شود ۳.۳ لیتر آب در روز.

 

4. شما به اندازه کافی نمی خوابید

اگر به توانایی تان برای فعالیت کردن با خواب کم می بالید، احتمالا کسی هستید که تا بحال با پتانسیل کامل فیزیکی تمرین نکرده است! خواب، زمانی برای ریکاوری مغز و بدن شما از محرک هایی که در طول روز با آن مواجه است، از جمله تمرین می باشد. هنگامیکه شما خواب هستید، بدنتان ترمیم می شود. هورمون رشد در هنگام خواب به حداکثر مقدار خود می رسد و کارش را برای ترمیم عضلات آسیب دیده و بافت های همبند ملتهب آغاز می کند. و شما در هنگام خواب رشد می کنید.

 

اما خواب ناکافی می تواند در ترشح هورمون رشد وهمچنین تمرین روز بعد اختلال ایجاد کند. سطوح هورمون ناکافی و یک عمر تمرینات ضعیف و غیر استاندارد باعث خواهند شد که شما همیشه در تعقیب بهترین اندام مورد نظرتان باشید.

 

بعضی از افراد ممکن است با خواب کمتر مشکلی پیدا نکنند، اما شما باید سعی کنید ۷ تا ۹ ساعت در هر شب بخوابید. این مقداری است که ثابت شده برای چرخه های خواب کارامد و ترشح هورمون رشد ضروری است. اگر می خواهید مزایای بیشتری از این پنجره آنابولیک بدست آورید، قبل از خواب ۲۰ تا ۴۰ گرم کازئین مصرف کنید.

 

5. بطور مرتب از مکمل ها استفاده نمی کنید

صنعت مکمل ها در سال ۲۰۱۲، ۳۲ میلیارد دلار سود بدست آورد. آیا شما هم به آن سودها کمک کردید؟ اگر اینطور است، چند بطری یا شیشه محصول استفاده نشده در کابینت تان دارید؟ احتمالا آنقدر زیادند که خجالت می کشید تعدادشان را بگویید. هر یک از آن باقی مانده ها، نشانه هدر رفتن پول و فرصت تان هستند. اکثر مکمل ها طوری طراحی شده اند که در طول زمان، پیشرفت شما را به حداکثر برسانند. به عبارت دیگر، هیچ محصولی قرار نیست شما را یک شبه به یک مدل روی جلد مجله ها تبدیل کند.

 

بطور منظم از مکمل هایتان استفاده کنید. مثلا اگر از یک مکمل قبل از تمرین استفاده می کنید، مطمئن شوید که حتما آن را قبل از تمرین می خورید. وهمیشه  مبلغی که برای خرید مکمل هایتان هزینه کرده اید را به یاد داشته باشید. اگر پولی که در آخرین مراجعه تان به داروخانه برای خرید مکمل داده اید را به یاد داشته باشید، کمتر احتمال دارد که از تمرین تان صرفنظر کرده یا در خوردن کیک زیاده روی کنید!

 

6. شما پروتئین کافی مصرف نمی کنید

با نسخه کلاسیک خوردن ۵ تا ۶ وعده ی کوچکتر در طول روز، اولین درشت مغذی که مردم کمتر از آن استفاده می کنند، پروتئین است. دلیلش این است که اکثر ما سرمان شلوغ است و به همراه داشتن پروتئین های قابل حمل (سبزیجات، آجیل و میوه ها) سخت تر از آن است که می گویند.

 

خوردن پروتئین کافی در فواصل منظم باعث می شود که به احتمال بیشتری بتوانید مقدار پروتئین توصیه شده (۲ گرم پروتئین به ازای هر کیلو از وزن بدن) در روز را مصرف کنید. سعی کنید در هر وعده و میان وعده، ۲۰ گرم یا بیشتر پروتئین بخورید. گزینه های قابل حمل مانند آجیل یا پنیرهای رشته ای یک ضرورت هستند، و داشتن پودر پروتئین و شیکر در محل کار یا در ماشین تان به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که همیشه یک گزینه ی پروتئین سالم در دسترس دارید.

 

آیا می دانید علت عدم تناسب اندام تان چیست؟

مطالب جالب و خواندنی

بیشتر بخوانید
با این روش زمان مرگ را پیش بینی کنید!!!
مشاوره رایگان به مسافران در تاکسی های شهری
پاگنده ترین مرد دنیا + تصاویر
انتخاب یک مرد ایرانی تبار به عنوان قوی ترین مرد آلمان
بستن دهان عروس با چسب برای تامین جان داماد (عکس)

مطالب تاپ

بیشتر بخوانید
ماجرای تکان دهنده زنی که شوهرش او را اجاره می دهد
ماجرای جالب شب زفاف یک زوج جوان + تصاویر
جذاب ترین دختر دنیا با پاهای 1.5 متری + تصاویر
ماجرای جنجالی همسر اول علی دایی (عکس)
عکس های خفن شنا کردن بازیگر معروف با همسرش در دریا
فرحزاد پاتوق دختر و پسرهایی که رابطه نامشروع دارند (تصاویر 18+)
ماجرای جالب دختر جذاب 25 ساله کمر باریک با باسن گنده + تصاویر
ماجرای رابطه جنسی خانم معلم ریاضی با دانش آموز نوجوان + تصاویر
این خانم دکتر برای درمان بیماران خودش را لخت می کند + تصاویر
ماجرای تجاوز جنسی به دختر باکره در دفتر کار + تصاویر
,[categoriy]
خواهر و برادری که 10 سال زن و شوهر بودند
,[categoriy]
اجاره زیباترین دخترها به مبلغ 25 هزار تومان برای یک شب خوشگذرانی
,[categoriy]
مردهای ایده آل برای آمیزش جنسی از دیدگاه زنان 18+
,[categoriy]
لخت شدن اعتراضی زن ایرانی در خیابان + تصاویر
,[categoriy]
زنا و همجنس بازی شاهزاده سعودی در عربستان + تصاویر
,[categoriy]
واکنش زنان هوس بازی که با ستاره ایدزی رابطه جنسی داشته اند
,[categoriy]
به بدن زیبای این دختر هیچ پسری نمی تواند دست بزند + تصاویر
,[categoriy]
عکس های تماشایی از زندگی بچه پولدارهای ترکیه
,[categoriy]
تجاوز وحشیانه به عروس باکره و سلاخی بدنش + تصاویر
,[categoriy]
پرتاپ شدن زوج جوان از پنجره هنگام رابطه جنسی (تصاویر 18+)
,[categoriy]
روش جالب برای تشخیص باکره بودن پسران
,[categoriy]
اتفاقاتی که در خانه های مجردی دختران و زنان مطلقه می افتد
,[categoriy]
در این کشور دختران می توانند شوهر کرایه ای داشته باشند
,[categoriy]
قبیله ای که ساکنانش لخت مادر زاد هستند + تصاویر

آموزش بدنسازی و پرورش اندام -

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین