کد خبر: 56280515
تاریخ انتشار: پنجشنبه 31 تير 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » علم ورزش | چگونه بتوانید شنا سوئدی را درست انجام دهید؟ آموزش تصویری
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:
,[categoriy]

علم ورزش | چگونه بتوانید شنا سوئدی را درست انجام دهید؟ آموزش تصویری

علم ورزش | چگونه بتوانید شنا سوئدی را درست انجام دهید؟ آموزش تصویری -آکاعلم ورزش | چگونه بتوانید شنا سوئدی را درست انجام دهید؟ آموزش تصویری -آکا

آکاایران: علم ورزش | چگونه بتوانید شنا سوئدی را درست انجام دهید؟ آموزش تصویری

آکاایران: شنا سوئدی یکی از حرکات بدنسازی بدون وزنه مفید و محبوب است. اما خیلی‌ها علیرغم علاقه‌ای که به این حرکت دارند در انجام دادن آن ناتوان هستند، مجله علم ورزش در این مطلب به صورت مرحله به مرحله در چند حالت شما را راهنمایی می‌کند تا بتوانید در پایان حرکت شنا سوئدی را به درستی انجام دهید.

" ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( "

به گزارش آکاایران: حرکت اول: شنا سوئدی دیوار

به اندازه یک دست از دیوار فاصله بگیرید و صاف بایستید، دست‌ها را به اندازه عرض شانه باز کنید و کف دست را روی دیوار قرار دهید. سپس به آرامی سینه را با خم کردن آرنج نزدیک دیوار کنید و به مرحله شروع برگردید، این حرکت را ۳ ست و در هر ست با ۴۰ تکرار انجام دهید، می‌توانید در حد توان هم شروع کنید و به مرور به تعداد تکرار اضافه کنید، هر وقت توانستید به خوبی از عهده مرحله برآید سراغ مرحله دوم بروید.

حرکت دوم: شنا سوئدی روی میز

برای انجام این حرکت از وسیله ای که ارتفاعی به اندازه یک میز داشته باشد، می‌توانید استفاده کنید. به اندازه یک گام تقریباً بلند از میز فاصله بگیرید، سپس بدون اینکه پاها را از زانو خم کنید دست‌ها را روی میز قرار دهید، دست‌ها به اندازه عرض شانه باز شوند. سپس به آرامی سینه را نزدیک میز کنید و به حالت اول برگردید، این حرکت را نیز می‌توانید در ۳۵ تکرار انجام دهید، دقت کنید می‌توانید حرکت را در حد توان انجام دهید.

حرکت سوم: شنا سوئدی روی صندلی

حرکت مقداری سخت‌تر می‌شود. مانند حرکت قبل حرکت انجام می‌شود اما این بار روی صندلی و با ارتفاع کمتر. از صندلی فاصله بگیرید، دست‌ها مقداری کمتر از عرض شانه باز شود، پاها صاف و کشیده باشند، سپس به آرامی سینه را نزدیک صندلی کنید و به مرحله شروع برگردید.

حرکت چهارم: شنا سوئدی اصلاح شده

برای انجام این حرکت روی زمین به حالت چهار دست و پا قرار بگیرید، به نحوی که کف دست و زانوها روی زمین باشد و دست‌ها از آرنج خم نشود و به اندازه عرض شانه باز باشند. اکنون مقداری دست‌ها را رو به جلو ببرید تا فاصله دست با زانو کمی بیشتر شود، سپس در این حالت با خم کردن آرنج سینه را نزدیک زمین کنید و به مرحله شروع برگردید.

مرحله آخر: شنا سوئدی کامل

برای انجام حرکت شنا سوئدی، روی زمین دراز بکشید، سپس دست‌ها را خم کنید، به اندازه عرض شانه باز شوند و در کنار بدن قرار بگیرند، در ادامه پاها و تنه را از زمین بلند کنید، اکنون باید فقط کف دست و سینه پا روی زمین باشد، دقت کنید باسن یا کمر را بالا نیاورید، شکم آویزان نشود، بلکه بدن باید در یک خط مستقیم قرار بگیرید.

پس از قرار گرفتن در وضعیت صحیح بدن را پایین ببرید و سینه را نزدیک زمین کنید، سرتان را پایین نیندازید، سپس با کمک دست‌ها بدن را رو به بالا حرکت دهید تا دست‌ها صاف شوند. تبریک می‌گوییم، شما اکنون می‌توانید حرکت شنا سوئدی را به راحتی انجام دهید.

نکته پایانی

از شروع مرحله اول تا آخر، سعی کنید وقتی از یک مرحله به مرحله بعد بروید که حرکت قبل را به درستی و به راحتی انجام داده باشید، حداقل ۳ روز روی هر حرکت وقت بگذارید. شما در پایان هم عضلات دست، سینه و شانه را تقویت کرده‌اید و هم شنا سوئدی را یادگرفته اید، حالا وقت این رسیده با تنوع حرکات شناسوئدی در دو مطلب زیر آشنا شوید.

چند حرکت متنوع شنا سوئدی- تصویری

آموزش ۱۴ حرکت شنا سوئدی برای تقویت عضلات بالا تنه

تهیه و تدوین: elmevarzesh.com

آموزش بدنسازی و پرورش اندام -

علم ورزش | چگونه بتوانید شنا سوئدی را درست انجام دهید؟ آموزش تصویری

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین