کد خبر: 56720806
تاریخ انتشار: شنبه 02 مرداد 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » 15 سال بعد نتیجه را می بینیم / سواد فضای مجازی اولویت نیست
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نشستی با دبیر شورای فرهنگ عمومی

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

4viDHNIifXrP

به گزارش فاطر 24 ، در جریان  حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در استان و اطلاع از آخرین وضعیت شورای فرهنگ عمومی در استان وارد آذربایجان غربی شد . سید حسین شاهمرادی پس از این نشست به میان خبرنگاران آمد  و به سوال ها پیرامون  عملکرد این شورا پاسخ داد.

حجت الاسلام و المسلمین شاه مرادی  در این نشست ضمن بیان عملکرد شورا در برخی زمینه ها  خانواده  را توجه اساسی شورا نامید . وی در همین راستا گفت موضوع خانواده و برخی مسائل پیرامون آن مورد تمرکز شورا بود .  شورای فرهنگ عمومی رسیدگی به این امر را از اولویت های شورا برشمرد و تصریح کرد  طلاق ، اعتیاد و حاشیه نشینی سه موضوع مورد تمرکز است .

اما آنچه که مشهود بود تمرکز جزیره ای شورا بر موضوعات بود به گونه ای که شاه مرادی در پاسخ به سوالی پیرامون سواد فضای مجازی گفت : این موضوع مهم است ولی در اولویت های بالای شورا نیست . وی به برخی فعالیت ها پیرامون سواد رسانه ای اشاره کرد  و  تصریح کرد زمانی نتیجه می گیریم که تمرکز کافی داشته باشیم و این در صورت تمرکز  بعد از 10 سال به نتیجه خواهد انجامید .

شاه مرادی در مورد فعالیت شورای فرهنگ عمومی در زمینه حجاب و عفاف  ضمن تشریح موضوع به حیا اشاره کرد و افزود اگر حیا از بین برود  تمامی مسائل و حرف ها هیچ است .

دبیر شورای فرهنگ عمومی در این جلسه چالشی به مدت اثر گزاری فعالیت های شورا اشاره کرد و گفت خوشبین هستیم که نتیجه عملکرد شورا 15 سال بعد نتیجه بدهد .

وی به فلسفه تشکیل شورا اشاره کرد و از اینکه دستگاه ها در برخی موارد به  تشخیص خود عمل می کنند انتقاد کرد و آینده پژوهی را از موضاعات حد و کمتر مورد تمرکز کشور  خواند و نگاه آینده محورانه را از ملزومات توصیف کرد .

اما شاه مرادی با اشاره به موقعیت بی نظیر استان به هدف گیری کلی شورا اشاره کرد و این هدف گیری را مربوط به اقتصاد مقاومتی خواست . در همین راستا از استان ها خواسته شده است که  برنامه های خود را در این مورد با رویکرد بومی طراحی و اجرا کنند .

حجت الاسلام کریمی مدیر کل ارشاد اسلامی  استان آذربایجان غربی و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان  در ادامه ضمن بیان رویکرد های شورا به  مسئله طلاق ، حاشیه نشینی و اعتیاد در کنار اقتصاد مقاومتی اشاره کرد  و گفت در این زمینه مصوباتی داریم .

گفتنی است شورای فرهنگ عمومی با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در کشور و بعد از آن در استان ها  در بازه زمانی بعد از سال 64 تشکیل شد و وظیفه تعیین اهداف، سیاست‌گذاری و هدایت فرهنگ عمومی کشور  را به عهده گرفت . این شورا که بعد از چند دوره رکود  در سال های گذشته فعالیت خود را افزایش داده است  متشکل از 30 عضو می باشد.

 


انتهای پیام / ص

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین