کد خبر: 5695033
تاریخ انتشار: دوشنبه 23 تير 1393
خانه » بانوان » آی بانو » مانیفست تابستانی خودتون رو بنویسید!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

زندگی هم مثل تابستان خیلی کوتاه است، پس حداکثر استفاده را از آن بکنید .حالا قبل از اینکه هوا سرد شود، چه کارهایی می خواهید انجام دهید ؟ مانیفست تابستانی شما چطور است؟

به گزارش چی 24 به نقل از آی بانو:

ماه های گرم سال فرصت بسیاری مناسبی هستند که کارهایی خاص انجام دهیم، مثل بیرون رفتن، بساط گریل راه انداختن، بیرون بردن بچه ها برای بازی یا یک گردش در ساحل. مطمئنا خیلی راحت است که زمان بیکاری تان، در خانه زیر باد کولر بنشینید و با بازی های ویدئویی سرگرم شوید اما زندگی هم مانند تابستان خیلی کوتاه است، پس حداکثر استفاده را از آن بکنید .حالا قبل از اینکه هوا سرد شود، چه کارهایی می خواهید انجام دهید ؟


حالا ببینیم که مانیفست تابستانی چیست:

تابستان پیش فرصتی پیش آمد که کمی خانه دوستم باشم ولی هرگز لیست تابستانی او را که روی تخته سیاه کنار درش نوشته بود از یاد نمیبرم.
من عاشق این ایده شدم که هر چیزی را که می خواهیم در ماه های همیشه ناکافی وکوتاه تابستان اتفاق بیفتد به صورت یک لیست بنویسیم. روی کاغذ آوردن خواسته ها به نظرم مثل یک نقشه عالی بود.

این لیست دوستم بود:

مانیفست تابستانی 

ایده خیلی ساده ایست. کمی وقت صرف کنید و به این فکر کنید که تا قبل از اینکه تابستان تمام شود می خواهید به چه چیزهایی برسید، سپس آن را جایی آویزا ن کنید که ببینید و مدام به یادتان باشد. به این ترتیب دیگر جایی نمی گذارید که یادتان برود. مانیفیست شما می تواند فوق العاده و الهام بخش باشد یا یک لیست ساده از کارهای مربوط به حیوان خانگی تان. چیزی که واقعا مهم است، این است که یک خودکار و کاغذ بردارید و شروع کنید.

  چند ایده برای مانیفیست تابستانی شما  

 

اگر شما مانند دوست من هستید ممکن است چند عنوان مخصوص تابستان در لیستتان داشته باشید مثل به ساحل رفتن، هندوانه خوردن و بیرون از خانه بازی کردن. اینجا لیستی هست که به شما کمک می کند به یاد چیزهایی که باید حتما در تابستان انجام دهید بیفتید.

وقت بیشتری را بیرون از خانه بگذرانید

شاید شما بدانید که وقت گذراندن در بیرون خانه برای سلامتی تان، اعتماد به نفستان و خلاقیتتان مفید است. اگر به دنبال یک دلیل برای بیرون رفتن هستید این ها ایده های خوبی هستند: ساختن یک باربیکیو برای حیاط پشتی، یک ننو برای ریلکس کردن یا حتی ساختن یک سینمای فضای باز مخصوص حیاط.

میوه ها و سبزیجات تازه مخصوص فصل را بخورید

اگر در منوی بهاره یا تابستانه شما هندوانه، میوه های هسته دار یا انواع تمشک و توت فرنگی هست، بهتر است به فکر حمایت از کشاورزی ارگانیک هم باشید تا بهترین ها نصیبتان شود. اگر برنامه دارید که یک باغ داشته باشید هم که واقعا فکر بی نظیری است !


فعال باشید

اگر می خواهید از ماه های گرم سال چه در خانه یا فضای فراخ بیرون برای فعال بودن استفاده کنید ما تمرینهای مورد نیاز برای روی فرم آمدن و اپلیکیشن های مناسب برای پیشرفتتان را داریم. فقط حواستان باشد که در گرما باحال بمانید، قبول؟


کمی بخوانید

اگر هدفتان این است که چیزهای خوبی برای خواندن بیابید، آسان تر از آن است که فکرش را می کنید. می توانید به کتابخانه محلی تان بروید، گوشی خود را با ای بوک های مجانی پر کنید، یا مثلا فیدیلو را چک کنید تا ای بوک های خوبی پیدا کنید. اگر مشکلتان این است که نمیتوانید کتاب ها را تمام کنید،چاره این است که بیشتر بخوانید تا بتوانید در لیست خود به جلو پیش بروید. هر کاری که میکنید فقط با دقت بیشتری بخوانید و اطلاعات بیشتری از چیزی که می خوانید دریافت کنید. به این صورت، زمان کافی را صرف میکنید.

دختری در حال کتاب خواندن کنار ساحل


 مانیفست تابستانی من  

من لیست دوستم را خیلی دوست دارم و بعضی چیزهای لیست او را قرض می گیرم، ولی چیزهای دیگری هم هستند که دوست دارم اضافه کنم. این ها مال من هستند:
تا جایی که امکان دارد بیرون و در فضای بازغذا بخورم. هر وقت امکان دارد غذا ها را گریل کنم ولی بیشتر دوست دارم که زمان بیشتری را بیرون با یک نوشیدنی خنک بگذرانم، حتی در یک رستوران یا کافه.

از محصولات تازه فصل لذت ببرم. قبلا به این مورد اشاره کردیم ولی هیچ چیزی مانند یک هلوی تازه تازه فصل تابستان نیست یا یک هندوانه تازه. به علاوه تابستان فصل گوجه است و سالاد های رنگارنگ مرا صدا می زنند.

به پیک نیک بروم. به نظر مسخره می آید، اما پیک نیک رفتن به خصوص با دوستان یا کسانی که دوستشان داریم برای یک گردش یک روزه یا یک عصر در بیرون خانه عالی است. گذشته از این ها پیک نیک رفتن برای من بهانه ایست تا غذا، مقداری ساندویچ و اسنک برای تعدادی از دوستان خوبم درست کنم و برای یک بعد از ظهر راهی جایی زیبا بشوم. من به شدت این پیشنهاد را به شما توصیه می کنم.

سوار دوچرخه شوید. الآن وقت آن است که دوچرخه ام رااز انباری دربیاورم و بیرون بروم. دوچرخه سواری ورزش موردعلاقه من است.

کتاب های انبار شده ام را بخوانم. از تبلتتان بهترین استفاده را بکنید. هیچ زمانی بهتر از ماه های گرم تابستان مناسب برداشتن یک کتاب یا ریختن آن در تبلتتان برای خواندن نیست.

با دوست های قدیمی خود ارتباط برقرار کنم. منظورم از طریق فیسبوک نیست. خوردن یک قهوه با یک دوست قدیمی که مدتی است قصد دارم با او بیرون بروم. یا اینکه دوست جدید پیدا کنم که چالش برانگیز و جالب است و مهم نیست که چه فصلی باشد. اما به نظر من می آید که مردم به طور کل وقتی که هوا گرم است بیشتر تمایل به ارتباط برقرار کردن دارند. البته تا زمانی که هوا بیش از اندازه گرم نباشد.

در لیست شما چه چیزهایی هست؟

خب حالا شما مانیفیست تابستانی من را دیدید. در مانیفیست شما چه چیزهایی قرار می گیرد؟ شما چه کارهایی می خواهید انجام دهید قبل از اینکه روزها دوباره شروع به کوتاه شدن کنند و دما پایین بیاید؟ لیست خودتان را تهیه کنید و آن ها را با ما به اشتراک بگذارید:) تابستان خوبی داشته باشید !

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین