کد خبر: 57109208
تاریخ انتشار: دوشنبه 04 مرداد 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » جزئیات جلسه محرمانه شورای شهر با قالیباف
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

اعضا بر این موضوع تاکید کرده اند که شرایط در جلسات و در ارتباط با اعضای دیگر و به ویژه هیات رئیسه نباید به گونه ای باشد که عضوی در زمان صحبت و ارائه نظرات و گزارش خود دست و دلش بلرزد و نگرانی داشته باشد

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

هفته گذشته اعضای شورا از برگزاری جلسه‌ای غیرعلنی و محرمانه و شاید با حضور شهردار تهران خبر دادند. دیروز این جلسه بدون حضور روابط‌عمومی و کارشناسان برگزار شد؛ اما از نیمه‌های جلسه شهردار تهران هم به اعضا پیوست.

به گزارش شرق، از آنجایی که جلسه محرمانه بوده، اعضای شورا با توجه به تأکید رئیس شورا، اجازه صحبت درباره جزئیات آن با رسانه‌ها را نداشته‌‌اند و هر اندازه که رئیس شورا صلاح بداند، از طریق سخنگو یا روابط‌عمومی این جزئیات منتشر خواهد شد.

 

 
بیشتر اعضایی که با آنها تماس گرفته شد، همین جواب را دادند و گفتند اجازه صحبت‌کردن ندارند. چند عضو از شورا که تأکید داشتند نمی‌خواهند نامشان گفته شود، اطلاعاتی مختصر را به «شرق» گفتند که در میان آنها بیشتر اعتراض‌ها به سمت اعتراض به هیأت‌رئیسه بوده است. جلسه دیروز تا قبل از آمدن شهردار تهران حدود ساعت ١١، غیر از موارد دیگر مطرح‌شده، محل انتقاد جدی از هیأت‌رئیسه در ارتباط با اعضای حاضر در جلسات علنی و غیرعلنی بوده است. اعضای شورا بیشتر درباره حفظ آرامش، پرهیز از تنش بین اعضا و در تعامل با ارگان‌های دیگر و بیشتر از همه، رعایت احترام به یکدیگر و پرهیز از برخوردهای تند در جلسات شورا یکدیگر را نقد کرده‌اند.

 

 
اعضا درباره اینکه در موارد بسیاری موضوعات به شکل سلیقه‌ای از سوی رئیس یا افراد خاصی اداره می‌شود، معترض بودند و به طور مشخص به اینکه بلندگوها در زمان صحبت و پاسخ‌دادن آنها خاموش می‌شود یا با روشن‌نکردن بلندگو اجازه صحبت داده نمی‌شود، اعتراض داشتند. از سوی دیگر اعضا بر این موضوع تأکید کرده‌‌اند که شرایط در جلسات و در ارتباط با اعضای دیگر و به‌ویژه هیأت‌رئیسه نباید به گونه‌ای باشد که عضوی در زمان صحبت و ارائه نظرات و گزارش خود دست و دلش بلرزد و نگرانی داشته باشد. در همین موضوع اعضا تأکید داشته‌‌اند که طرح‌ها و لوایح هر چه باشد، هیأت‌رئیسه فارغ از عضو شورا بودن، مسئولیت خطیری درباره سایر اعضا و اجرای عدالت دارند و نباید نتیجه برخی از طرح‌ها برایشان مهم باشد و تنها باید مراقب باشند وظیفه خود را درست انجام دهند.

 

 
از سوی دیگر، اعضا به اینکه بسیاری از موضوعات بدون هیچ استدلال و دلیل منطقی، سیاسی و جناحی خوانده می‌شود، اعتراض داشته‌&zwn

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین