کد خبر: 57505647
تاریخ انتشار: چهارشنبه 06 مرداد 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » 10 سیاستمدار جنجالی جهان+عکس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

جهان این روزها شاید جنجالی ترین سیاستمداران خود را تجربه می کند. دونالد ترامپ در آمریکا با مواضع جنجالی اش یکی از دو بخت ریاست جمهوری به شمار می رود، احمدی نژاد در ایران سودای بازگشت در سر می پروراند، مقتدی صدر عراق حامیانش را علیه دولت می شوراند و اردوغان دوران پسا کودتا را سپری می کند.

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

به گزارش زمان؛  جهان این روزها شاید جنجالی ترین سیاستمداران خود را تجربه می کند. دونالد ترامپ در آمریکا با مواضع جنجالی اش یکی از دو بخت ریاست جمهوری به شمار می رود، احمدی نژاد در ایران سودای بازگشت در سر می پروراند، مقتدی صدر عراق حامیانش را علیه دولت می شوراند و اردوغان دوران پسا کودتا را سپری می کند.

گمانه زنی ها درباره بازگشت محمود احمدی نژاد به قدرت در ایران، در ماه های اخیر او را دوباره به کانون توجهات در محافل سیاسی و خبری در کشور و خارج از ایران تبدیل کرده است. رسانه ها تحلیل های متفاوتی در این باره و همچنین شباهت احمدی نژاد با ترامپ ارائه می کنند.
 

10  سیاستمدار جنجالی جهان به روایت تصویر

 شاهزاده جوان سعودی در 2 سال اخیر با تصمیمات و اقداماتش به کانون توجهات در پادشاهی سعودی تبدیل شده است، شاهزاده محمد به سلمان، پسر پادشاه عربستان، وزیر دفاع و مسئول برنامه چشم انداز 30 ساله این کشور این روزها در سفرهای خارجی و رایزنی با سیاستمداران جهان به سر می برد، وی یک روز در روسیه است و با پوتین دیدار می کند و روز دیگر در واشنگتن با اوباما رایزنی می کند. وی طراح اصلی حمله عربستان به یمن است.
 

10  سیاستمدار جنجالی جهان به روایت تصویربشار اسد رئیس جمهور سوریه، پنجمین سال درگیری داخلی در کشورش را پشت سر می گذارد، اسد در دمشق همچنان بر مقاومت و مبارزه با مخالفان مسلح و تروریست ها تاکید دارد.
 

10  سیاستمدار جنجالی جهان به روایت تصویر

 مقتدی صدر، رهبر مذهبی شیعیان در عراق است که در چند ماه اخیر محور جنجال سازی های سیاسی در عراق است. وی چندین بار به حامیان دستور حمله به پارلمان و ساختمان ریاست جمهوری عراق در اعتراض به اصلاحات سیاسی را داد.
 

10  سیاستمدار جنجالی جهان به روایت تصویر

 رجب طیب اردوغان نیمه شب جمعه دو هفته پیش تا مرز سقوط پیش رفت. اردوغان با کودتای نظامیان مواجه شد و توانست بر این کودتا غلبه کند، اردوغان اکنون اصلاحات گسترده سیاسی و نظامی را کلید زده است و بیش از 10 هزار نفر تاکنون در این کشور در ارتباط با کودتا بازداشت شده اند.
 

10  سیاستمدار جنجالی جهان به روایت تصویر


اردوغان و حامیان دولت ترکیه بر این باور هستند که فتح الله گولن طراح اصلی کودتای اخیر در ترکیه بوده است. گولن ساکن آمریکا است و آنکارا خواستار استرداد وی هستند.
 

10  سیاستمدار جنجالی جهان به روایت تصویر


دونالد ترامپ در میان ناباوری ها به عنوان نامزد جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی شد، ترامپ به دلیل مواضع و اظهارات جنجالی اش درباره مسلمانان، توافق هسته ای و سیاست داخلی امریکا به پدیده این روزهای آمریکا تبدیل شده است.
 

10  سیاستمدار جنجالی جهان به روایت تصویر


برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین