کد خبر: 57618797
تاریخ انتشار: چهارشنبه 06 مرداد 1395
خانه » خودرو » خرید خودرو » تونل های شناور عبور خودرو،راهکار جدید ترافیکی نروژ
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خرید خودرو:

معضل ترافیک و تلاش های حدید

دنده6:بی تردید کشور نروژ آبدره های بسیار معروفی دارد. اما در حالی که این آبدره ها زیبایی نفسگیری دارند موجب بروز مشکلاتی  برای نروژیهایی که مجبورند به هنگام رفت آمد در خلیج های سنگلاخی از کشتیهای خودروبر استفاده کنند شده ااند. این می تواند دلیلی باشد برای نقشه ها و سرمایه گذاری های جاه طلبانهای  که در زمینه ایجاد پلهای شناور زیر آبی بر روی تعدادی از این آبدره ها فراهم شده.

 

norway-underwater-tunnel-02-889x500

این پلهای شناور غوطه ور خیلی به تونل شباهت دارد. اما عمق بعضی از این آبدره ها کشور اسکاندیناوی را مجبور ساخته تا رویکرد متفاوتی اتخاذ کند. تعدادی از این پلها در عمق 100 فوتی زیر آب معلق است و توسط شناوری بر روی آب مهار شده است. جایی که امکان پذیر بوده برای امنیت بیشتر از کابلهایی برای مهار کردن لوله ها به  کف آبدره استفاده شده. برای اینکه آمد و شد در هر لوله تنها در یک جهت انجام شود دو لوله نصب می شود.

این به معنی آن نیست که مشکلی در سر راه وجود ندارد. بنا به گزارش اینهابیتات، این سیستم برای بار اول است که پیاده سازی می شود، بنابراین مهندسان نروژی آزمایشهای بسیار دشواری را باید پشت سر بگذارنند. هنوز روشن نیست که شناورهای مهار کننده قرار است چگونه در مقابل آب و هوای بد، جریانها و حرکات جزر و مد دوام بیاورند. گزارش اضافه می کند به دلیل عرض و عمق زیاد آبراه ها، احداث پل روی آب امکان پذیر نیست.

 

 به اضافه چشم انداز صخره ای و آب و هوای گاه به گاه وحشی، پل معلق معمولی ممکن نیست. نیروی دریای نروژ نیز پلهایی که بر روی آب از کناره ای به کناره دیگر اتصال یافته را ممنوع کرده. به دلیل اینکه این پلها، مانع آمد و شد کشتیهای نیروی دریایی در آبدره های نروژ می شوند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین