کد خبر: 58284605
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 مرداد 1395
خانه » حواشی » معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه » چهل و دومین جلسه جامعه مبلغان کشور با موضوع «روحانیت و آسیهای اجتماعی» برگزار شد.
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
پنجشنبه 31 مراد ماه، با حضور جمعی از مبلغان برتر کشور

چهل و دومین جلسه جامعه مبلغان کشور با موضوع «روحانیت و آسیبهای اجتماعی» صبح پنجشنبه 31 مراد ماه با حضور جمعی از مبلغان برتر کشور برگزار شد و تعدادی از اعضاء جامعه پیرامون موضوع جلسه به ایراد سخن پرداختند.

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه:

به گزارش روابط عمومی معاونت تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه،چهل و دومین جلسه جامعه مبلغان کشور با موضوع «روحانیت و آسیبهای اجتماعی» صبح پنجشنبه 31 مراد ماه با حضور جمعی از مبلغان برتر کشور برگزار شد و تعدادی از اعضاء جامعه پیرامون موضوع جلسه  به ایراد سخن پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین نبوی معاون محترم حوزه های علمیه در این جلسه فرمودند: متأسفانه هنوز یک کار جدی در خصوص تصحیح فرهنگ عمومی جامعه انجام نشده است و اگر روحانیت به این موضوع بپردازد، تأثیر به‌سزایی در مقابله و کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد داشت.

ایشان دو عامل قوانین نادرست و عادت  به فرار از قوانین درست را در ایجاد آسیب­های اجتماعی دخیل دانستند و افزوند: در برخی موارد قانون اشکال دارد قانون درست است اما برخی از افراد به فرار از قانون عادت کرده­اند و باعث ایجاد آسیب­هایی در جامعه می­شوند. در این میان، نقش علما و روحانیت، بسیار مهم و تاثیرگزار است.

در ادامه جلسه حجج اسلام والمسلمین اسماعیلی، مهدوی، صابری، برادران و محدثی، روحانیت و مبلغین را به بازنگری در مخاطبین، شیوه­ها و روش­های ارائه معارف و محتوای تبلیغ دعوت نمودند.

در پایان جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر رفیعی پیرامون نقش روحانیت در مقابله و اصلاح آسیب­های اجتماعی مطالبی را ایراد و خاطرنشان کردند کسانی که در این عرصه وارد می­شوند و با امر به معروف و نهی از منکر در مقابل منکرات می­ایستند، لازم است از طرف دستگاه­های ذی­ربط خصوصا حوزه های  علمیه مورد حمایت قرار گیرند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین