کد خبر: 58339171
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 مرداد 1395
خانه » خودرو » خرید خودرو » چرا خودروها در ایران فراخوان نمی شوند؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خرید خودرو:

فرهنگ فراخوان نشان‌دهنده الزام و پایبندی خودروسازان جهان به تضمین کیفیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی می‌گوید: خودروسازان و وارد‌کنندگان خودرو به‌دلیل انحصاری بودن بازار، الزام و اعتقادی به فراخوان برای حل عیب احتمالی خودروهای تولید و عرضه شده از سوی خود ندارند.

امرالله امینی اظهار کرد: فرهنگ فراخوان و حل عیب رایگان خودروهای عرضه شده از سوی خودروسازان مطرح در جهان حاصل رقابتی بودن بازار خودرو در این کشورها است. وی با بیان اینکه خودروسازان بزرگ جهان رقابت شدید و تنگاتنگی با یکدیگر برای کسب بازار و فروش محصولاتشان دارند، خاطرنشان کرد: به‌دلیل همین رقابت است که این شرکت‌ها در صورت بروز کوچک‌ترین عیب در خودروهای تولیدی خود به سرعت خودروهای معیوب در سراسر جهان را برای حل عیب فراخوان می‌کنند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: درواقع فرهنگ فراخوان نشان‌دهنده الزام و پایبندی خودروسازان جهان به تضمین کیفیت و کارکرد صحیح خودرویی است که به مشتریان فروخته‌اند و از این طریق برای خود کسب اعتبار می‌کنند. وی افزود:‌ اما در ایران به‌دلیل انحصاری و غیر‌رقابتی بودن بازار خودرو، نه خودروسازان و نه وارد‌کنندگان خودرو تعهد لازم را نسبت به کارکرد صحیح و حل عیب خودروهای فروخته شده از سوی خود ندارند. امینی با بیان اینکه تا زمانی‌که بازار خودروی ایران انحصاری است نباید امیدی به ایجاد فرهنگ اقداماتی همچون فراخوان خودروهای معیوب داشت، تصریح کرد: در صورت از بین بردن انحصار از بازار خودروی ایران هم خودروسازان و هم وارد‌کنندگان خودرو برای کسب سهم بیشتر از بازار مجبور به ارائه خدمات مناسب به مصرف‌‌کنندگان خواهند بود/ایسنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین