کد خبر: 59455842
تاریخ انتشار: شنبه 16 مرداد 1395
خانه » حواشی » رسالت » زندگی بدون نشاط، مرگ تدریجی است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
استاد اخلاق حوزه علمیه:

حجت الاســلام والمسلمین راشد یزدی گفت: مجموعه الگوهایی که در ابعاد مختلف زندگی ائمه اطهار (علیهم السلام) نمایان می شود، راه سعادت بشر است.

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، حجت‌الاســلام والمسلمين راشــد يزدى با تأكيد بر اين كه در علم رفتارشناســى، تأسف بر گذشــته و ترس از آينده از عمر انسان مى كاهد، تصريح كرد: ايــن دو مقوله، لذت زندگى را از بين مى بــرد و غم و اندوه و رنج هــاى حاصل از اين دو كنش، اضطراب آور است.

وى با اشاره به اين كه در مسأله تشكيل خانواده، ميل به سوى يكديگر، عشق ناميده مى شود، تصريح كرد: اين عشق به تنهايى براى ازدواج كافى نيست؛ زيرا ازدواج، عاملى تركيبى است، به طورى كه با امر ازدواج، تحكيم خانواده صورت مى گيرد.

این مبلّغ دينى، زندگى بدون نشاط را برابر با مرگ تدريجى دانست و افزود: اسلام هدف زندگى را از زمين به خدا رسيدن بيان مى كند و نه صرف زنده بودن و نفس كشيدن، بنابراين زن و شوهر بودن به معناى كنار هم بودن براى رسيدن به تعالى است، نه روبرو و مقابل هم قرار گرفتن و اساساً مى توان گفت، زن، مغز دوم مرد است و مرد، قلب دوم زن.

حجت‌الاسلام والمسلمين راشد يزدى به جوانان توصيه كرد: اطمينان، اعتماد، علاقه، وفا و احترام متقابل داشته باشند و حتى به شوخى به يكديگر بى احترامى نكنند و پشــت سر همســر، نزد اطرافيان صحبت نكنند؛ زيرا پيامدهاى آن به خودشان باز خواهد گشت.

منبع: قدس

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین