کد خبر: 59920166
تاریخ انتشار: دوشنبه 18 مرداد 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » جدیدترین نظرسنجی ها از انتخابات آمریکا/ کلینتون از ترامپ پیشی گرفت/بیشترین اختلاف این دو رقیب در ایالت میشیگان است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بررسی نظرسنجی های یک ماهه اخیر نشان می دهد که کلینتون پس از یک افت کوتاه مدت، بار دیگر توانست از ترامپ پیشی گرفته و اختلاف سه و نیم درصدی خود با ترامپ را تا حدود ۷ درصد افزایش دهد.هرچند دونالد ترامپ پس از برگزاری مجمع ملی جمهوری خواهان آمریکا، توانست اختلاف خود با رقیبش هیلاری کلینتون را به یک درصد کاهش دهد، اما نتایج نظرسنجی های جدید نشان می دهد اقبال عمومی جامعه آمریکایی بار دیگر متوجه کلینتون شده است، به گونه ای که میانگین نظرسنجی های یک هفته اخیر بیانگر پیشی گرفتن حدود 7 درصدی وی بر ترامپ ا

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

بررسی نظرسنجی‌های یک ماهه اخیر نشان می‌دهد که کلینتون پس از یک افت کوتاه مدت،‌ بار دیگر توانست از ترامپ پیشی گرفته و اختلاف سه و نیم درصدی خود با ترامپ را تا حدود ۷ درصد افزایش دهد.

به گزارش زمان، هرچند دونالد ترامپ پس از برگزاری مجمع ملی جمهوری‌خواهان آمریکا، توانست اختلاف خود با رقیبش هیلاری کلینتون را به یک درصد کاهش دهد، اما نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد  اقبال عمومی جامعه آمریکایی بار دیگر متوجه کلینتون شده است، به گونه‌ای که میانگین نظرسنجی‌های یک هفته اخیر بیانگر پیشی گرفتن حدود 7 درصدی وی بر ترامپ است.

نتایج نظرسنجی‌ مؤسسه راسموسن که طی روزهای 1 و 2 آگوست (11 و 12 مرداد) انجام شده است، بیانگر پیشی گرفتن 4 درصدی کلینتون بر ترامپ (44 درصد در مقابل 40 درصد) است.

نظرسنجی مشترک ایپسوس/رویترز نیز که طی روزهای 30 جولای تا 3 آگوست (9 تا 13 مرداد) انجام شد نیز نشان داد که کلینتون با جلب 43 درصد اقبال عمومی از ترامپ (با 39 درصد اقبال عمومی) پیشی گرفته است.

شبکه ان.بی.سی و روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در روزهای 31 جولای تا 3 آگوست (10 تا 13 مرداد) نیز یک نظرسنجی انجام دادند که نتایج آن نشان داد کلینتون (با جلب 47 درصد اقبال عمومی) توانسته است اختلاف خود با ترامپ (38 درصد) را به حدود 9 درصد برساند.

اما بیشترین اختلاف موجود بین هیلاری کلینتون و ترامپ در نظرسنجی مشترک مؤسسه مک‌کلانچی و ماریست (1 تا 3 آگوست/11 تا 13 مرداد) نمایانگر شد، جایی که کلینتون با کسب 48 درصد اقبال عمومی توانست اختلافی 15 درصدی را با ترامپ (با 33 درصد)  ثبت کند.

جدیدترین نظرسنجی‌های سراسری (در روزهای 29 جولای تا 4 آگوست/8 تا 14 مرداد) نیز که مستقلا توسط مؤسسات «یو.پی.آی/سی.ووتر» و «آی.بی.دی/تی.آی.پی.پی» انجام شده است، نشان می‌دهند که کلینتون در سطح ملی بیش از 6 درصد از ترامپ جلوتر است. در نظرسنجی مشترک موسسات یو.پی.آی/سی.ووتر، کلینتون با کسب 50 درصد اقبال عموئمی بر ترامپ (با 44 درصد) پیشی گرفته است. در نظرسنجی مشترک مؤسسات آی.بی.دی/تی.آی.پی.پی نیز کلینتون توانسته است 46 درصد اقبال عمومی را کسب کند، در حالی که ترامپ تنها توانسته است 39 درصد اقبال عمومی را همراه خود داشته باشد.

برای اجتناب از خطاهای نمونه‌گیری، در این بخش نگاهی به میانگین نظرسنجی‌های سراسری انجام شده در ایالات متحده طی یک هفته اخیر می‌اندازیم. نتایج نشان می‌دهند که کلینتون در مجموع با کسب 46.2 درصد آرا همچنان بیش از شش و نیم درصد از ترامپ (با حدود 39.7 درصد) پیش است.

این در حالی است که اگر به میانگین نتایج نظرسنجی‌های سراسری انجام شده در آمریکا طی یک ماهه اخیر نظری بیاندازیم، شاهد تفاوت آن با نتیجه یک هفته اخیر می‌شویم، که بیانگر افزایش فاصله این دو رقیب طی هفته اخیر است.

طی یک ماهه اخیر، کلینتون و ترامپ در جلب اقبال عمومی بیش از سه و نیم درصد اختلاف داشتند که این میزان تفاوت در هفته اخیر به بیش از شش و نیم درصد افزایش یافته است.

یازده ایالت خاکستری اما تعیین‌کننده


شهروندان آمریکایی در تمامی 50 ایالت این کشور و پایتخت آن در انتخابات ریاست جمهوری نقش‌آفرینی می‌کنند، ا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین