کد خبر: 60354383
تاریخ انتشار: چهارشنبه 20 مرداد 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی : حمایت از نظام هیچ منافاتی با استقلال حوزه ندارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی با تاکید بر این که حمایت از نظام اسلامی هیچ منافاتی با استقلال حوزه های علمیه ندارد، زمان شناسی و دشمن شناسی را دو اصل مهم برای روحانیت دانستند و نسبت به خطر جریان های انحرافی هشدار د ادند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له در دیدار رییس و اعضای مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مشهد مقدس زمان شناسی را یک اصل مهم برای حوزه و روحانیت دانستند و گفتند: باید دقت کنیم که در چه زمانی واقع شده ايم؛ همچنین باید دشمن و نقشه های شان را به خوبی بشناسیم.

مرجع عالی قدر خواستار تشکیل اتاق فکری برای رصد فضای مجازی به منظور پاسخگویی مستدل به شبهات دشمنان شدند و افزودند :دشمن از حمله نظامي ناامید شده و تمام سعی خود را در فضای مجازی بکار گرفته و با بهره گیری همه جانبه از این فضا به دنبال ایجاد شبهه در اذهان جامعه بویژه نسل جوان است و باید در این خصوص هوشیار بود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی نسبت به خطر جریانهای انحرافی در دنیای اسلام هشدار دادند و گفتند: این خطر باید با دقت پیگیری شود؛ امروز شیعه های لندنی و جریان های تکفیری از مشکلات اساسی جهان اسلام است. ایشان خواستار حفظ وحدت مسلمانان به منظور مقابله با نقشه های دشمنان شدند و تصریح کردند: امروز مهم ترین مساله ای که مسلمانان باید بدان توجه کنند، وحدت حول مشترکات است؛ اگر متفرق باشیم، دشمن کار خود را خواهد کرد و به ما ضربه خواهد شد. مرجع عالیقدر در ادامه سخنان خود با تاکید بر این که عربستان سعودی نسبت به ما خباثت دارد، خاطرنشان کردند: باید بدانیم رأس خباثت ها آمریکا و رژیم غاصب اسرائیل است و اینها زاییده این دو کشور هستند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل حوزه اشاره و با بیان توصیه هایی خطاب به علما و اساتید تصریح کردند: مدرسین باید بدانند که فقط درس و بحث و نوشتن کافی نیست باید آنچه را در صفحات کتب بزرگان ما نوشتن هم درس و بحث باشد و هم به عرصه زندگی بیاید و برای مردم بدون درنظر گرفتن مرز جغرافیایی بیان شود چراکه در مسائل مربوط به اسلام مرز جغرافیایی مطرح نیست. استاد برجسته درس خارج فقه حوزه علمیه قم با تاکید بر حمایت حوزه از نظام اسلامی، یادآورشدند: نظام ما ولایی و اسلامی و برخاسته از حوزه های علمیه است، به همین دلیل باید این نظام را به هر شکل ممکن نگه داریم.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی اظهار داشتند: حمایت از نظام اسلامی هیچ منافاتی با استقلال حوزه های علمیه ندارد، همه ما باید تلاش کنیم این نظام را با تمام وجود حفظ کنیم؛ البته همه باید توجه داشت که حوزه به هیچ وجه وابسته به دولت نبوده و نباید باشد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین