کد خبر: 60412478
تاریخ انتشار: پنجشنبه 21 مرداد 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » آیا ورزش باعث ضربان قلب نامنظم می شود؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:
آکاایران: در سال های اخیر شواهد متقاعد کننده ای آشکارا نشان داده که فیبریلاسیون دهلیزی (یک نوع ضربان قلب کاملاً نامنظم ) در بسیاری از موارد، اختلالی است که به دلیل سبک نادرست زندگی روی می دهد، بویژه داشتن اضافه وزن. مسلماً بسیاری از افرادی که دچار فیبریلاسیون دهلیزی هستند، موارد هشدار دهنده ای در زندگی شان وجود دارد.
وب سایت مجله علم و ورزش: در سال های اخیر شواهد متقاعد کننده ای آشکارا نشان داده که فیبریلاسیون دهلیزی (یک نوع ضربان قلب کاملاً نامنظم ) در بسیاری از موارد، اختلالی است که به دلیل سبک نادرست زندگی روی می دهد، بویژه داشتن اضافه وزن. مسلماً بسیاری از افرادی که دچار فیبریلاسیون دهلیزی هستند، موارد هشدار دهنده ای در زندگی شان وجود دارد.

,ورزش کردن،لاغری،تناسب اندام,[categoriy]

آیا ورزش باعث ضربان قلب نامنظم می شود؟

آیا ورزش باعث ضربان قلب نامنظم می شود؟ - آکاورزش کردن،لاغری،تناسب اندام

آکاایران: آیا ورزش باعث ضربان قلب نامنظم می شود؟در این افراد، چند علت دیگر برای آریتمی قلب شان وجود دارد که شامل مواردی چون بیماری تیروئید، فشارخون بالا یا نارسایی دریچه میترال می شود. در مطالعات بالینی، مبتلایان به این وضعیت که اضافه وزن داشتند، توانستند با اصلاحات و تغییرات اساسی در سبک زندگی و تلاش برای کاهش وزن تا حدود زیادی علائم را کاهش داده و حتی در بسیاری از موارد مشکل فیبریلاسیون دهلیزی شان را برطرف نمایند. ضمناً کاهش وزن، همراه با تغییرات چشمگیر در ساختار و عملکرد قلب شان بوده است که باعث نرمال شدن ریتم ضربان قلب شان شد.
ارتباط ورزش با فیبریلاسیون دهلیزی
به گزارش آکاایران: اکنون پژوهش های گوناگون تأیید می کنند که میزان ورزشی که انجام می دهیم، نقش مهمی در تعیین این مسئله دارد که دچار فیبریلاسیون دهلیزی خواهیم شد یا خیر، اما به این صورت که هم جنبه منفی دارد و هم جنبه مثبت! یعنی سبک زندگی یکجانشینی تاحدود زیادی خطر این بیماری را دربر دارد؛ اما از آن طرف نیز ورزش بیش از اندازه مخصوصاً زیاده روی در تمرینات استقامتی، ریسک فیبریلاسیون دهلیزی را افزایش می دهد.
یکجانشینی و فیبریلاسیون دهلیزی
مطالعات فراوانی نشان داده اند که یک ارتباط قوی میان عدم تحرک و یکجانشینی با فیبریلاسیون دهلیزی وجود دارد. بنابراین بهبود سبک و کیفیت زندگی می تواند احتمال فیبریلاسیون دهلیزی را کاهش دهد. تحقیقی که در سال ۲۰۱۵ انجام شد، نشان داد بیمارانی که فیبریلاسیون دهلیزی داشتند، توانستند با پیروی از یک برنامه ورزشی مناسب و کافی تا حدود زیادی میزان سلامت قلب و ریه های شان را بالا ببرند که این بهبود، ارتباط تنگاتنگی با کاهش و یا حتی برطرف شدن فیبریلاسیون دهلیزی داشت.


" ورزش زیاد " و فیبریلاسیون دهلیزی
از سویی دیگر، مطالعات گوناگون ثابت کرده اند آن هایی که سال هاست در ورزش های استقامتی زورآزمایی می کنند (مانند دوندگان ماراتن) ریسک بالاتری در ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی دارند؛ حدود ۵ برابر بیشتر از بقیه.
همه این ها یعنی چه؟!
هر کسی که اضافه وزن دارد و بی تحرک و یکجانشین است، لزوماً دچار فیبریلاسیون دهلیزی نمی شود و البته هرکسی که تمرینات استقامتی زیادی انجام می دهد، دلیلی ندارد حتما چنین بلایی سرش بیاید. اما به نظر می رسد بعضی از افراد به طور طبیعی در معرض این مشکل هستند که احتمالاً مداخله های ژنتیکی دلیلش است و در این اشخاص ورزش زیاد واقعاً می تواند مشکل ساز و خطرناک باشد.
ورزشکاران استقامتی مایلند در دنیای خودشان زندگی کنند و معمولاً شما نمی توانید درمورد جنبه های منفی که همراه با فعالیت ها و شیوه زندگی شان است با آن ها گفتگو کنید. اما کسی که معمولاً بی تحرک و یکجانشین است به احتمال زیاد پند پذیرتر است! با پزشک تان درمورد کاهش وزن و شروع یک برنامه ورزشی درست و مناسب مشورت کنید، نه فقط به خاطر ارتقاء سلامت عمومی تان، بلکه برای کاهش علائم فیبریلاسیون دهلیزی یا برطرف کردن آن.

بدنسازی بانوان -

آیا ورزش باعث ضربان قلب نامنظم می شود؟

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین