کد خبر: 60412481
تاریخ انتشار: پنجشنبه 21 مرداد 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » افدرین (افدرین هیدرو کلرید)
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:

آکاایران: افدرین یک داروی محرک است که به گروه داروهای سماتومیمتیک (مقلد سمپاتیک) تعلق دارد. افدرین ، اگوئیست آدرانژریک آلفا و بتا می باشد. (شاید به یاد داشته باشید که کلن بوترول ، آگونیست بتا ۲ می باشد). در ضمن ، افدرین سبب افزایش ترشح نوراپی نفرین می شود.

,افدرین (افدرین هیدرو کلرید),ephedrine,افدرین,[categoriy]

افدرین

افدرین (افدرین هیدرو کلرید) -آکاافدرین (افدرین هیدرو کلرید),ephedrine,افدرین,استروئیدهای تزریقی,استروئیدهای خوراکی

آکاایران: افدرین (افدرین هیدرو کلرید)

به گزارش آکاایران: اپی نفرین ، آگونیست آلفا است که منشا آندوژنی قوی و موثری دارد. عملکرد این ترکیب شبیه عملکرد هورمون آدرانرژیک اپی نفرین (آدرنالین) epinephrine(adrenaline) است که هم روی گیرندهای آلفا و هم روی گیرندهای بتا تاثیر می گذارد.

افدرین تاثیر بسیاری روی عملکرد دستگاه عصبی مرکزی گذاشته ، فعالیت آن را افزایش داده وسایر سلول های هدف را تحریک می کند. این مسئله اثرات سودمندی روی ورزشکار باقی می گذارد و به سود او تمام می شود. ورزشکار پس از اولین دوز مصرف دارو با افزایش حرارت بدن مواجه می شود. زیرا تری گلیسیریدها در بافت چربی ذخیره شده و یه این ترتیب اسیدهای چرب بیشتری تولید می شود (تجزیه تری گلیسیریدها ، متابولیسم را تحریک میکند). این مسئله موجب می شود چربی های ذخیره شده زیر پوستی در سراسر بدن جریان یابد و در نتیجه شخص از فیزیک و ظاهر بهتری برخوردار شود.
تاثیر آنابولیک استرئید نیز به علت وجود همین ماده افزایش می یابد زیرا سرعت متابولیک عبارتست از : اندازه گیری مقدار تغییراتی که روی چربی ، پروتیین و کربوهیدارت ایجاد می شود.

افزایش سرعت متابولیسم به این معنی است که دخیره سازی حجم عضلات بسیار سریع تر از قبل ، صورت میگیرد. تحرک پذیری این دارو سبب می شود نیروی انقباض عضله اسکلتی (مخطط) افزایش یابد. به همین دلیل وزنه برداران قدرتی قبل از برگزاری مسابقه عموما از افدرین استفاده می کنند زیرا در نتیجه افزایش انرژی و قدرت بدنی خود به راحتی می توانند مجموع وزنه های بکار رفته در لیفت های اصلی را بالا ببرند. در ضمن افکار ورزشکار را بهبود می بخشد زیرا انرژی بیشتری به او می دهد و در نتیجه می تواند روی حرکات مورد نظر خود تمرکز کند. بسیاری از وزنه بردارانی که به صورت تفریحی وزنه بلند می کنند با آغوش باز از این تاثیر استقبال کرده و آن را به صورت یه عامل کمکی منظم در جلسات تمرین استفاده میکنند. این عده ۲۵ تا ۵۰ میلی
گرم افدرین مصرف میکنند. در این صورت ورزشکار احساس میکند قادر است وزنه های سنگین را بلند کرده و شدت تمرینات را افزایش دهد. در این صورت باشگاه را در حالی ترک میکند که میداند افدرین چه تاثیر مثبتی در تمرینات تقویتی وی داشته است . برای نیل به این منظور توجه داشته باشید که دارو را به صورت مداوم مصرف نکنید زیرا زمانی که بدن به دوز مصرفی عادت کند بتدریج از میزان تاثیرات آن کاسته می شود. در اکثر موارد ورزشکار در طی ۲ یا ۳ مرتبه از افدرین استفاده میکند و بویژه رعایت این مطلب در روزهای اجرای تمرینات مهم صادق است (مثلا روزی که قرار است تمرینات تقویتی سینه را اجرا کنید) به ورزشکارانی که میخواهند بالاترین بهره برداری را از افدرین بنمایند توصیه میکنیم پس از چند هفته، استراحت کرده و درمان با افدرین را بطور موقت متوقف کنند (یک یا دو ماه ).

تحت چنین شرایطی است که به پیشرفت خارق العاده دست میابید. این دارو علاوه بر اینکه قدرت عضلات را به نحو چشمگیری افزایش میدهد به صورت عامل ایجاد کات عضلانی نیز عمل میکند. ورزشکارانی که حین تمرین رژیم میگیرد عموما چند مرتبه در روز از افدرین استفاده میکند و دوز مصرف را بین ۲۵ تا ۵۰ میلی گرم حفظ میکند. یکی از عواملی که باعث میشود هر روز به تعداد خریداران افدرین ( ۲۵ تا ۵۰ میلی گرم) ، کافئین (۲۰۰ میلی گرم) و اسپرین ( ۳۰۰ میلی گرم) افزوده شود خاصیت کاهش چربی موجود در آنها است. در چنین ترکیباتی افدرین و کافئین هر دو به عنوان محرک ترموژنیک (گرمازا) عمل میکنند. زمانی که اسپرین به این ترکیب افزوده میشود عمل چربی سازی متوقف میگردد.، زیرا استات دیگر نمی تواند با اسید های چرب ترکیب شود. برای اینکه ورزشکاریبفهمد آیا چنین ترکیبی کارایی لازم را دارد یا خیر حتما باید به افزایش دمای بدن که معمولا به اندازه یک درجه است توجه کند (این افزایش دما ناراحت کننده نیست) . ۲ یا ۳ بار در روز از این ترکیب استفاده کرده و این مسئله را طی چند هفته متوالی ادامه دهید . زمانی که دمای بدن کاهش یافت و به حد نرمال رسید مصرف دارو را قطع کنید ، زیرا نشان دهنده این است که داروی مصرفی اثرات مطلوب را ندارد. در این مرحله حتی افزایش دوز داروی مصرفی هم موثر واقع نمی شود. در عوض وقفه چند هفته ای بسیار موثر واقع شده و به شما کمک می کند که باز هم در سطح مطلوب و ایده آل قرار بگیرید.

افدرین میتواند عوارض جانبی ناخوشایندی به همراه داشته باشد که از میان آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد: لرزش دست ها ، تعرق، حرکات غیر ارادی، تند شدن ضربان قلب ، سرگیجه واحساس بی قراری، زمانی که بدن به تاثیرات دارو عادت میکند. اکثر این عوارض جانبی فروکش می کنند و شاید لازم باشد دوز مصرف دارو کاهش یابد. بطور کلی کسانی که تحت تاثیرات منفی کافئین قرار میگیرند، احتمالا اثرات قوی تر افدرین را دوست ندارند . شرایط روانی و جسمی که به علت مصرف این دارو ایجاد میشود شبیه همان شرایطی است که در مورد کلن بوترول مشاهده میشود. بنابراین کسانی که در مرحله درمان با افدرین را پشت سر می گذارند و کمی هم احساس ناراحتی می کنند نباید در ادامه مصرف دارو با مشکل مواجه شوند. همراه با مصرف این دارو احتمالا با مسئله کاهش اشتها می تواند کمک شایانی به شما بکند. در واقع افدرین ماده بسیار مهمی است که به عنوان عامل کاهش اشتها بکار میرود (با توجه به تجویز پزشک).

مصرف منظم افدرین می تواند به سردرد و افزایش فشار خون هم منجر شود. کسانی که دچار اختلال غده تیروئید، بیماری فشار خون و یا ناراحتی قلبی هستند نباید افدرین مصرف کنند زیرا در این صورت اختلالات فوق تشدید می شود.

این احتمال وجود دارد که به زودی افدرین در لیست داروهای تحت کنترل قرار بگیرد. اگر چه در بعضی از ایالت های امریکا اقداماتی جهت محدودیت فروش عرضه این محرک صورت گرفته است اما شاید لازم باشد قوانین ، سخت گیری بیشتری روی تولید آن داشته باشند. اگرچه در بعضی از ایالتها از فروش چنین محصولاتی جلوگیری می شود اما در سایر ایالت ها در میابیم که به راحتی وجود داشته و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. به همین دلیل باید مراقب باشند از ورود افدرین به کشورشان و مصرف آن توسط مردم جلوگیری کنند.

انواع تقلبی : از بابت خرید این دارو خیالتان راحت باشد.

 

اخطار :هدف از اطلاعات گرد آوری شده فراهم آوردن اطلاعات مختصری برای خوانندگان سایت ادکوان  می باشد به خوانندگان توصیه می شود از مصرف بسیاری از داروهای معرفی شده پرهیز کرده یا زیر نظر پزشک آنها را مصرف نمایند توصیه میشود جهت مصرف داروهایی که مطمئن نیستید با پزشک معتبر و ذی صلاح مشورت کنید .  سری مقالاتی که تحت عنوان« استروئیدها » در  سایت ادکوان به نمایش گذاشته می شود ، تنها با هدف روشنگری و گسترش دامنه اطلاعات بازدیدکننده گان ، ورزشکاران و مربیان عزیز تهیه شده و به هیچ عنوان قصد ترویج یا تشویق مصرف این دسته مواد ( استروئیدها ) را نداریم. لازم به ذکر است که در صورت سوء استفاده از مطالب علمی این مقالات و مصرف خودسرانه افراد، هیچ مسولیتی متوجه اینجانب و دست اندرکاران سایت نخواهد بود . در ضمن یادآوری می کنم که اکثر مواد مورد اشاره در در دسته استروئیدها یا در زمره مواد ممنوعه بوده و یا تنها با تجویز پزشک قابل استفاده هستند .

آموزش بدنسازی و پرورش اندام -

افدرین

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین