کد خبر: 6085156
تاریخ انتشار: شنبه 25 مرداد 1393
خانه » تفریحی » فان خونه » بهترین حرکات نرمشی برای کارمندان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فان خونه:

بیشتر کارمندان از کمبود وقت شکایت دارند و اگر پای درد دلشان بنشینید, به شما می گویند که فرصتی برای ورزش ندارند. اما هر مشکلی چاره دارد.

اگر کارمند هستید می توانید در محل کار ورزش کنید و با کمک این تمرینات ساده جسم سر حال و سالم تری داشته باشید. ورزش به شما کمک می کند که سر حال و شاداب تر شوید. وقتی ورزش می کنید هورمون های شادی در بدن شما ترشح می شوند و این موضوع بر خلق و خوی شما در محیط کاری تاثیر مثبتی دارد. ضمن اینکه از ابتلا به بیماری های ناشی از کم تحرکی و اضافه وزن دور می مانید. همه اینها بهانه خوبی است تا برای انجام تمرینات مختلف دست به کار شوید و البته از امکانات اطرافتان استفاده کنید.

عکس   بهترین حرکات نرمشی برای کارمندان

۱- حرکت گردن
بیشتر کاربران رایانه حتی در سن جوانی هم درگیر گردن درد هستند. برای پیشگیری از آسیب های گردن چند نرمش ساده وجود دارد. کافی است از سر جایتان بلند شوید. دست ها را از پشت قلاب کنید. سپس گردن را آرام به سمت راست خم کنید و بعد به سر جای اول برگردانید. همین حرکت را به سمت چپ تکرار کنید. این حرکت را سه بار انجام دهید.
۲- کشش پهلوها
دست راست را از پشت سر روی دست چپ قرار دهید سپس به سمت چپ خم شوید. باید کشش را در پهلوی راست تان احساس کنید. همین حرکت را برای پهلوی سمت چپ تکرار کنید.
۳- حرکت شانه ها
وقتی مدام روی میز خم می شوید شانه ها شما در معرض آسیب قرار می گیرند. برای پیشگیری از بروز مشکلات شانه یک حرکت ساده وجود دارد. از جای تان بلند شوید. پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید. سپس هر دو شانه را به سمت بالا حرکت دهید و بعد آهسته به جای اول برگردانید. این حرکت را چند بار تکرار کنید.
۴- نرمش دست ها
این حرکت هم باید به صورت ایستاده انجام شود و پاها به اندازه عرض شانه باز باشد. دست ها را بالای سر قلاب کنید و هر دو دست را به سمت بالا بکشید. سپس به حالت اولیه برگردید.
برای تحرک دست ها حرکت دیگری هم وجود دارد. دست ها را به سمت شکم بیاورید و کف دست ها را به هم بچسبانید. انگشتان شما باید به سمت بالا باشد. دست ها را به سمت بالا حرکت دهید و تا سر بالا برده و سپس به جای اول برگردانید. همین حرکت را در حالتی انجام دهید که نوک انگشتان به سمت پایین است. در این حالت دست ها به سمت پایین بدن حرک می کند و دوباره سر جایش بر می گردد. سومین حرکت دست ها در حالت نشسته انجام می شود. همچنان که روی صندلی نشسته اید کمی از میزتان فاصله بگیرید. دست راست را به موازات بدن بالا برده و دست چپ را در خلاف جهت به سمت پایین قرار دهید. سپس دست راست را به بالا و دست چپ را به پایین بکشید. باید کششی را در دست هایتان احساس کنید. بعد از چند بار تکرار جای دست ها را تغییر دهید.
۵- ورزش مچ ها
این حرکات را در حالت نشسته هم می توانید انجام دهید. ابتدا بازوی راست خود را جلوی بدن به حالت کاملا صاف قرار دهید. کف دست باید رو به بیرون و عمود بر مچ دست باشد. دشت چپ را روی انگشتان دست راست برده و آنها را به آرامی به عقب هل دهید. پس از چند ثانیه به وضعیت اول برگردید و این حرکت را برای دست چپ هم تکرار کنید.
۶- کشش پاها
روی صندلی صاف بنشینید و پای راست را روی پای چپ قرار دهید. حالا دست چپ را ری پشتی صندلی قرار دهید. سپس با دست چپ پای راست را به بیرون بکشید. عکس این حالت را برای پای چپ تکرار کنید.
۷- ورزش کمر
در همان حال که روی صندلی نشسته اید کمی جلو بیایید و هر دو پا را روی زمین قرار دهید. دست ها را روی گودی کمر محکم کنید. سپس کف دست ها را به کمر فشار دهید و گردن را کمی عقب ببرید.

عکس   بهترین حرکات نرمشی برای کارمندان

چشم ها را روی چشم بگذارید
وقتی کارمندان ساعت ها روبه روی صفحه نمایشگر رایانه می نشینند و کارشان از صبح تا به عصر به این دستگاه وابسته است, مشکلاتی چشمان شان را تهدید می کند. پس اگر جزو این دسته از کارمندان هستید به این توصیه های سلامت چشم ها توجه داشته باشید.
۱- هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه یک بار باید به چشم هایتان استراحت دهید. به نقطه ای در دور دست نگاه کنید و چند بار چشم هایتان را باز و بسته کنید. پلک بزنید. خیره شدن به کامپیوتر و پلک نزدن سبب خشکی چشم شما می شود.
۲- چشم ها هم مانند قسمت های دیگر بدن شما به ورزش نیاز دارند. در وطل روز چند بار این ورزش ها را انجام دهید. در ابتدا چند بار پشت سر هم پلک ها را باز و بسته کنید. برای چند ثانیه چشم ها را ببندید و باز کنید. تمرین دیگر این است که تصور کنید یک دایره فرضی روبه رویتان قرار گرفته و چشم ها را روی این دایره بچرخانید. سپس جهت چرخش چشم ها را عکس کنید. حداقل چند بار در روز این تمرین ها را انجام دهید.
۳- به فکر مرطوب کردن چشم هایتان باشید. آب کافی بنوشید تا چشم تان خشک نشود.
۴- در رژیم غذایی تان مواد غذایی تقویت کننده چشم ها را قرار دهید. سبزیجاتی که برگ سبز تیره دارند و همین طور سبزیجات نارنجی برای چشم ها مفید هستند. اسفناج, هویج و کدو حلوایی از جمله این مواد غذایی مفید هستند. در مجموع منابع غذایی ویتامین A برای حفاظت از چشم های شما مفید هستند.
۵- خستگی چشم هایتان را از بین ببرید. پیشنهاد ما این است که از درمان های خانگی کمک بگیرید. خیار حلقه شده بهترین درمان خانگی برای رفع خستگی چشم هاست. چشم هایتان را ببندید و برش هایی از خیار حلقه شده خنک را روی چشم هایتان قرار دهید. در این وضعبت ۱۰ دقیقه بمانید. سپس چشم هایتان را با آب سرد بشویید. چای کیسه ای سرد شده هم درمان خانگی دیگری برای چشم های خسته و بی حال است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین