کد خبر: 61296609
تاریخ انتشار: دوشنبه 25 مرداد 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ورزشی » 4 راه ساده برای جلوگیری از درد پهلو هنگام دویدن
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ورزشی:
آکاایران: آیا تا بحال برایتان اتفاق افتاده که وسط یک دوی عالی باشید، ناگهان یک درد پهلوی وحشتناک به سراغتان بیاید؟
وب سایت تناسب اندام: آیا تا بحال برایتان اتفاق افتاده که وسط یک دوی عالی باشید، ناگهان یک درد پهلوی وحشتناک به سراغتان بیاید؟ این اتفاق، در واقع یک گرفتگی یا اسپاسم است که توسط فشار ناشی از بالا و پایین رفتن دیافراگم شما در هنگام دویدن و برخورد آن به کبدتان بوجود می آید! این درد، یک ناراحتی شایع برای دوندگان است، و به احتمال زیاد در بقیه تمرینتان ادامه می یابد. با این ۴ گام، شما می توانید زرنگ تر از آن درد پهلوی آزار دهنده باشید!
,دویدن،پهلو درد,[categoriy]

4 راه ساده برای جلوگیری از درد پهلو هنگام دویدن

4 راه ساده برای جلوگیری از درد پهلو هنگام دویدن - آکادویدن،پهلو درد

آکاایران: 4 راه ساده برای جلوگیری از درد پهلو هنگام دویدن۱. قبل از دویدن، حرکت کششی انجام دهید
به گزارش آکاایران: دیافراگم شما، عضله ای است که باید درست به اندازه ی همسترینگ شما کشیده شود! برای جلوگیری از درد پهلو، این کشش ساده را هر روز انجام دهید: دست راستتان را بالا ببرید و سپس نیم تنه تان را به سمت چپ خم کنید و ۳۰ ثانیه در این وضعیت بمانید. این کار را برای طرف دیگر نیز تکرار کنید.
۲. لب هایتان را غنچه کنید
برای جلوگیری از درد پهلو قبل از اتفاق افتادن، بر الگوی تنفستان تمرکز کنید. مطمئن شوید که در هنگام دویدن، آهسته دویدن یا پیاده روی، از طریق دهانتان دم و بازدم انجام می دهید، و هرگز نفستان را نگه نمی دارید. یک روش محبوب برای جلوگیری از درد پهلو و کاهش آن در طول گرفتگی، جمع کردن لب هایتان در هنگام نفس کشیدن است، زیرا این کار به شما کمک می کند بر تنفس عمیق، تمرکز کنید.
۳. آب کافی بنوشید
قبل و در طول تمرین تان، هیدراته بمانید. شما به ازای هر ۱۵ دقیقه ورزش به ۰.۱ تا ۰.۲ لیتر آب نیاز دارید. کم آب شدن بدن باعث کمبود اکسیژن در عضلات شما شده و باعث می شود حتی یک تمرین آسان، چالش برانگیز بنظر برسد.
۴. وعده های غذایی قبل از تمرین را کوچک در نظر بگیرید
حداقل سه ساعت قبل از ورزش، از خوردن وعده های غذایی سنگین اجتناب کنید. اگر برای افزایش انرژی تمرینتان به یک خوردنی کوچک نیاز دارید، یک ساعت قبل از تمرین، یک میان وعده سبک بخورید. وجود غذای بیش از حد در شکم شما باعث فشار در دیافراگم، و در نتیجه مسبب بروز درد پهلو در هنگامی می شود که شروع به ورزش کردن می کنید.

بدنسازی بانوان -

4 راه ساده برای جلوگیری از درد پهلو هنگام دویدن

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین