کد خبر: 61368682
تاریخ انتشار: دوشنبه 25 مرداد 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » چرا حاضریم بمیریم اما دندان پزشکی نرویم ؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در حاشیه یک نشست خبری پاسخ داده شد؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

0cAlEiU7pQxP

به گزارش فاطر 24 ، ایرج حریرچی در نشست خبری در ارتباط با نظارت بر سلامت زندان‌ها،‌ گفت:‌ وزیر دادگستری اخیراً اعلام کرده که از وضعیت بهداشتی زندان‌ها راضی نیستند که یکی از علت‌های اصلی آن را تراکم زندان‌ها اعلام کرده‌اند.

وی افزود:‌ما معتقدیم مهمترین روش حل این مشکل بهداشتی درمانی کاهش تعداد زندانیان و پیشگیری از ورود به زندان که طی دو سال اخیر اقدامات مؤثری در این راستا انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه زندانیان نسبت به سایر افراد جامعه بیش‌تر در معرض خطر برخی از بیماری‌ها هستند،‌ گفت:‌ موضوع اعتیاد و مواد مخدر نیز به این مسئله دامن زده و هر فرد پس از رهایی از زندان می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها را منتقل کند.

حریرچی اضافه کرد: برای زندانیان کشور باید شرایط بهداشتی درمانی مطابق استاندارد تهیه شود و حتی لازم است بیشتر از سرانه افراد معمولی در این زمینه هزینه شود که ما در این راستا برنامه‌هایی را تهیه کرده‌ایم.

وی افزود: وزارت بهداشت پیشنهاد کرده که مثلثی از بیمه‌ها، وزارت دادگستری و امور زندان‌ها و وزارت بهداشت برای موضوع سلامت زندانیان ایجاد شود و هر دستگاهی هزینه‌ای را بر عهده گیرد.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: ما در زندان‌ها برای ارائه خدمات سرپایی و بستری مناسب حاضریم که مجری شویم و طرح آن را به صورت پایلوت اجرا کنیم.

حریرچی در مورد مشکلات مردم در حوزه دندانپزشکی گفت:‌ دندانپزشکی در همه کشورهای توسعه یافته الگوی مشخصی دارد ولی مسئله اصلی برای کم کردن مشکلات در این زمینه پیشگیری است نباید هزینه دندانپزشکی از کل هزینه سلامت و پرداختی جیب مردم بیشتر باشد.

وی گفت:‌ خانوارهای ایرانی هزینه خدمات دندانپزشکی که از جیب پرداخت می‌کنند 4 برابر هزینه‌ای است که به کل پزشکان عمومی و متخصص می‌دهند.

حریرچی با اشاره به اینکه به طور متوسط 10 تا 12 درصد هزینه‌های دندانپزشکی مربوط به مواد اولیه است،‌ گفت:‌ حداقل بیش از 80 درصد مردم توان مراجعه به دندانپزشکی جهت دریافت خدمات را ندارند و یا در این زمینه به زحمت می‌افتند.

وی با تأکید بر اینکه بیمه‌ها باید بخش مهمی از این خدمات را بر عهده گیرند‌،‌ گفت:‌ 97 درصد بازار ارائه خدمات دندانپزشکی توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.


انتهای پیام /

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین