کد خبر: 6248082
تاریخ انتشار: پنجشنبه 06 شهريور 1393
خانه » تفریحی » فان خونه » ناز کردن دخترها در دوران نامزدی خوب یا بد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فان خونه:

نامزدی دوران شیرینی است, بعد از مرحله سخت خواستگاری و آن استرس های بله برون و شیرینی خوران و… باید روزهای خوشی در انتظار زوج باشد.

بعضی ها برای این دوره توصیه های عجیبی دارند؛ مثلا به دخترها می گویند در این مرحله باید خودتان را بگیرید و کمی ناز کنید. آیا واقعا این توصیه درستی است؟ واقعا در دوره نامزدی باید چطور رفتار کرد؟

عکس   ناز کردن دخترها در دوران نامزدی خوب یا بد

نامزدی از اسمش پیداست؛ یعنی نامزدی!
نامزدی مرحله ای است برای شکل گیری یک زندگی جدید؛ یعنی قرار است گزینه ای باشی برای ازدواج و ادامه مسیر زندگی تا آخر.
پس به سلامت گذر کردن از آن طور که به نظر می رسد کار آسانی نیست. خیلی از نامزدی ها قبل از رسیدن به مرحله اصلی, به پایان رسیده و خیلی ها هم البته با موفقیت رفته اند مرحله بالاتر. خیلی از کارشناسان دوران نامزدی را مرحله نیمه نهایی یک ازدواج می دانند و خود ازدواج را فینال. البته درست رفتار کردن در این مرحله کار هر کسی نیست و کار بلدی می خواهد. در این مرحله باید کمی خودتان را بگیرید اما نه آن طور که طرف پس بزند. خلاصه اینکه خانم های محترم اگر دلتان می خواهد از این مرحله سخت به سلامت بگذرید حتما این نکته ها را رعایت کنید. خیلی ها این نکته ها را رعایت نکردند و به فینال نرسیدند؛ از ما گفتن بود.
قرار را به خاطر قرار به هم نزنید
دوران نامزدی یعنی رفتن به سینما و تئاتر و کنسرت و نمایشگاه و پارک و طبیعت و… اما مراقب باشید! اگر نامزدتان درست چند روز بعد از مراسم نامزدی با شما تماس گرفت تا قرار دیدار و سینما و پارکی را با شما برنامه ریزی کند, خیلی زود و مثل زوق زده ها قبول نکنید. قبل از اینکه جواب نهایی را بدهید اول چند لحظه ای از او وقت بخواهید و مثل آدم های باکلاس و با برنامه ببینید برای آن روز خاص وقت دارید یا نه. اگر وقت داشتید که بعد از چند دقیقه-باز هم نه بلافاصله-بگویید: «بله مشکلی برای دیدن شما وجود ندارد» و اما… اگر وقت نداشتید و برای مثال قرار است آن روز با دوست های دانشگاه تان بیرون برویدیا قرار سینما دارید, به هیچ وجه قرارهای تان را به هم نزنید و خوشمزه بازی در نیاورید که قرار با دوست هایم را کنسل می کنم و با تو می آیم.
می دانم در دلتان آشوب است که قرار را قبول کنید اما یک کم جلوی خودتان را بگیرید تا بعدها به نفع تان باشد. اگر شما از روز اول برای برنامه ها و قرارهایتان احترام قایل شوید مطمئنا نامزدتان را هم مجبور می کنید که به قرارهای شما احترام بگذارد.
اعتماد به نفس فراموش نشود
اگر با هم به مهمانی خانوادگی یا جشن عروسی می روید از همان اول کار به هیچ وجه دنبال تایید و نظر مثبت نامزدتان نباشید. شما از روز اول باید اعتماد به نفس داشته باشید. قرار نیست از روز اول او به شما بگوید چه لباسی به شما می آید و چه بپوشید و چه نپوشید. پس با خیال راحت لباس مورد نظرتان را بپوشید و راه بیفتید. باید به خودتان مطمئن باشید, قرار نیست او مدام به شما بگوید که زیبا شده اید یا نه. شما خودتان زیبا هستید.
اگر از روز اول نظرش را به شما تحمیل کند تا آخر عمرتان باید به نظر او لباس بپوشید و غصه بخورید. خود کرده را هم تدبیر نیست. تو باید ارزش خودت را بدانی. قدم اول اول را هم محکم بردار.
جواب به پیامک با تاخیر
روزهای اول نامزدی یعنی حرف های عاشقانه و پیامک های گاه و بی گاه. اگر نامزدتان به شما پیامک زد مثل موشک از جایتان نپرید و بلافاصله جوابش را ندهید. این طوری فکر می کند شما بیکار نشسته بودید تا او یک پیامک بزند و از جا بپرید.
پیامک که رسید خیلی آرام آن را بخوانید چند نفس عمیق بکشید و بعد از چند دقیقه؛ برای مثال بین پنج تا هفت دقیقه جواب بدهید. نگران نباشید, به هیچ وجه اتفاق بدی نمی افتد. بگذارید کمی هم او منتظر شما بماند. اگر جواب پیامک هایش را ضربتی بگیرد از شور و هیجان می افتد و دیگر محال استبا اشتیاق روز اول برایتان پیامک های عاشقانه بزند. مردها را باید کمی منتظر گذاشت, اصلا نترسید این فرمول ها همیشه جواب داده.

عکس   ناز کردن دخترها در دوران نامزدی خوب یا بد

وقت بازی را از او نگیرید
مردها برای خودشان دنیای متفاوتی دارند. دنیای شان را تصرف نکنید که وارد مرحله خطرناکی می شوید. مردها عاشق وقت گذرانی و تفریح و بازی با دوستانشان هستند, این البته حق مسلم آنهاست پس لطفا به این حق احترام بگذارید. اگر با دوستانشان زمین فوتبال اجاره کرده اند و قرار است یک بازی جانانه و رو کم کنی برگزار کنندسریع برای خودتان برنامه نچینید. اگر قرار است او به شما و برنامه هایتان احترام بگذارد شما هم باید با لبخند ساک فوتبال را دستش بدهید و برایش آرزوی موفقیت کنید.
مردها از محدودیت می ترسند. اگر از روز اول و دوران نامزدی احساس خطر کنند شاید این مرحله را به پایان نرسانند. فوتبال و منچ و مارپله و دوز و گرگ و پلیس هم ندارد, مردها عاشق بازی کردن هستند.
خیلی رمانتیک نشوید
کادو دادن خیلی خوب است بله اما حد و اندازه دارد. به هیچ وجه قرار نیست همان روزهای اول همه پس اندازتان را بدهید ادوکلن و پیراهن مارک دار و کیف پول چرم گاومیش! و کفش پوست مار بخرید. بازی را یادتان نرود. اول باید او برای شما کادو بخرد, اولین کادو و دومی و سومی را که خرید شما هم دست به جیب شوید و کتاب یا خودکار یا خودنویسی بخرید با یک شاخه گل.
اولین کادو به هیچ وجه نباید گران قیمت و آنچنانی باشد. بعدها کلی وقت دارید تا برایش کادوهای گران قیمت و برند و مارک دار بخرید. روز تولدش را هم لطفا منفجر نکنید. یک تبریک ساده با یک کادوی کوچک کافی است. دیده شده بعضی ها برای تولد نامزدشان با هلی کوپتر روی سرش گل رز ریخته اند, البته این آخرین جشن تولدشان هم بوده.
شوخی بیجا نکنید
توی دوران نامزدی لطفا کمی زندگی را جدی بگیرید. ممکن است دوستان و آشناهای شما به شوخی هایتان بخندند و کلی هم به به و چه چه راه بیندازند اما نامزد و خانواده اش حتما فرق می کنند. لطفا از ترکاندن بادکنک و جیغ و هورا کشیدن برای ترساندن و شوخی کردن حرف های بامزه زدن و سوپرایز کردن خودداری کنید. برای این خوشمزه بازی ها کلی وقت دارید, بعد از ازدواج تا دلتان می خواهد با سطل آب بریزید رویش یا اصلا با کت و شلوار بیندازیدش توی استخر. دوران نامزدی باید خودتان را بگیرید, سنگین و رنگین.
خط و نشان نکشید
اصلا مگه یک خانم متشخص خط و نشان می کشد؟ مگر یک خانم با کلاس صدایش را بالا می برد؟
اگر دلتان می خواهید دوران نامزدی بی تنش و آرامی داشته باشید لطفا شمشیر را از رو نبندید. خودتان را بگذارید جای آن مرد نامزد. اگر از روز اول برایش خط و نشان بکشید, در ابرهای بالای سرش زندگی پر از اره و تیشه و جنگ و دعوا می بیند و دیگر دلش نمی خواهد با چنین زنی زیر یک سقف برود. تا زبان چرب و نرم هست چرا باید سراغ اره و تیشه و جیغ و داد رفت. تا سنت زیبای گفتمان وجود دارد چرا باید صدا را بالا برد و جنگید. اگر مرد دوران نامزدی آرامی داشته باشد زودتر بساط یک عروسی مجلل را فراهم می کند.
لطفا فقط نامزد باشید
در دوران نامزدی خودتان را از هر چه خاله زنک بازی و  جی جی باجی شدن با فامیل نامزدتان, دور کنید. قرار نیست خیلی زود با خواهر نامزدتان رفیق شوید و با دختر خاله اش به سینما بروید. البته طوری هم نباشید که پشت سرتان بگویند انگار از آسمان افتاده. یک چیزی بینابین. نه آنقدر صمیمی که تو سرو کله همدیگر بزنید نه آنقدر خشک و سنگین که مثل مجسمه یک گوشه بنشینید و حرف نزنید.
آزار ندهید
بعضی رفتارها اعصاب و روان آدم ها را طوری به هم می ریزد که صد تا روان شناس نمی توانند به روز اولش برگردانند. یادتان باشد غر زدن و مدام پشت سر هم نق زدن را فراموش کنید. مردها از غر زدن و نق شنیدن متنفرند, حاضرند نصف عمرشان را بدهند و هیچ وقت شاهد غر زدن کسی نباشند چه برسد به اینکه نامزدشان مدام کنار گوش شان چیزهایی بگوید که سعی در نشنیدنش دارند. اگر موضوعی ناراحت تان کرده یا از رفتاری ناراحت می شوید با زبان آرام و بدون غرغر بیان کنید؛ این طوری هم زودتر نتیجه می گیرید و هم انگ یک زن غرغرو بهتان نمی زنند. اگر پای درد و دل مردها بنشینید بیشترین چیزی که در زندگی مشترک آزارشان می دهد همین غرهای بی مورد و نق زدن های همیشگی است. حواستان باشد مردها اصلا به ادامه زندگی با یک فرد غرغرو اشتیاقی ندارند و سعی می کنند از این جور افراد فاصله بگیرند؛ یعنی اگر تا امروز هم حواستان نبوده و غرهای ریزی در دوران نامزدی داشته اید, بهتر است با یک تغییر روش سریع دست از این رفتار بردارید و به سمت یک خانم باکلاس بودن حرکت کنید.
امان از دست مردها؟!
عمو یادگار میره تو غار

این مردها هزار جور مدل و دردسر دارند. غار تنهایی را شنیده اید؟ یک دفعه معلوم نیست که چه می شود که ساکت و بی حرف می نشینند کنج عزلت و به افق خیره می شوند. اگر با این شرایط مواجه شدید سری هول نشوید و سعی نکنید که هر طوری شده ته ماجرا را درآورید. به جای این کارها لطفا این جور مواقع بگذارید بروند پی تنهایی شان, هی به تلفن همراه شان زنگ نزنید و پیامک و تهدید نفرستید و دائم بگویید: «معلوم هست چی شده؟», «باید به من بگی چی شده. من مطمئنم یک مساله خیلی جدی پیش اومده», «اگه به من نگی چی شده پس به کی میگی؟» و… لطفا برای چند روز هم که شده زمین و زمان را به هم نریزید و کار را خراب تر از آنچه هست نکنید تا خودش آرام آرام از غار تنهایی اش بیاید بیرون و برایتان از دردش بگوید.
این همه کنجکاوی شدید و ناراحتی و نگرانی شما فقط به چشمش به شکل مزاحمت و احترام نگذاشتن به حریم خصوصی اش می آید نه مهربانی شما. پس لطفا سنگین باشید و تا در غار است دلتان شور نزند. جایش امن است. یک گوشه نشسته و غصه می خورد همین.
این نظر شماست…
مردها کمتر مشورت می کنند, دلشان می خواهد به تنهایی کارهایشان را انجام بدهند, پس لطفا قبل از اینکه از شما نظر و مشورت بخواهند شما نظرتان را مجانی خرج نکنید. شما برای خودتان کلی کلاس دارید, پس بی دعوت وارد برنامه های کاری اش نشوید و به قول خودتان به او مشاوره ندهید, مردها اگر دلشان بخواهد حتما مشورت می کنند اما وای به روزی که بدون اجازه در کارهایشان دخالت کنید و نظر بدهید. نامزدتان در روزهای اول می خواهد خودش را مردی کاردان و قدرتمند نشان بدهد که از پس همه کارها بر می آید, پس اگر در هر قرار و دیداری سریع بروید سر نظر دادن و اینکه به نظر من این کار را بکن و این کار را نکن… هیچی فاتحه نامزدی تان را بخوانید. اصلا کلاس و غرورتان کجا رفته؟
درست ناز کن!
خود را گرفتن از نظر بسیاری کار درستی نیست, به خصوص اگر طرف حساب تان اعضای خانواده و دوستانتان باشند اما گاهی این کار, البته اگر درست انجام شود, باعث می شود شخصیت آدم بیشتر حفظ شود و احترام دیگران نسبت به ما زیاد شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین