کد خبر: 62936367
تاریخ انتشار: سه شنبه 02 شهريور 1395
خانه » خودرو » خرید خودرو » نظر مدیر عامل سایپا از میزان انصرافی های دوره کمپین تحریم خرید خودرو
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خرید خودرو:

مدیرعامل خودروسازی سایپا با اشاره به کمپین نخریدن خودرو که در سال پیش راه انداخته شده بود می‌گوید در آن زمان شدیدا انصرافی خرید داشتیم که در همین زمینه متذکر شد قبول دارم که در طی سال‌های گذشته خودرو را با تاخیر به مشتری‌ها تحویل دادیم.

به گزارش ایسنا، مهدی جمالی در نخستین همایش هم‌اندیشی گروه سایپا با مدیران بیمه‌ای اظهار کرد: وظیفه همه خدمات، خدمت‌رسانی به ذی‌نفعان است و مشتریان نیز اصلی‌ترین ذی نفع‌ قلمداد می‌شوند. عمده خدماتی که شرکت‌های بیمه‌ای می‌دهند با خودروسازی‌ها همپوشانی دارد. اگر این همپوشانی را بپذیریم از نگاه بنگاهی خارج خواهیم شد. اگر بتوانیم بدون نگاه بنگاهی به موضوع نگاه کنیم خدمات بهتری انجام خواهیم داد.

مدیرعامل خودروسازی سایپا ادامه داد: مشکلات اقتصادی در چند سال گذشته باعث شده که قوی ترین مدیران ما حداکثر نگاه بنگاهی داشته باشند و همین که بنگاه خود را از تهدیدات نجات دادند، توانایی بزرگی بوده که باید به همه دست مریزاد گفت.

جمالی افزود: همین که بنگاهی مثل سایپا توان تولید را به روز برساند کار مهمی کرده، شرکت‌های بیمه هم همین که بحران را مدیریت کرده‌اند کار بزرگی انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: ولی در یک مقطعی ما باید همفکری کنیم. خودروساز اینطور فکر نکند که تولید را به فلان قدر رسانده کار سختی انجام داده بلکه باید وظیفه‌اش ایجاد آسایش برای مشتریان که آحاد مردم هستند باشد که احساس می‌کنم این خدمت رسانی فعلا ابتر و ناقص است.

مدیرعامل خودروسازی سایپا اضافه کرد: من بابت این موضوع سال گذشته از مردم عذرخواهی کردم. کسی که خودرو می خرد خدمات رسانی می‌خواهد که این امر با قصور همراه بوده در بیمه‌ها و بانک‌های ما هم همین طور است و عمدتا کار بنگاه‌داری می شود.

جمالی گفت: هدف بیمه، بانکداری و خودروسازی ایجاد آسایش روانی است. باید ببینیم آیا این آسایش را فراهم کرده‌ و خدمات پس از فروش را داده‌ایم یا خیر. قبول دارم طی سال های گذشته خودرو را با تاخیر به مشتری تحویل دادیم، ولی می‌خواهیم که به موقع این تحویل انجام شود.

او ادامه داد: توان فنی و تخصصی در کشور وجود دارد که طرح‌های جدیدی را داشته باشیم. در حال حاضر توان تخصصی بسیار بالایی در کشور ایجاد شده و مهندسین زیادی در کشور وجود دارند که اگر بانک‌ها و بیمه‌ها حمایت‌های مناسبی داشته و مدیرانمان مدیریت درستی داشته باشند این فرصت وجود دارد که در خودروسازی توان رقابت بین‌المللی داشته باشیم.

جمالی تاکید کرد: با اطمینان عرض می‌کنم اگر بتوانیم صنعت را حمایت کنیم صنعت آماده خیزش است. ما می‌توانیم ایجاد کننده دانش فنی اقتصادی باشیم. مغز های توانایی در کشور ما وجود دارد.

مدیرعامل خودروسازی سایپا افزود: سال گذشته در سایپا مشکلات مالی زیادی داشتیم ما از نظر حقوق صاحبان سهام منفی شده بودیم. با کمپین انصرافی های ما بسیار زیاد شده بود. البته من این موضوعات را در آن زمان نمیگفتم ولی امروز رکورد ۵۰ هزار تولید را زده ایم.

وی با اشاره به اینکه در زمان راه‌اندازی کمپین نخریدن خودرو در سال گذشته حقوق صاحبان سهام حدود منفی ۱۴ درصد شده بود گفت: در آن زمان به ارزش ۱۶ میلیارد تومان از خرید محصولات ما انصراف دادند که از طرفی هم ۸۰۰ میلیارد تومان معوقات بانکی داشتیم.

جمالی توضیح داد: انشالله که همایش بعدی همایشی باشد بین بیمه‌ها و دانشکده‌ها تا بتوانیم با ارائه طرح‌های نوین به مردم خدمت کنیم، من گاهی با خودم می‌گویم که ما به مردم خدمت نمی‌کنیم، ولی اگر اصل را روی خدمتگذاری بگذاریم مسئولان هم ما را حمایت خواهند کرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین