کد خبر: 63151564
تاریخ انتشار: چهارشنبه 03 شهريور 1395
خانه » خودرو » خرید خودرو » ثبت گیربکس 11 سرعته، 3 کلاچه هوندا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خرید خودرو:

دنده 6 : در تلاش برای پیشرفت در اقتصاد سوخت، خودروسازان بدنبال استفاده هر چه بیشتر و متناسب تر  از دنده ها در سیستم انتقال هستند. جنرال موتورز در طراحی شورولت کامارو زد ال وان از 10 دنده اتوماتیک استفاده کرده است در حالیکه فورد اف 150 مدل سال 2017 نیز یک مدلی از همین نوع سیستم انتقال را دارا می باشد. سال گذشته، فورد اختراع سیستم انتقالی با 11 دنده را به ثبت رسانید و حالا هوندا نیز به دنبال ثبت اختراع جعبه دنده 11 دنده ای با 3 کلاچ – درست متوجه شدید، 3 کلاچ – به جای دوکلاچ است.

اتوگاید فاش کرده که که این اختراع سیستم انتقالی را شرح می دهد که11 دنده دارد با 3 کلاچ که کلاچ سوم افت گشتاور در سیستم های دوکلاچه را کاهش می دهد. در نتیجه باعث کاهش مصرف سوخت و تغییر سریعتر دنده می شود. هنوز روشن نیست که در سیستم انتقال 3 کلاچه چند شفت استفاده می شود و به چه صورت قرار می گیرند. در سیستم انتقال دو کلاچه، 2 شفت وجود دارد.

از آنجا که این سیستم انتقال جدید هنوز در مرحله ثبت اختراع است ما نمی دانیم در چه خودرویی قرار است 11 دنده مورد استفاده قرار گیرد. هوندا می تواند جعبه دنده جدید را در یک خودرو کوچک با مصرف سوخت کم مانند فیت استفاده کند تا بهره وری مصرف سوخت آن افزایش یابد یا در یک خودرو بزرگ مانند پایلوت قرار دهد که به شدت نیاز به افزایش بهره وری مصرف سوخت دارد. سیستم انتقال جدید می تواند در خودروهای اسپورتی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

اختراع مورد نظر که در 27 ما می منتشر شده بود دیگر در سایت اداره ثبت اختراعات ژاپن در دسترس نیست.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین