کد خبر: 63771588
تاریخ انتشار: شنبه 06 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » سایه جنگ نیابتی ریاض با تهران و مسکو بر سر نشست آتی اوپک/بی پرواتر شدن ایران پس از پرواز جنگنده های روسیه از نوژه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

هفته نامه انگلیسی زبان نیو یوروپ با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: با در نظر گرفتن سطح بی اعتمادی میان اعضای «اوپک» (سازمان کشورهای صادرکننده نفت) به نظر نمی رسد نشست آتی اعضای اوپک و تولید کنندگان غیراوپک درخصوص «فریز نفتی»، دستاوردی به همراه داشته باشد. صادرکنندگان عمده نفت خام جهان قرار است در نشست الجزایر ( 26 تا 28 سپتامبر)، درخصوص ثابت نگه داشتن سطح تولید خود تصمیم گیری کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

به گزارش زمان؛  هفته‌نامه انگلیسی‌زبان نیو یوروپ با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: با در نظر گرفتن سطح بی‌اعتمادی میان اعضای «اوپک» (سازمان کشورهای صادرکننده نفت) به نظر نمی‌رسد نشست آتی اعضای اوپک و تولید‌کنندگان غیراوپک درخصوص «فریز نفتی»، دستاوردی به همراه داشته باشد. 
 
صادرکنندگان عمده نفت‌خام جهان قرار است در نشست الجزایر ( 26 تا 28 سپتامبر)، درخصوص ثابت نگه داشتن سطح تولید خود تصمیم‌گیری کنند. 
 
یکی از کارشناسان نفتی معتقد است تنها موضوعی که اعضای اوپک می‌توانند درباره آن اتفاق‌نظر داشته باشند به تفاهم نرسیدن است. وی سپس مدعی شده است: ایران و عربستان مدت مدیدی است که درگیر جنگ نیابتی هستند. 17 اوت سال جاری میلادی 7 نفر از اهالی منطقه نجران عربستان بر اثر اصابت موشک‌های شلیک‌شده از جانب نیروهای یمن کشته شدند. کارشناس مزبور مدعی شده این موشک‌ها را کشورمان در اختیار نیروهای یمن قرار داده بود. 
 
این گزارش می‌افزاید: تمامی شواهد دال بر افزایش اختلافات و خصومت میان تهران و ریاض است. به نظر نمی‌رسد در مقطع کنونی، ایران قصد داشته باشد سیاست‌هایش را در قبال عربستان تغییر دهد و

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین