کد خبر: 63830002
تاریخ انتشار: شنبه 06 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » جشنواره کمتر فرهنگی انگور !
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نقدی بر جشنواره انگور ؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

3kacNl6NeIzX

به گزارش فاطر 24 ، فضای هر شهر مشخص کننده وضعیت فرهنگی آن نیز است در این میان اهمیت ایجاد یک فضای فرهنگی سالم و مناسب برای شهروندان  و مهمانان گردشگر جز وظایف مسئولین شهری است .

جشنواره انگور در کمتر از یک ماه آینده بار دیگر در ارومیه برگزار خواهد شد ، جشنواره ی که قرار است به عنوان یک جشنواره فرهنگی و جهت آشنایی با این محصول خاص ارومیه باشد.

هرچند برگزاری این جشنواره در سال ها گذشته و بالاخص سال پیش همراه با حواشی زیاد بود تا آنجا که شخص حجت الاسلام قریشی نماینده ولی فقیه در استان در خطبه ها نماز جمعه ارومیه به این موضوع واکنش نشان داد گفت : بعضی جشنواره ها برگزار می شود که بد نیستند و کارخوبی است که برای بعضی مباحث جشنواره برگزار کنیم، اما هدفمان از جشنواره چه باید باشد؟ قصد من فرد خاصی نیست و به صورت کلی محضرتان عرض می کنم، برای موضوع خاص یا فلان محصول جشنواره ای گذاشته می شود، مراد از این جشنواره این باید باشد که بدانیم عیب و ایراد محصول ما چیست؟ عیب و نقص را چگونه می توانیم از میان برداریم؟ ایجاد کنندگان این محصول چگونه می توانند به منفعت برسند؟ چطور می توانیم محصولمان را صادر کنیم؟ چطور می توانیم مشکل کشاورزانمان را حل کنیم؟؛ اما وقتی ما جشنواره ای برگزار کنیم که یک سنت سیئه شود و بخوانیم و برقصیم، نعوذ بالله کارهای غیرشرعی هم انجام گیرد، این نزد خداوند مورد قبول نیست، نمی توانیم به خداوند پاسخ گو باشیم، ما باید سنت حسنه ایجاد کنیم نه سنت سیئه! روز قیامت مسئول هستیم، در این زمینه که پول خرج می شود هیچ کس از جیبش پول خرج نمی کند و از بیت المال خرج می شود، در مقابل بیت المال از من طلبه گرفته تا آن مسئول بالا و میانی و پایینی، همگی مسئول هستیم. ( خطبه های نمازجمعه ارومیه – ۹۴/۷/۳ )

t0dIxNtCRpcd

در این میان موضوعی که موجب سوال است این جشنواره فرهنگی که قرار است در مورد فرهنگ ارومیه باشد چه خروجی برای فرهنگ ارومیه  خواهد داشت آیا صرفا استفاده از چند المان در کنار چند خوشه انگور موجب کمک به اقتصاد استان می شود ، استانی که بیشترین اشتغال خود را در حوزه کشاورزی دارد با این برنامه قرار است به کجا برسد .

اینکه برگزاری این برنامه ها نیاز امروز اقتصاد استان بوده حرف درستی است و در سراسر کشور شاهد برگزاری چنین برنامه هایی مرتبط با موضوع محلی هستیم  اما آیا قرار است با برگزاری یک جشنواره خودمان به فرهنگ دینی مان حمله کنیم ! تذکر رهبری در این زمینه چقدر مدنظر است که : عامل اصلی برای پیشرفت کشور و حرکت به سوی عزت واقعی، حفظ و تقویت فضای تدین و دین‌داری در فضای شهرها و روستاها است.  ۱۳۹۰/۰۲/۱۰  با توجه به این سخن آیا باز شاهد اقداماتی خواهیم بود که سالها گذشته نیز آنها را دیدیم .


انتهای پیام / نکته آنلاین

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین