کد خبر: 64193200
تاریخ انتشار: دوشنبه 08 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » فرسایش قدرت نرم مردم ، دولتها و اعتماد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
کتابهایی که شاید هنوز نخوانده باشید:

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:
25938_600_800
به گزارش فاطر24؛ قدرت نرم واژه ای است که در نظریه روابط بین الملل به منظور توصیف قابلیت یک مجموعه سیاسی نظیر دولت، برای نفوذ غیرمستقیم بر رفتار یا علائق سایر مجموعه های سیاسی از طریق ابزارهای فرهنگی یا ایدئولوژیکی به کار می رود.
کتاب فرسایش قدرت نرم؛ مردم، دولتها و اعتماد" ترجمه دکتر سعید میر ترابی است که توسط دانشگاه امام صادق(ع) و دبیرخانه همایش عملیات روانی، در 541 صفحه به چاپ رسیده است. همچنین، دکتر اصغر افتخاری، مقدمه ای با عنوان اعتماد ملی و امنیت اجتماعی؛ رویکردی اسلامی" بر این کتاب نوشته است که در صفحات ابتدایی کتاب، آمده است.
کتاب حاضر قسمتی از طرح پژوهشی ای است که دانشکده دولت کندی با هدف بررسی و تشریح دیدگاه های مرتبط به حکمرانی برای قرن بیست و یکم بر روی آن سرمایه گذاری کرده و این مساله را بررسی می کند که مردم و گروه های مختلف از دولت چه می خواهند.
 این کتاب در قالب مجموعه ی مقالات به بررسی این سوال اساسی و کلی می پردازد که چرا مردم به دولت ها اعتماد نمی کنند؟ کتاب در این باره راه حلی ارائه نمی کند اما به بررسی فرضیه های گوناگون در باب کاهش اعتماد به دولت می پردازد
این کتاب  مفاهیم مورد نظر خود را در سه بخش ارائه کرده است:
بخش اول: گستره عملکرد دولت
بخش دوم: فهرست انتظار های مردم از دولت
بخش سوم: داده ها درباره نگرشهای عمومی نسبت به حکمرانی.
هر بخش این کتاب مشتمل بر چند فصل بوده و در انتهای هر یک از بخشهای کتاب به نتیجه گیری از  مطالب ارائه شده پرداخته شده است.نویسندگان مقالات این کتاب 12 تن از اساتید دانشگاه جان اف کندی هستند که در صفحات پایانی کتاب، توضیح مختصری راجع به آنان داده شده است.
علاقمندان به مطالعه این کتاب می توانند؛ در ارومیه به کتابخانه های مرکزی ارومیه، شهید باهنر وکتابخانه علامه طباطبایی مراجعه فرمایند.
ضمنا شما می توانید با مراجعه به سایتwww.samanpl.ir به فهرست کاملی از کتابخانه ها و کتابهای موجود دسترسی داشته باشید.
انتهای پیام/
 

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین