کد خبر: 65255011
تاریخ انتشار: شنبه 13 شهريور 1395
خانه » خودرو » خرید خودرو » ترن با سرعت 299 کیلومتر بر ساعت با 20 درصد مصرف انرژی کمتر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خرید خودرو:

دنده 6: مسافرانی که با سرویس سریع السیر آکلا اکسپرس متعلق به شرکت امتراک مسافرت می کنند، به زودی می توانند از مسافرت راحتتر، خیال انگیز تر و منظم تری بهره ببرند. اپراتور ریل از طرح هایی برای نسل آینده پرده برداری کرده است. این طرحها شامل ترنهای فوق سریع با ظرفیت بیشتر هستند که جایگزین ترنهای موجود خواهند شد.

 

amtrak-acela-express-alstom-trains-4

ترنهای معرفی شده جدید بخشی از یک برنامه گسترده برای بروز رسانی زیرساخت آکلا اکسپرس است که بین دو شهر واشینگتن دی سی و بوستون قرار دارد و 14 ایستگاه در مسیر بین این دو شهر وجود دارد.  بوسیله کمپانی حمل و نقل آلستوم تجهیزات رفاهی برای مسافران ایجاد خواهد شد. این تجهیزات شامل دسترسی به اینترنت بدون سیم، پریزهای برقی و خروجی های USB برای استفاده مسافران و سرویسهای دیگر می باشد.

 

amtrak-acela-express-alstom-trains-5

 

شرکت امتراک عنوان می کند که به علاوه امکانات رفاهی برای مسافران، امکاناتی برای سوار شدن راحتتر و سرویس غذای بهتر همراه با صندلی سوم بیشتر نسبت به قطار جایگزین شده نیز به ترن جدید اضافه خواهند شد. احتمالا به دلیل استفاده از سیستم “anticipative tilting system”، مسافران سفر نرم تری را تجربه خواهند کرد.

 

 

amtrak-acela-express-alstom-trains-7

سیستم تیلتینگ سیستمی سازگار با ترن می باشد، بنابراین نیازی برای نصب ریلهای ویژه ندارد. این سیستم، از داده های پارامترهای مربوط به خط که قبلا گرفته به همراه اطلاعاتی که به صورت آنلاین توسط حسگرهای روی ترن جمع آوری شده استفاده می کند برای تشخیص مکان ترن و ترن را در موقع لزوم در پیچها به مقدار مورد نیاز خم می کند. این به ترن  اجازه می دهد که در سر پیچها با سرعت بالاتر و فراهم کردن راحتی بیشتری برای مسافران بپیچد.

اولین نمونه ترنها از سرعت 257 کیلومتر در ساعت برخوردار خواهند بود که نسبت به ترنهای حال حاضر با سرعت 241 کیلومتر در ساعت پیشرفت خوبی به حساب می آید. در ادامه به همراه ارتقا زیرساخت ریل کوریدور شمالی (NEC)،  ترنها قادر خواهند بود که به سرعت 299 کیلومتر در ساعت دست یابند.

 

amtrak-acela-express-alstom-trains-11

 

باور بر این است که ترنهای جدید 20 درصد انرژی کمتری نسبت به ترنهای قبلی مصرف خوهند کرد. این به دلیل است که در ترنهای جدید از طراحی سبکتر و ساختار articulated   که واگنها به همدیگر متصل می شوند استفاده شده است. به علاوه این سیستم انرژی زمان ترمز ترن را می گیردکه می توان از این انرژی در داخل سیستم نیروی ترن استفاده مجدد کرد.

شرکت امتراک تعداد 28 ترن جدید سفارش داده که 40 درصد بیشتر از ناوگان حال حاضر می باشد. در نتیجه بین دو شهر واشینگتن دی سی و نیویورک و همچنین بین دو شهر نیویورک و بوستون سرویسهای بیشتری در دسترس خواهد بود. علاوه براین شرکت امتراک عنوان می کند که ترنهای جدید بر مبنای سرویسها ی ثابت شده طراحی شده، بنابراین تخمین زده می شود که ترن های جدید نسبت به مدلهای پیشین به مقدار 8 برابر قابل اطمینان تر باشند.

انتظار می رود که اولین نمونه از ترن جدید در سال 2019 آماده بشود و اولین ترن در سال 2021 وارد سرویس بشود. همه ترنهای سفارش داده شده تا پایان سال 2022 وارد سرویس خواهند شد.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین