کد خبر: 65546516
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 شهريور 1395
خانه » سایت های خبری » زمان » راز فروش بنز و BMW با نصف قیمت در تهران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

پسر جوان که رویای سوار شدن بر خودروهای لوکس را داشت با دیدن یک فیلم هالیوودی سناریوی سرقت خودروهای گرانقیمت را به اجرا گذاشت.

به گزارش چی 24 به نقل از زمان:

به گزارش رکنا، چندی پیش مردی با مراجعه به پلیس آگاهی تهران از ماجرای فریبکاری و سرقت خودروی بنز ۵۰۰ میلیونی اش پرده برداشت.

 

ماموران در تحقیق از مرد شیک پوش پی بردند که جوان فریبکاری با دیدن آگهی فروش خودروی لوکس در روزنامه طعمه اش را هدف قرار داده و در سناریوی طراحی شده اقدام به سرقت بنز گرانقیمت کرده است.

 

طعمه دزد جوان به ماموران گفت: جوان فریبکار در تماس تلفنی ادعا کرد که خودش خودروی بنز دارد و می خواهد یک خودرو برای پدرش بخرد و با هم برای دیدن خودرو در غرب تهران قرار ملاقاتی گذاشتیم.

 

وی افزود: وقتی در محل قرار حاضر شدم پسر جوان ادعا کرد که پدرش صاحب یکی از بزرگترین مجتمع های تجاری تهران است و پشت فرمان خودوریم نشست و با هم به پارکینگ مجتمع تجاری رفتیم.همه چیز خوب به نظر می رسید و برای معامله خودرو به کافی شاپ مجتمع تجاری رفتیم و پسر شیک پوش ادعا کرد که قصد خرید خودرو را دارد و خواست منتظر بمانیم تا پدرش همراه پول به کافی شاپ بیاید.سرگرم حرف زدن بودیم که پسر جوان خواست تا سوئیچ خودرو را در اختیارش قرار دهم و من نیز که به او اعتماد داشتم سوئیچ خودرویم را به او دادم و وی با چرب زبانی ادعا می کرد که با دیدن سوئیچ می تواند مدل خودرو را بگوید و درباره مشخصات خودرویم سرگرم حرف زدن بودیم که وی سوئیچ را به من پس داد و سپس به بهانه سرکشی به مغازه برادرش از کافی شاپ خارج شد و دیگر بازنگشت.وقتی دیدم خبری از پسر شیک پوش نیست فکر کردم وی ازخرید خودرویم منصرف شده و برای رفتن به خانه به سمت پارکینگ رفته که متوجه به سرقت رفتن خودرویم شدم و زمانیکه سوئیچ خودرویم را بررسی کردم متوجه جابه جا کردن آن شدم.

 

بدین ترتیب تیمی از ماموران پلیس آگاهی تهران به دستور دادیار سید امین میروکیلی از شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ برای ردیابی این سارق حرفه ای وارد عمل شدند.

 

کارآگاهان در همان تحقیقات ابتدایی با چند سرقت مشابه دیگر که جوان شیک پوش با نقش پردازی اقدام به سرقت خودروهای لوکس بنز و بی. ام. و کرده بود روبرو شدند.

 

در این مرحله ماموران به مجتمع تجاری در غرب تهران رفته و با بررسی دوربین های مداربسته، تصویر کلاهبردار شیک پوش را به دست آوردند.

 

ردیابی های پلیسی ادامه داشت تا اینکه روز یکشنبه ۷ شهریور ماه صاحب یک نمایشگاه خودرو در کرج با پلیس تماس گرفت و از فروشنده خودروی یک بنز که رفتارهای مرموزی داشت خبر داد.

 

صاحب نمایشگاه به ماموران گفت: پسر جوانی قصد فروش خودروی بنز پدرش را دارد و زمانیکه مدارک ماشین را از او خواستم ادعا کرد روز محضر همه مدارک را در اختیارم قرار می دهد و همین رفتارهای مرموزانه اش باعث شد تا با پلیس تماس بگیرم.

 

ماموران خیلی زود به نمایشگاه خودرو رفته و پس از بررسی شماره پلاک خودروی بنز پی به سرقتی بودن این خودروی گرانقیمت بردند و همین کافی بود تا نادر از سوی ماموران دستگیر شود.

 

در این مرحله ماموران با استعلام سابقه این جوان شیک پوش متوجه شدند که وی چندی پیش نیز به اتهام سرقت خودروی لوکس دستگیر شده و با قرار وثیقه از زندان آزاد شده است.

 

نادر ۲۵ ساله که ۸ خودروی لوکس را به سرقت برده به ماموران گفت: در مقطع کارشناسی موفق به تمام کردن درسم نشدم و وارد کار خرید و فروش ابزار آلات شدم اما چندی پیش ۲۰ میلیون بدهکار شدم و زندگی برایم سخت شده بود تا اینکه با دیدن یک فیلم هالیوودی که همسرم در اختیارم گذاشته بود به فکر سرقت فیلم های لوکس شدم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین