کد خبر: 65791490
تاریخ انتشار: سه شنبه 16 شهريور 1395
خانه » خودرو » خرید خودرو » رنو ساندرو استپ وی به ایران رسید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خرید خودرو:

ورود ساندروی قد بلند به ایران

دنده 6 – جواد اسدی : برای توصیف مدل پایه ساندرو باید از کلماتی که همزمان تم منفی و مثبتی دارند شروع کنیم. این خودرو در لیست خودرو های بسیار محبوب جیمز می ، مجری سابق تاپ گیر قرار دارد و بار ها در قسمت های مختلف این مجموعه خودرویی از آن تعریف می کند. اما در عوض سایر مجلات خودرویی توصیفاتی مانند جعبه پلاستیکی اروپایی – آسیایی را از آن دارند و البته این توصیفات با توجه به مدل پایه ساندرو با سپر های مشکی پلاستیکی بوده است. ساندرو با توجه به این موضوع که یکی از ارزان ترین خودرو های حال حاضر دنیا است ، موفقیت های بسیاری را مدیون همین قیمت بسیار مناسب است و محبوبیت آن میان قشر های متوسطی که نمی خواهند هزینه زیادی برای خرید خودرو صرف کنند ، بالا است.

 

 

DACIA-Sandero-Stepway-3988_13

 

اما با توجه به آغاز فروش رنو ساندرو از سال گذشته در کشورمان ، این سوال وجود داشت که چرا نسل جدید آن که چهره بسیار زیبا و اروپایی تری دارد ، برای فروش در ایران در نظر گرفته نشد؟ به هر حال ساندرو برادر بزرگتری نیز دارد که با پسوند استپ وی شناخته شده است.

 

DACIA-Sandero-Stepway-3988_34

 

ساندرو استپ وی گونه ای دیگر از ساندرو با چهره ای نزدیک به suv های جمع و جور است ، اما با این حال که نام کراس اوور برای آن به کار برده می شود ، تنها دو سانتی متر از مدل هاچ بک عادی بلند تر است و اطراف گلگیر ها و قسمت های مختلف بدنه را با پلاستیک پوشانده اند. درست مانند همان چیزی که قبلا در خودروی H30 Cross نیز دیده ایم و این پلاستیک علاوه بر محافظت از بدنه ، می تواند باعث خطای دید و بزرگ و مرتفع تر دیده شدن ساندرو استپ وی می شود. تغییر بعدی در ارتقا اندازه رینگ های آلومینیومی به 16 اینچ و اگزوز اسپرت کرومی رنگ اعمال شده که از آن موجود ساده قبلی ، یک برادر بزرگ تر ساخته و چهره آن به نظر می رسد که از موضوعی ناراحت و عصبانی است!

 

DACIA-Sandero-Stepway-3988_1

 

نظر دادن درباره چهره آن کافی است. بهتر است دستگیره در را گرفته و به کابین آن وارد شوید. اما آیا باید منتظر تغییر ویژه ای در آن باشیم؟ به هیچ عنوان. استپ وی نیز از همان داشبورد پلاستیکی و عادی ساندرو بهره می برد و هرچند بسیار معمولی به نظر می رسد ، اما کیفیت داشبورد آن قابل قبول است. در هر حال هیچ قسمتی از این خودرو ویژه تر ساندرو عادی نیست ، اما با این حال که مشخصات فنی آن هیچ تغییری ندارد ، حس راندن آن متفاوت است.

DACIA-Sandero-Stepway-2

صفر تا صد استپ وی بین 11.5 تا 12 ثانیه است که فرق محسوسی نسبت به ساندرو با شتاب 10.2 ثانیه ای دارد و مصرف سوخت آن نیز بالاتر رفته است. در ترافیک و رانندگی شهری ، رنو مصرفی 12 لیتری را ثبت کرده که این عدد برای یک موتور 1.6 لیتری اقتصادی غیر عادی و کمی بالا به حساب می آید. با این حساب می توان به چه نتیجه ای رسید؟ استپ وی هرچند تغییرات نسبتا کمی نسبت به ساندرو عادی دارد ، اما با توجه به نوشتار های مجلات خارج از ایران تفاوت راندن با آن بسیار است و باید نظر قطعی را هنگام به بازار آمدن آن داد. قیمت اعلام شده برای نسخه دستی 46 و برای مدل اتوماتیک 52 میلیون تومان است.

 

DACIA-Sandero-Stepway-3988_16

 

 

برچسب ها :
رنو

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین