کد خبر: 66104085
تاریخ انتشار: پنجشنبه 18 شهريور 1395
خانه » خودرو » خرید خودرو » آغاز مذاکرات رسمی سایپا با کیا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خرید خودرو:

روز گذشته مدیرعامل گروه صنعتی سایپا در مراسم رونمایی از خودروی کراس‌اور CS35 از آغاز مذاکرات رسمی با شرکت کیا از هفته آینده خبر داد. وی همچنین تاکید کرد که طبق برنامه‌ریزی‌ صورت گرفته سالانه حداقل یک محصول با برند داخلی عرضه خواهد شد. مهدی جمالی با بیان اینکه همکاری سایپا با سیتروئن قطعی شده است، اظهار کرد: با شرکت رنو نیز از گذشته همکاری داشته و مذاکرات جدیدی نیز با این شرکت داریم.

 

مدیرعامل سایپا ادامه داد: مذاکرات با شرکت کیا نیز هفته آینده به‌صورت رسمی آغاز خواهد شد. ضمن آنکه مذاکراتی با نیسان در جریان است. جمالی با بیان اینکه ما خود با شرکت‌های خودروساز مختلفی مذاکره می‌کنیم و برای ما تفاوتی نمی‌کند شریک تجاری جدید ما فرانسوی، ژاپنی یا چینی باشد، اظهار کرد: اصل مهم این است که شریک جدید باید شروطی از جمله سرمایه‌گذاری در ایران و صادرات از پایگاه ایران را بپذیرد. وی در پاسخ به اینکه آیا خودروی رنو کوئید از سوی سایپا تولید خواهد شد، خاطرنشان کرد: با رنو مذاکرات جدیدی برای سرمایه‌گذاری و توسعه محصولات داریم که البته هنوز نهایی نشده است؛ بنابراین فعلا هیچ خودرویی برای تولید مشترک تعیین نشده است. مدیرعامل سایپا خاطرنشان کرد: خودروی ساینا اتوماتیک تا پایان سال جاری عرضه خواهد شد.

جمالی در ارتباط با همکاری‌های بین‌المللی این شرکت و همکاری مشترک با خودروسازان چینی نیز گفت: برنامه سایپا این است که تا سال 2024 ظرفیت تولید خود را به 5/ 1 میلیون دستگاه در سال برساند. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تاکید کرد: بر این اساس 50 درصد محصولات به طور کامل داخلی خواهند بود و شرکت‌های همکار خارجی در مجموع 50درصد محصول را به‌صورت همکاری مشترک (joint venture) انجام خواهند داد. جمالی با اشاره به اینکه در حال حاضر کمتر از چهار درصد محصولات سایپا چینی است، گفت: از آنجا که برخی کشورهای همسایه مانند عراق، افغانستان و ترکمنستان به خودروهایی با قیمت پایین تر نیاز دارند، شرکت‌های خودروسازی چین می‌توانند شریک تجاری خوبی برای ما باشند. وی به مشکلات صنعت خودرو در سال‌های اخیر از جمله تحریم‌ها اشاره کرد و افزود: با روندی که در این شرکت برنامه‌ریزی و اجرا شد، توانسته‌ایم ظرفیت تولید را به شرایط سال‌های قبل برگردانیم. مدیرعامل سایپا ادامه داد: سال گذشته در ارتباط با قراردادهای خارجی نگرانی‌هایی وجود داشت، اما اکنون در وضعیت مطلوبی قرار داریم. مهدی جمالی افزود: قرارداد سیتروئن با موفقیت انجام شد و قراردادهای خوبی در پیش داریم که اینها می‌تواند بازار خوبی برای سایپا در آینده رقم بزند. در ادامه مراسم فریبرز شهباز، مدیرعامل شرکت سایپا کاشان که خودروی CS35 در این سایت تولید می‌شود، گفت: برنامه تولید CS35 برای امسال پنج هزار و 500 دستگاه، برای سال آینده 15 هزار دستگاه و برای سال بعد (1397) 20 هزار دستگاه در نظر گرفته شده است. شهباز عمق ساخت داخل کنونی این خودرو را 14 درصد عنوان کرد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها، ساخت داخل این خودرو تا پایان امسال به 21 درصد می‌رسد/دنیای اقتصاد

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین