کد خبر: 66234132
تاریخ انتشار: پنجشنبه 18 شهريور 1395
خانه » خبر گزاری ها » قدس آنلاین » فضای مجازی به لجن زار گندیده ای برای فساد تبدیل شده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

یکی از مراجع عظام تقلید گفت: اسباب نشر فساد امروزه بیش از هر زمان دیگری فراهم شده است، به گونه ای که بیش از ۹۵ درصد فضای مجازی فاسد بوده و به لجن زار گندیده ای برای فساد تبدیل شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از قدس آنلاین:

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس ، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار اساتید دروس تربیت اسلامی دانشگاه فرهنگیان که در مدرسه امام سجاد (ع) برگزار شد،‌ در خصوص اهمیت پرداختن به نماز تصریح کرد:‌ ما می‌توانیم از نماز برای تربیت جامعه کمک بگیریم،‌ اگر بتوانیم نماز را در بین نسل جوان جامعه جا بیندازیم، آن‌ها از گناه و فساد در امان خواهند ماند و ما باید برای تبیین ارزش و اهمیت نماز برای جوانان تلاش کنیم.

این مرجع تقلید شیعیان جهان با اشاره به اهمیت آشنایی با قرآن اظهار کرد: ما باید جوانان را با قرآن آشنا کنیم تا آن‌ها روزی حداقل یک صفحه قرآن کریم را با ترجمه بخوانند، حفظ، قرائت و تجوید قرآن کریم خوب بوده، ولی ماورای این مسائل فهم قرآن است و چنین کاری تأثیر بسیار زیادی روی جوانان دارد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: ما در طول تاریخ افرادی را داشتیم که یک آیه قرآن کریم آن‌ها را نجات داد، ‌ما جوانان را باید با کتاب نهج‌البلاغه هم آشنا کنیم، این یک کتاب عجیبی است که همه چیز در آن وجود دارد، امام علی(ع) کسی است که در عین یک فرمانده نظامی عالی بودن قانون‌گذار خوبی هم بود.

مرجع تقلید شیعیان جهان در خصوص کلمات قصار امام علی(ع)‌ تصریح کرد:‌ یکی از حکمت‌های ایشان این است که سبک‌بال شوید تا به قافله سعادت برسید،‌ انسان زمانی در زندگی به مشکل برمی خورد که زندگی‌اش پر زرق و ورق شود،‌ اقتصاد مقاومتی در واقع پرداختن به این حکمت امیرالمؤمنین(ع) است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اهداف بعثت پیامبراعظم(ص) اظهار کرد:‌ در قرآن کریم به 10 هدف از بعثت رسول اکرم(ص) اشاره شده است و مهم‌ترین هدف از بعثت ایشان،‌ تعلیم و تربیت بود، هدف انبیای الهی اجبار مردم نبود، ‌بلکه آن‌ها به دنبال تعلیم و تربیت مردم بودند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد:‌ راه پررنگ تر کردن جنبه اسلامی نظام جمهوری اسلامی ایران،‌ توجه به مدارس و دانشگاه‌ها است،‌ اگر جنبه اسلامی این نظام کمرنگ شود، مشروعیت نظام جمهوری اسلامی ایران هم از بین خواهد رفت.

وی در خصوص فضای مجازی تصریح کرد:‌ اسباب نشر فساد امروزه بیش از هر زمان دیگری فراهم شده است،‌ به گونه‌ای که بیش از 95 درصد فضای مجازی فاسد بوده و به لجن‌زار گندیده‌ای برای فساد تبدیل شده است، حتی اگر اکنون کلمه خدا را در اینترنت جست‌وجو کنیم، صفحات اهانت‌آمیز به خدا و پیامبران برای ما خواهد آمد.

مرجع تقلید شیعیان جهان با اشاره به قدرت فرهنگ اسلامی اظهار کرد:‌ در دنیای امروز اگر کلمه خانواده را در اینترنت جست‌وجو کنیم، صفحات مستهجن برای ما می‌آید، اما ما نباید با دیدن این چیزها ناامید شویم،‌ فرهنگ اسلامی، نیرومند و قوی است و اگر این فرهنگ در جامعه پیاده می‌شود، ما می‌توانیم در برابر فساد بایستیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی در خصوص جایگاه معلم تصریح کرد: کار شما که در دانشگاه‌ها مسؤولیت تعلیم و تربیت را دارید، در واقع ادامه کار پیامبران است و شما باید خدا را شکر کنید که این مسؤولیت به دوشتان گذاشته شده و شکرانه این نعمت این است که وظیفه خودتان را انجام بدهید و در شعاع آن اهداف اسلامی را اجرا کنید.

استاد برجسته حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: من از صمیم دل برای شما دعا می‌کنم تا موفق شوید و با ایجاد تحول،‌ جلوی مفاسد را بگیرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین